HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Evrovizija 2009

Go down 
АвторПорака
KarolinaXP
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 21
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Evrovizija 2009   Пон Фед 23, 2009 12:51 pm

KOLKU LI SAMO OVACII I SOLZI PREDIZVIKA PESNATA"POLSKO CVEKE"!
JA ISPEA BELORUSKIOT PRESTAVNIK PJOTR ELFINOV SO POCIT KON NASIOT TOSE.
PREKRASNO OSVEZUVANJE I DOZIVUVANJE NA SEKOJ STIH.
JAS LICNO GO POCUSTVUVAV DUHOT NA TOSE
KAKO DA SAKASE DA NI KAZE "DA TUKA SUM PEAM SO VAS!"
PREKRASNO...
I BLAGODARIME NA BELORUSIJA I PJOTR ELFINOV
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Evrovizija 2009   Пон Фед 23, 2009 2:06 pm

Ке може ли видео како ја пеат песната Полско цвеке ?

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Evrovizija 2009   Пон Фед 23, 2009 5:37 pm

KarolinaXP напиша:
KOLKU LI SAMO OVACII I SOLZI PREDIZVIKA PESNATA"POLSKO CVEKE"!
JA ISPEA BELORUSKIOT PRESTAVNIK PJOTR ELFINOV SO POCIT KON NASIOT TOSE.
PREKRASNO OSVEZUVANJE I DOZIVUVANJE NA SEKOJ STIH.
JAS LICNO GO POCUSTVUVAV DUHOT NA TOSE
KAKO DA SAKASE DA NI KAZE "DA TUKA SUM PEAM SO VAS!"
PREKRASNO...
I BLAGODARIME NA BELORUSIJA I PJOTR ELFINOV

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
stefi_18
Член
Член
avatar

Број на мислења : 628
Age : 28
Локација : Makedonija
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Evrovizija 2009   Вто Фед 24, 2009 11:40 pm

22. февруари 2009.

Next Time патуваат на Евросонг во Москва!

И, уште нешто! Во ревијалниот дел на програмата, својата премиера ја имаше долгонајавуваната Поп-симфонија на Љупчо Мирковски, а настапија и претставниците на Белорусија, Црна Гора и Босна и Херцеговина на претстојниот Евросонг во Москва - Петр Елфимов, Андреа Демировиќ и Регина.

Во чест на легендарниот Тоше Проески, белорускиот претставник ја испеа Полско цвеќе, со што ја воодушеви публиката...
Синоќешното финале на националниот Евросонг започна невообичаено – со минута молчење во спомен на Ивана Митровска (24), девојка која во Универзалната сала го загуби својот живот на првото полуфинале на Евросонг 2009.

Со овој гест организаторот на манифестацијата – МРТВ се извади за пропустот – два дена неспомнување дека оваа трагична случка навистина се има случено!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Evrovizija 2009   Вто Фед 24, 2009 11:47 pm

batbayan напиша:
Ке може ли видео како ја пеат песната Полско цвеке ?
И ја бих вољела видјети...

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Evrovizija 2009   Сре Фед 25, 2009 12:47 am

KarolinaXP напиша:
KOLKU LI SAMO OVACII I SOLZI PREDIZVIKA PESNATA"POLSKO CVEKE"!
JA ISPEA BELORUSKIOT PRESTAVNIK PJOTR ELFINOV SO POCIT KON NASIOT TOSE.
PREKRASNO OSVEZUVANJE I DOZIVUVANJE NA SEKOJ STIH.
JAS LICNO GO POCUSTVUVAV DUHOT NA TOSE
KAKO DA SAKASE DA NI KAZE "DA TUKA SUM PEAM SO VAS!"
PREKRASNO...
I BLAGODARIME NA BELORUSIJA I PJOTR ELFINOV

TESKO MU ODESE MALKU NO SEPAK DOBRO JA OTPEA
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
KarolinaXP
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 21
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-14

ПишувањеПредмет: Re: Evrovizija 2009   Чет Фед 26, 2009 10:55 am

Jas iskreno nemam moznost da dostavam video snimka
Evrovizija gledav preku satelit i nemam nisto protiv ako nekoj
snimal i ni dostavi tuka na forumov .
Sigurna sum deka i na Tose ke mu se dopadnese sto nekoj tolku
uspesno ja ispea Polsko cveke sepak taa e "teska" pesna koja
bara silni glasovni moznosti koi gi poseduvase Tose.
Inaku denovive go slusam noviot angliski album na Tose
i mozam da kazam deka nasiot Tose ne samo sto bese spremen
da go osvoi SVETOT toj go osvoi veke, ...Boze moj ne deka e nas
naprotiv Tose e svetska ikona , pesnite se nevorojatno ispeani i
sekoja za sebe e preubava i ostanuva vo usi,ja opiva dusata so emocii
na nacin koj mu bese samo nemu svojstven.
Ti blagodarime Tose , kade i da si....te sakame
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Evrovizija 2009   Саб Фед 28, 2009 7:03 pm