HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Игри без граници

Go down 
АвторПорака
intelekt
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-20

ПишувањеПредмет: Игри без граници   Пон Јан 04, 2010 2:33 am

Gm
Да можам бар да се разбудам
Gm
во свет на љубовта
F
без стари долгови и тие сеништа
D#
во чекор што ме демнеат
Да можам бар да те прегрнам
да не се сеќавам
на студој есенски оние патила
што токму нас не следеа
D# Cm F
А мојот живот игри без граници
B Gm
уморна приказна скинати страници
D#
празни неиспишани
А мојот живот е вечно паѓање
се да се собере пораз ќе остане
навики стари во мене
Да можам бар да те разбудам
со кафе утринско во кревет заедно
па да те бакнувам
тоа го нема одамна
Да можам бар да се заљубам
во мала селанка на росна ледина
небесно висока
надолу да недогледувам
А мојот живот игри без граници
уморна приказна скинати страници
празни неиспишани
D# Cm F
А мојот живот е вечно паѓање
B Gm
се да се собере пораз ќе остане
D#
навики стари во мене
C (последниот пат се свири Cm)
тоа и ќе остане
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Игри без граници
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Акорди-
Отиди до: