HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тоше Проeски-Божилак

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Тоше Проeски-Божилак   Пон Апр 21, 2008 1:31 pm

Само едно браво за Тоше што го сними овој албум некои од песните ги пее поубаво од огриналите, ако не и сите.Сега пејачиве наши можат само да ја копираат бледо оваа замисла на Тоше, ништо друго!
_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Чет Мај 29, 2008 4:13 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Вто Апр 22, 2008 1:19 am

No comment za cedevo....samo edno golemo BRAVO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Вто Апр 22, 2008 1:20 am

тоа

и дај веќе нека престанат да го копираат, тоше беше еден, еден и ке остане нема да станат тоше ако прават вакви албуми и ако бидат хуманитарни


се лицемерни..

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Вто Апр 22, 2008 1:32 am

Abe Kris neka pravat sto sakaat...vazno nie fanovite znaeme koj prv go napravi toa, i koj bese najdobar vo toa...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Вто Апр 22, 2008 3:56 am

а за неполн месец и цела европа ке дознае кој беше тоше, и цела европа ке види што изгубивме сите ние и сигурен сум дека сите ке плачат на тој момент затоа што песните на тоше не оставаат никого рамнодушен!

_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Саб Мај 10, 2008 1:21 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Саб Мај 10, 2008 3:04 am

se slozuvam Kris so tebe ,za kopiranjeto na TOSE,mislam so se odnesuva do prepevanjeto na izvornite makedonski pesni,iskreno koga ke cujam nekoj drug da gi prepeva se ezam od bes site pesni od BOZILAK ,gi obozavam no posebno mi e draga DEJ GI DI LUDI MLADI GODINI
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Саб Мај 10, 2008 4:49 am

Mnogu sakam da ja slusam Bor sadila moma Evgenija, osobeno na krajot koga ke zapee malku operski
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Саб Мај 10, 2008 10:58 am

и јас многу си ја сакам Дејгиди луди млади години...ама Мајка на Марика ми беше хитче кога излезе албумот а и уште ми е сите ги сакам бе, најубаво ги пее сите...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Саб Мај 10, 2008 1:23 pm

андријана направи таков албум, верица и бени препејаа една песна, ламбе ја препеја велигден а сега пак каролина направи таков албум! сево ова е еднакво нанемам ништо против некои од пејачиве ама не сакам кога го копираат тоше

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Саб Мај 10, 2008 2:51 pm

taka KRIS SE SLOZUVAM SO TEBE!TOSE E EDEN I EDINSTVEN!NEPOVTORLIV!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Саб Мај 10, 2008 3:00 pm

I jas ne sakam da go kopiraat tesko niv kolku i da sakaat da bidat kako Tose nikoj nema da uspee ama bas nikoj Toska e eden
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Нед Мај 11, 2008 12:25 am

lelel da, a tose da ne go napravese albumot so tradicionalni pesni nemase ni da pomislat da napravat takov album, se stramea da peat narodno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Нед Мај 11, 2008 5:03 pm

Abe sto sakaat neka pravat...site znaeme deka Tose bese eden i edinstven, i nikoj nema da go zameni...
Koj sto i da napravi ke bide sporeduvan so nego...
No sepak mislam deka ne treba da zgasne izvornata muzika posle nego...toj toa ne bi go sakal...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 1:42 am

Nisam imala priliku slusati izvedbe tih izvodjaca ali u dusi znam da ne mogu to bolje otpjevati od Tose. Meni je na tom albumu najdraza Majka na Marika dumase. Posebno onaj uvodni dio gdje mislis da ce to biti jedna lagana pjesma a onda krene zivo. Ja sam namjestila da mi ta pjesma zvoni na mobitelu. Kada mi zvoni mobitel mama stalno govori da se ne javljam vec da pustim da traje pjesma.

Malo mi je bilo zao sto na album nije uvrstena Lihnida jer mi je to jedna od najdrazih makedonskih pjesama. Ali ipak, album je za 10 jer su pjesme stvarno izvedene prvoklasno. (A kako drugacije kada ih Tose izvodi?).
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 1:55 am

леле од кога умре тоше, ламбе го замразив... се некако го форсираат да биде он на негово место, препејува песни па земал хуманитарни акции прави


тоа фацата му ебам.... ја препејал Јовано Јованко и ме фати смеа како може со тоа гласче на средношколец да звучи убаво песната

катастрофа

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 4:47 am

Abe Kris nekoj mora da prodolze so humanitarni akcii i da se prepejuvaat tie stari pesni...
Nas sekogas site ke ne asociraat na Tose i site ke gi sporeduvame so nego, no neli trebase da go sledime negoviot pat?
Mislam deka Lambe ne e loso dete, i deka nema losi nameri...;)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 12:18 pm

не викам дека има, пред да умре тоше јас бев фан и на ламбе ги имам сите изданија што излегоа од него и супер песни има.... ама од што сум толку огорчен веќе не можам да сакам друг македонски пејач

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 12:28 pm

i jas isto taka...pojke nikoj mak pejac nema da mozam da go zasakam....a osobeno Lambe bidejki mn mi se 4ini deka go emitira na Tose premnogu site taka vikat ama i taka e..EDEN E TOSE ...EDEN E TOSE,...EDEN E TOSE..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 12:30 pm

нормално, нема да дозволиме да не замајат и да го заборавиме тоше

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 10:48 pm

deka TOSE E EDEN I EDINSTVEN,nema tuka nikakov komentar!a sto se odnesuva do Lambe i humanitarnite akcii,mislam deka e vo red kako i da e vazno e deka i drugite peaci se osvestija i pocnaa da se grizat za decinjata od domot za decinja na koi im e potrebno lekuvanje ,se pravat humanitarni koncerti i sl.toa e ok,SITE ZNAEME KOJ E NAJGOLEMIOT HUMANITAREC SO KRISTALNO CISTA DUSA,NAJISKRENA NASMEVKA ...ANGELOT TOSEEEEEE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Пет Мај 23, 2008 10:53 pm

Tocno, Tose e eden i edinstven... nezamenliv, unikaten, nepovtorliv! Nemam nisto protiv Lambe, se gleda deka e dobra i iskrena dusicka.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Саб Мај 24, 2008 1:23 am

не па ни јас немам ништо против ама бев изнервиран знаете зашто

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Вто Јун 10, 2008 2:01 pm

Е коа ќе го видам цд-во одма ми доаѓа...Мајка на Марииикааааааа дууууумаааше, Мариииике ќерко Маариииииикееееее.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Вто Јун 10, 2008 4:49 pm

и мене, таа е најголемиот хит од ова цд

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   Вто Јун 10, 2008 5:30 pm

песната е хит број 1

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тоше Проeски-Божилак   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тоше Проeски-Божилак
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми-
Отиди до: