HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тоше и Пријателите new Албум

Go down 
АвторПорака
mihaela_jk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 11
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-09-28

ПишувањеПредмет: Тоше и Пријателите new Албум   Пон Дек 14, 2009 3:28 am

вторник, 01 декември 2009


Деновиве во ХрватскаВо продажба Best of албум на Тоше Проески


[img=https://redcdn.net/ihimizer/img14/5166/bestu.jpg]


Дискографската куќа Хит рекордс од Загреб, во пресрет на божикните и новогодишните празници, деновиве го објавува новото CD на балканската мега-ѕвезда Тоше Проески. Станува збор за Best of колекција, која содржи 16 хитови, како Чија си, Дан за нас, Пратим те, Још и данас замириши трешња, Једина, Лагала нас мала (дует со Тони Цетински)..., како и две традиционални теми: Зајди, зајди и Јовано Јованке.

За хрватскиот дискографски пазар Хит рекордс ги објави следниве албуми на Тоше Проески: Ако ме погледаш у очи, Игра без граница и The Hardest Thing, како и актуелново live DVD од последниот концерт на Градскиот стадион во Скопје.

Ова посебно издание, всушност е и прва компилација на Тоше Проески во вистинска смисла на зборот, бидејќи претходните на Хај-Фај центар и Сити рекордс од Белград, или беа оспорувани, или не беа на ниво какво го заслужува Тоше.

Освен во сите подобро опремени продавници за носачи на звук во Хрватска, Best of Тоше Проески може да се најде и во ДМ маркетите, како и во дуќаните на Хит рекордс...http://www.mmm.com.mk/?ItemID=B41194C7FD24DE4A90EF9DDA5ED7D8FC
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
mihaela_jk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 11
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Тоше и Пријателите new Албум   Пон Дек 14, 2009 3:31 am

Два нови албума на Тоше Проески

Божикните и новогодишните празници за многумина се најубавиот период од годината, а убавите моменти се уште поубави кога со некого се споделуваат.

Токму деновите кои следуваат ќе бидат посебни, особено за почитувачите на ликот и делото на Тоше Проески.

Иако физички не е меѓу нас, преку неговиот музички опус засекогаш ќе остане со нас. По осумте негови студиски албуми, публиката ќе биде почестена со два нови албума.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Тоше и Пријателите new Албум
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми-
Отиди до: