HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Фондацијата подготвува нов албум на Toше, на кој ќе има пет теми...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 31
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

20090729
ПишувањеФондацијата подготвува нов албум на Toше, на кој ќе има пет теми...

Во продажба DVD Те сакаме сите, Тоше

Меѓународната фондација Тоше Проески го објави долгонајавуваното DVD - Те сакаме сите, Тоше, снимено на ланскиот хуманитарен концерт во Скопје, во чест на великанот Тоше Проески. Да потсетиме, концертот пред неколку десетини илјади посетители се одржал на 5-ти октомври, на Градскиот стадион во Скопје, а во чест на Тоше, неговите песни ги пееа најеминентните домашни, балкански и европски музичари: Наум Петрески, Синтезис, Биља Крстиќ, Гоца Тржан, Бојан Маровиќ, Нина Бадриќ, Тони Цетински, Адријан Гаџа, Калиопи, Леонтина, Аки Рахимовски, Жељко Самарџиќ, Руслана...

DVD-то за 300 денари може да се купи насекаде во Македонија, а за дистрибуцијата е задолжена Носталгија рекордс (ТЦ Беверли Хилс, телефон: 02/ 31-32-010).

Но тоа не е се! Фондацијата подготвува нов албум на Проески, на кој ќе има пет теми. Три од нив се стари хитови, со нов аранжман за кој се погрижи хрватскиот продуцент и аранжер Никша Братош. Двете нови композиции се песните Још увек сањам да смо заједно, на Мирослав Рус, и Крушево, за која музиката ја напиша трагично починатата ѕвезда. Во подготовка е и дивидито со филмот Најтешкото и серијата Пет години Балкан.

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Фондацијата подготвува нов албум на Toше, на кој ќе има пет теми... :: Comments

Едвај чекам да ги чујам новите песни и аранжманти. Не знам како ке ги представуват на концертот на Градски. За песната "Крушево" лесно ке снимат спот, ама за "Уште сонувам дека сме заедно" ќе е потрудно !
Еј а сигурно е пуштено во продажба? затоа што не сум слушнал ништо за ова
 

Фондацијата подготвува нов албум на Toше, на кој ќе има пет теми...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Портал новости-
Отиди до: