HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Традицијата во чест на Тоше продолжува

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

20090727
ПишувањеТрадицијата во чест на Тоше продолжува

Концертот што во чест на легендата Тоше Проески се одржа минатата година на 5 октомври, на Градски ќе стане традиционален.Според најавите, таков ист треба да се случи и годинава, а собраните
средства повторно ќе бидат искористени во хуманитарни цели. Годинава
родителите на Тоше, кои ја продолжуваат хуманитарната мисија започната
од нивниот трагично починат син на болницата во Крушево и подарија
кардиоваскуларен ехо-апарат вреден 25.000 евра.
На годинешниот концерт на Градски меѓудругото премиерно ќе бидат
пуштени и две песни на Тоше. Едната со наслов "Крушево" е правена по
негова нарачка, а дел од текстот иако, за жал, не успеа да ја сними, е
коригиран по негова иницијатива. Песната, впрочем тоа може да се насети
и по насловот, има одличен текст посветен на неговиот роден град и Тоше
сакал да ја стави на својот последен албум "Игри без граници", но во
последен момент било решено истата подоцна да биде пуштена во етерот.
Другата, пак, се вика "Се уште сонувам дека сме заедно".
извор: Вечер


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Традицијата во чест на Тоше продолжува :: Comments

No Comment.
 

Традицијата во чест на Тоше продолжува

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Портал новости-
Отиди до: