HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Tose Proeski - Skenderija (2006) concert

Go down 
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Пон Апр 21, 2008 1:41 pm

Овој концерт се води под турнејата ВЕ САКАМ не можам да коментирам нешто многу за него затоа што го немам, а кај нас не се ни продава ова издание!
_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Пон Апр 21, 2008 1:46 pm

ако сакате ова да го симнете можете овде но, ова е за оние од македонија бидејки кај нас стварно го нема ова издание во продажба, за другите земји од балканот може да се купи, верувам дека цената не е висока!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Вто Апр 22, 2008 1:17 am

Steta, a bas bi sakala da go imam vo mojata kolekcija so cedinja od Tose...
No, ne se somnevam deka e dobro, stom e od Tosence
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Вто Апр 22, 2008 1:21 am

епа симни си го, и јас деновиве ке го симнам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Вто Апр 22, 2008 1:28 am

Da, ke go simnam, toa sigurno...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
macedonac
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 6
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Пет Мај 09, 2008 7:07 pm

mnogo dobar koncert je bio
a publika je poludela kad im je otpevao moj dilbere
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Пет Мај 09, 2008 7:26 pm

macedonac ти беше ли на концертот??јас го имам, но за жал не е оригинал...иначе многу убав концерт, многу ми се допадна

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Саб Мај 10, 2008 2:23 am

lelel stvarno fala za ova. bas mi e krivo so nema kaj nas da se kupi ovoj koncert vi blagodarammmmmmmmmmmmm epten
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Саб Мај 10, 2008 2:46 am

i jas go imam gledano ovoj koncert i navistina bilo preubavo,a sto se odnesuva do moj dilbere ja obozavam ovaa interpretacija na TOSE!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   Вто Мај 27, 2008 6:07 pm

Ja nazalost nisam isla na koncert, ali imam taj DVD. I stvarno ''Moj dilbere'' je predivno otpjevao. Sa puno duse, kao da se rodio u sred Sarajeva. Dusa nasa slatka.

Skenderija je bila prepuna. A sav novac je donirao za obnovu Doma mladih. Cak i prihod od DVD-a idalje ide u te svrhe.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Tose Proeski - Skenderija (2006) concert   

Вратете се на почетокот Go down
 
Tose Proeski - Skenderija (2006) concert
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми-
Отиди до: