HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Боже чувај ја од зло

Go down 
АвторПорака
intelekt
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-20

ПишувањеПредмет: Боже чувај ја од зло   Пон Јан 04, 2010 1:54 am

Hm G A F#m G
Таа има очи кои ми ги знаат тајните
A Hm
сите победи и сите порази
G A F#m G
Таа има раце кои кријат цели светови
A Hm
и би умрел јас за тие прегратки
G F#m Hm
и би умрел јас за тие прегратки
Hm
Боже не ми треба ништо друго
F#m
дур сум жив под ова небо
G Em F#m
топла постела и очи што ги знам
Боже ангели од небо прати
Таа нема да се врати
чувај ја од зло таа нема никој свој
G A Hm
ммммм оо нема никој свој
G F#m Hm
Боже чувај ја од зло
Таа има усни вкусни како зрела јагода
кои никој не ги бакнува ко јас
кои никој не ги бакнува ко јас
Боже не ми треба ништо друго
дур сум жив под ова небо
топла постела и очи што ги знам
Боже ангели од небо прати
Таа нема да се врати
чувај ја од зли таа нема никој свој
G A Hm
ммммм оо нема никој свој
G F#m Hm
Боже чувај ја од зло
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Боже чувај ја од зло
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Акорди-
Отиди до: