HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Громови на душа

Go down 
АвторПорака
intelekt
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-20

ПишувањеПредмет: Громови на душа   Пон Јан 04, 2010 2:27 am

Громови на душа

C G
Магла пак ме покрива
Am
Мириса на невоља
H-C-H-A-G-F-G(прелаз)
Ноќва сум ти така сам
F
Улици накиснати
C
Прозорци расплакани
Am G
Каде ли си бар да знам?
Од небо нек се спустаат
и громови на душа
само да ти слушнам глас
Признавам пред светот
ќе го минам векот
Да те најдам вградина


Реф:

C
Неможам
Am
ОД тебе да оздравам
F
сета љубов дур сум жив
G
На тебе ја потрошив

Светот мој
Минус тебе во него
она што ќе остане
малку е
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Громови на душа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Акорди-
Отиди до: