HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Една ѕвезда на небото го носи името на Тоше

Go down 
АвторПорака
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

20091013
ПишувањеЕдна ѕвезда на небото го носи името на Тоше

На иницијатива на фановите

Една ѕвезда на небото го носи името на Тоше

Од Меѓународниот Тоше Проески Фан Клуб Форум, добивме известување за сите нивни активности во спомен на нивниот миленик, а по повод две години од трагичната несреќа која се случи на 16-ти октомври 2007-та година.

Еве го нивниот допис, во интегрална верзија:

5.10.2009.
Денот кога Тоше го имаше за жал својот последен концерт, а ние фановите заедно со Вашата помош успеавме да го исполниме неговиот аманет да го види своето звездено небо. На име на Тоше Проески е регистрирана звезда, сертификатот со координатите е предаден на неговото семејството на 9.10.2009 во Крушево. Така да од овој октомври една од звездите и службено го носи неговото име Тоше Проески. На крајот на статијата се координатите!

Постоиме уште од 14. јануари 2007. (повеќе за нив!!!), денес цврсто сме решени на било кој начин да ми се одолжиме на Тоше и да го чуваме неговото име, нашата најважна задача е продолжување на неговите хумани дела. Така, нашиот форум започна низа акции под името Тошевиот мост на љубовта, се започна со посетата на Домот за деца без родители 11 Oктомври во Скопје, овие акции ги продолживме во сите екс-ЈУ републики и Бугарија, вкупно 7 држави, денес можеме да се пофалиме со 23 успешно завршени акции.

14.10.2009.
12 часот во ЗагребВо склоп на на нашите акции Тошевиот мост на љубовта на 14-ти овој месец ќе ја имаме нашата 24 донација во Музичко училиште Ватрослав Лисински од Загреб. Нашите фанови подаруваат кларинет Buffet Crampon B 12. Кларинетот ќе му биде предаден на директорот господин Владимир Мутак. Ова е 24-та акција дел од Тошевиот мост на љубовта.

16.10.2009
6.20 часот во Нова Градишка (маратон)

15-те маратонци кои ќе тргнат од Нова градишка за Крушево ќе бидат испратени од нашите фанови. Организатор на маратонот е Меѓународната фондација Тоше Проески.

16.10.2009
(17-20 часот)

Молитва за Тоше

Скопје, Македонија
17 часот
Соборен Храм

Загреб, Хрватска
17.30 часот
во Гркокатоличка црква на Св. Ќирил и Метод
улица Ќирилометодска број 1 (Горњи град)

Дубровник, Хрватска
17.30 часот
православната црква на Свето Благовјештење

Београд, Србија
17.30 часот
стара црква до Храмоѕ на Свети Сава

Нови Сад, Србија
17.30 часот
Саборна црква во Пашиќевата улица

Рогашка Слатина, Словенија
6.30 часот

Бања Лука, Република Српска/ Босна и Херцеговина
17.00 часот
во храмот на Христ Спасителот

Франкфурт, Германија
17.30 часот
Christus-Immanuel Gemeinde
Beethovenplatz 1

Љубљана, Словенија
18:.0 часот
кај Браќата Салезијанац

Ријека, Хрватска
18.30 часот
Црква на Трсатhttp://mmm.com.mk/?ItemID=B4CE94A537A4B54AAB824081123FCF08

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Една ѕвезда на небото го носи името на Тоше :: Comments

Секоја Чест! Немам коментар...
браво браво
zvijezda u svemiru

https://www.youtube.com/watch?v=wvghTZNGztc
 

Една ѕвезда на небото го носи името на Тоше

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Портал новости-
Отиди до: