HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Интересни факти за животот на Тоше!!

Go down 
АвторПорака
hazmin
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Локација : nekade so mislite nakloneti kon TOSE
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-06-27

ПишувањеПредмет: Интересни факти за животот на Тоше!!   Саб Фед 06, 2010 2:54 pm

Голем шегаџија на своја сметка
Менаџерката Лилјана Петровиќ е жена која го посвети шивотот на Тоше и чиј шивот се вртеше околу него-вели бендот на Тоше.Тој ја сакаше како втора мајка.Многу често се шегуваше на негова и на нејзина сметка.Тој велеше Лилја е наша,а ние сме лилјаци.Во последно време ја викавме Лилјана Петревска.Таа беше голем заштитник на Тоше.Никогаш нема да зборавам кога на концертот во Шведска имаше едно набилдано момче кое го задеваше Тоше,и тогаш таа жена од метар и 60 се појави и им го фрли на телохранителите.Неа ја интересираше Тоше и дали му е добро-се согласуваат членовите од бендот.Кај Тоше немаше глума.Беше голем шегаџија на своја сметка.Омилен виц му беше оној:Тоше е вошката.Зошто?Па,тој пее во коси да ти спијам.Го повредуваа неискреноста,лоши луѓе и неправди.Сакаше да го смени светот и веруваше дека сите ние можеме барем малку да му помогнеме.Беше голем верник.Можеби немаше време да ги прочита сите книги,да порасне но беше многу мудар.Неговото Ве сакам сите пред се беше искрено.Сепак тој не порасна како обичните луѓе.За него мака беше што не можеше сам да излезе и да си купи чевли.Тоа беше цената што беше потребно да ја плати.Сепак Господ секогаш има чудни планови.Можеби тој беше премногу чиста душа за да Бог ја остави на Земјата.Она што најмалку Тоше сега би сакал е ние да ја изгубиме вербата во Господ.,во кој тој толку многу веруваше-уверени се сите членови на Тошевиот бенд.

Првата средба со бендот во клубот Маракана

Бендот на Тоше активно го придружува него уште од 2000 година.Нивната средба беше во клубот Маракана,кога Тоше со неговиот братучед отишол таму да ги слушне како свират.Не гледаше како да ни беше најголем фан-вели бендот.Беше воодушевен од нашиот концерт.Но по првите наши настапи кои почнаа од Бубамара ние свативме со кого си имаме работа.Сега ние бевме неговите најголеми обожаватели.Потоа следуваше голема турнеја низ Македонија и ние станавме негов бенд.

Обожавателките се качуваа на ограда за да го видат
Од многуте случки на Тоше,Бендот ни издвои некои поинтересни.На една од последните проби забележавме дека ни фали гитара.На Тоше му текна да се јави до дома по такси да му ја пратат.Некако незабележеано замина сам да го чека таксито на улица.Кога сфативме дека го нема потрчавме кон улицата зошто Тоше сам-тоа е опасно.Кога излеговме што да видиме.Си прави муабет со една сосетка,а две девојки од една фризерница го викаат на кафе.И тргна да оди.Тој забораваше на се кога стануваше збор за публиката.
Златко се сеќава на една посета на Тоше во неговиот дом во Крушево,кога сосетките почнале да се качуваат по оградата на терасата сакајки да го видат.Тоше не се исплаши.Излезе на прозорецот и почна да им пее.Ете таков беше тој.Не дозволуваше некој да остане без автограм,бакнеж или задничка фотографија.Тој можеше да се одесува како ѕвезда ама не го праваше тоа.Се цедеше до последна капка.Патее зошто не беше блиску до своите.Но не го покажуваше тоа-истакнува Драган.

Планови за заеднички албум

Бендот е уверен дека Тоше ќе стекнеше светска слава.Тие дури и беа свесни дека ако тој навлезе во тој свет тие можеби вее нема да му бидат бенд.Сепак не е фер ова што се случи.Беше на чекор од славата.Се правеа планови и за наш заеднички албум кој е го направи Тоше со наша помош.-вели бендот.Неговата смрт е најголема трагедија за нив.Љубовта кон нив Тоше никогаш не ја криеше.Не пропушташе шанса а да не им каже дека тие се дел од неговото семејство или да ги поздрави.

Неговите вредности

Беше голем човек.Немаше концерт а да не и каже на Лила-Само уште една песна,не сум изморен.Во 2006 бевме на турнеја во Шведска и итно змаинавме во Србија на др.концерт.Комбито со инструменти остана во Копенхаген а во Белград настапивме со изнај,ени инструменти.Четири дена немавме одмор а Тоше се врати во комбето и вел-Еј,дечки го имам новиот албум на Оливер Драгоевиќ,да ви го пуштам.Ние го гледваме и се чудиме.Детево ни секунда не може без музика.Доволно е да те погледне и полн си со енегрија.Предраг се сеава на уште една случка кога биле на аеродом.Наеднаш им се загубил од вид,кога слушнале како енкој пеел арија во некоја просторија.Тоа бил Тоше.Нашиот човек го баравме по гласо,се будеше и заспиваше со музика.Многу ги сакаше децата.Кога на бина ќе се појавеше дете тој веднаш до заводни стануваше дете-вели Симоновски.

Па по ова,СЕ повеќе верувам дека дојде да не запознае со доблеста и замина да ни даде шанса ние да ја употребиме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Интересни факти за животот на Тоше!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: