HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тоше во Опра

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Тоше во Опра   Саб Апр 19, 2008 5:45 pm

Фан клубовите од цел балкан покренаа една акција, Тоше во најгледаното светско шоу ОПРА ШОУ


на овој линк можете да напишете ваши податоци и понекој збор за нашиот ангел


се надеваме дека ке успееме како што успеавме за Прилог за Тоше на финалето на Евровизија

СЕКОЈ ДЕН ПРАЌАЈТЕ ПОДАТОЦИ НА СТРАНАТА НА ОПРА, ВЕ МОЛАМ

_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Саб Мај 03, 2008 11:15 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Апр 27, 2008 10:21 pm

dadov podatoci za mene i napisav so mislam za angelot se nadevam ke uspee
Вратете се на почетокот Go down
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Пон Апр 28, 2008 7:51 am

Lele pa ovaa peticija uste od koga e...jas ja potpisav pred okolu 4/5 meseci.
Zar Oprah uste ne prezemala merki vo vrska so ova???
Aj se nadevam deka ke bide nesto
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Пон Апр 28, 2008 12:20 pm

мислам дека нема потреба толку време да не држи во неизвесност оваа црнава, за ваков човек не треба ни да ја потсети некоја она баш како таква што објавува такви приказни треба сама да истражи и да види КАКО ЗЕМЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ГАЗЕЛ НАСЛЕДНИК НА ИСУС

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Саб Мај 03, 2008 4:45 am

decki treba sekoj den da prakata vasi podatoci ok?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Саб Мај 03, 2008 11:10 am

јас често пракам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Пон Мај 05, 2008 9:47 pm

TUKU STO NAPISAV !ANGELU MOJ !TOSENCE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Пон Мај 05, 2008 9:51 pm

Веста почна нагло да се шири

денес македонскиот портал Точка ја објави оваа вест

Трагичната приказна за Тоше Проески наскоро во Опра шоу?

Опра Винфри веќе со месеци добивала меилови од членовите на фан клубот на Тоше Проевски кои сметаат дека нашиот пејач заслужува минути во нејзината емисија.

Неговиот фан клуб кој продолжил со работа и по неговата смрт и предложил на Опра емисија во која ќе се говори за тоа како музиката на Тоше влијаела на животите како и за влијанието на музиката на Тоше на Балканот.

“Нашето мислење не треба да се занемари. Прилично сме организирани бидејќи имаме голема мотивација и желба за хуманитарна работа. Собираме луѓе со различни способности и занимања кои се подготвени да ги вложат своите знаења во нашата акција“ рекла за Слободна Далмација 28-годишната Босанка Лејла, модератор на фан клубот на Тоше. Со паролата “Подготвени сме да поместиме планина“цел им е да продолжат со хуманитарното дејствување кое го започна Тоше.

Освен тоа тие сакаат да го заштитат ликот и делото на Тоше со оглед на тоа дека многу трговци со месеци заработуваат продавајќи неавторизирани маички и други предмети со неговиот лик.

Тоше во емисија на Опра Винфи не е единствената цел со која се бави неговиот фан клуб.Тие покренале петиција и до одговорните на Евросонг која само за неколку седмици ја потпишале повеќе од 13.600 потписи.

“За сега имаме ветување од дирекцијата на Евросонг дека Тоше ќе биде споменат во текот на едната полуфинална вечер но ние се надеваме и се бориме за пет минути во финалето“ кажала Лејла и додала дека неговите фанови не сакаат Тоше да биде заборавен._________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Вто Мај 06, 2008 12:18 am

daj bozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee da go prifati opra ova. ke bide prekrasno da se vidi emisija za nego od najpopularnata voditelka na svetot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Вто Мај 06, 2008 12:25 am

Eve sega samo sto pisav pak.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Чет Мај 22, 2008 12:17 am

Vala nakon onolikih poruka mora obratiti paznju na naseg Tosu. Mislim da je nas Tose najcesce tema mailova koje citaju njeni producenti.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Пет Мај 23, 2008 5:35 pm

samo sto prativ poraka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 12:24 pm

I JAS SE PRATIV I SEKAKO JA POTPISAV PETICIJAVA I ISKRENO SE NADEVAM DEKA KE DOPREME DO OPRA !SE NADEVAM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 3:12 pm

Pored linka koji je postavio Royal
http://www.oprah.com/email/reach/email_showideas.jhtml (kod njega to izgleda ljepse pa pise ovoj link),
na ovom linku se mozemo malo ukljuciti u diskusiju o Tosi
http://www.oprah.com/community/community/celebrities/favoritecelebrity?view=discussions

Potrebno je da se registrujete ali vrlo je jednostavno. Nece vam oduzeti vise od 5 minuta vremena i jos napisete par recenica i znate da ste ucinili nesto lijepo za Tosu danas. Diskusiju je zapocela lidijamk i mislim da je trebamo malo razviti i ne dopustiti da spadne. Ako neko ne zna kako da nesto kaze neka napise ovdje pa cemo da prevodimo.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 5:16 pm

ее за ова не знаев ке се регистрирам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 5:16 pm

Ne sakam da bidam pesimist, no otkako propadna vo voda peticijata za da odvojat nekolku minuti za nego na Evrovizija, izgubiv nadez deka Oprah ke ja prifati ovaa ideja...zatoa sto i ponatamu i ponatamu i seuste se slucuvaat premnogu nepravdi kon nasiov angel...

Preku glava mi e od site nepravdi i podobro bi mi bilo da ne se nadevam deka ke go dadat, a ako go dadat da bidam prijatno iznenadena...otkolku so netrpenie da ocekuvam da dojde taa emisija i na kraj da ne bide za Tose, pa da bidam totalno razocarana...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 5:19 pm

па и јас не верувам многу во ова, одкога праќаме оваа црнава не може една емисија да посвети

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 5:22 pm

ROYAL напиша:
па и јас не верувам многу во ова, одкога праќаме оваа црнава не може една емисија да посвети
Се моли Администраторот да не користи расистички изјави од типот на црнава..

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 5:27 pm

па добро сеа, мое мислење е тоа, она е безобразна што до сега ништо не превземала

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 6:28 pm

Ljudi, ljudi pa necemo tako lako odustati. Oprah je svjetski poznata i njenim producentima stize hiljade i hiljade pisama sa raznih strana svijeta, svi zele nesto, svi imaju predivnu ideju, svacija ideja je najbolja. Njima nije lako sve to procitati i odluciti sta odabrati. To nije lagan posao jer treba procitati brdo gluposti prije nego sto naidjes na pravu stvar.

Nemamo nista izgubiti time sto cemo joj pisati. A samo mozemo biti ponosni na sebe sto smo pokusali. A ja necu odustati sve dok mi Oprah licno ne kaze da ce ili praviti ili nece praviti emisiju. Do tada, JA PISEM!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 6:42 pm

LudaMala напиша:
Ljudi, ljudi pa necemo tako lako odustati. Oprah je svjetski poznata i njenim producentima stize hiljade i hiljade pisama sa raznih strana svijeta, svi zele nesto, svi imaju predivnu ideju, svacija ideja je najbolja. Njima nije lako sve to procitati i odluciti sta odabrati. To nije lagan posao jer treba procitati brdo gluposti prije nego sto naidjes na pravu stvar.

Nemamo nista izgubiti time sto cemo joj pisati. A samo mozemo biti ponosni na sebe sto smo pokusali. A ja necu odustati sve dok mi Oprah licno ne kaze da ce ili praviti ili nece praviti emisiju. Do tada, JA PISEM!

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 7:11 pm

Abe i jas prakjam, i jas pisuvam, do sega i samata neznam kolku pati sum pisala, samo sakav da kazam deka ne ocekuvam premnogu od seto ova, nejkam na kraj da bidam razocarana, vprocem kako i od mnogu drugi raboti koi se desavaat okolu Tosence...

Daj Boze da dadat, ke bidam presrekjna...:)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 8:13 pm

епа ај ке видиме, сите сакаме да го има таму, ЦЕЛ БАЛКАН

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Нед Јун 01, 2008 8:55 pm

@Moni, moramo uspjeti, vidi koliko nas je....Samo dobre vibracije.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   Сре Јун 04, 2008 12:19 am

nadesta posledna umira
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тоше во Опра   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тоше во Опра
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: