HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 22, 2008 1:04 am

Антонија Шола сепак ке настапи на евровизија во белградска арена, нема да ја пее песната со која го освои второто место на ДОРА туку Volim Osmeh Tvoj која што ја сними со Тоше Проески.Радио телевизија Србија ја прифати иницијативата на фан клубот на Тоше, на делот за најдобри европски песни да се посвети на трагично загинатиот македонски славеј. Во ревијалниот дел на 53 евросонг ке настапат и други имиња со кој има настапено Тоше, а тоа се кралицата на ромската музика Есма Реџепова, Ања Рупел,Жељко Јоксимович кој воедно ке биде и водител на шоуто.Подарок за сите обожаватели на Тоше ке биде премиерата на песната и спотот за Hardest Rough од сеуште необјавениот англиски албум на Тоше.Београдската евровизија ке биде посветена на Тоше, додека Порин му одзема 3 номинации на Тоше само затоа што не бил хрватски државјанин


јавува 24 Show
_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Вто Апр 22, 2008 1:13 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 22, 2008 1:07 am

браво за Антонија немам што друго да кажам едноставно ја обожавам заради Тоше верувајте и покрај тоа што има квалитети јас ја сакам заради Тоше

инаку, во едно интервју рече дека го сонувала тоше како и рекол НЕ СЕ СЕКИРАЈ ВО МАКЕДОНИЈА КЕ ГО ПРИФАТАТ ТВОЈОТ АЛБУМ И КЕ ТЕ САКААТ ПОРАДИ МЕНЕ


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 22, 2008 1:08 am

а за последниот дел од постот немам што да коментирам, тоа е само срам за хрватска на тоше веќе не може да му наштетат сами на себе си штетат

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 22, 2008 1:43 am

Mnogu ja sakam Antonija...i mnogu mi e drago sto i ona ke bide del od seto ova...navistina zasluzuva...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 22, 2008 3:58 am

абе срце е, многу е добра

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 22, 2008 7:51 pm

sekoja cest za Antonija,nema da komentiram za porin bidejki smetam deka ne se vredni nitu da se spomnat a kamo li da gi komentiram!pozdravce do site
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 22, 2008 8:32 pm

Super e toa sto ke go napravi Antonija...
Mene mi izgleda kako dobra licnost, no koj znae, ima sekakvi lugje...moze celata situacija da ja iskoristi za da se zdobie so slava kaj nas, a moze i ne...da ne grasam dusa,vremeto ke si go pokaze svoeto.
Kako i da e ke ja cenam i pocituvam poradi duetot koj go imase so Tose, a uste povekje poradi prekrasnite tekstovi koi mu gi pisuvase...RESPECT
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Саб Апр 26, 2008 1:52 pm

не верувам дека тоа го прави поради слава, не ми изгледа за таква личност баш и е сеедно дали ке биде славна или не

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Саб Апр 26, 2008 2:07 pm

pa neli nemase da nastapi zoso lilja ne sakala nikoj da pee za tose na evrovizija?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Саб Апр 26, 2008 2:21 pm

од кај сега тоа?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Апр 27, 2008 4:37 pm

ROYAL напиша:
од кај сега тоа?
Stvarno od kade sega toa?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Апр 27, 2008 6:17 pm

luge ne se raduvajte pred vreme.....kako prvo pregovorite se vo tek i ne se ni znae dali ke go ima i spotot..........a sto se odnesuva do peenje na pesna od Tose od strana na Antonija ili na bilo koj nema sansi roditelite na Tose da se soglasat a iskeno i jas ne bi sakala neznam za vas...uste e rano
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Апр 27, 2008 10:08 pm

pa dobro jas kako sto znam ova e izvadok od srbski vesnik i go kazaaa na nasite mediumi zatoa e tuka objaveno ama sepak treba da cekame do krajot za da vidime sto ke se desi
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Пон Апр 28, 2008 12:18 pm

eli напиша:
luge ne se raduvajte pred vreme.....kako prvo pregovorite se vo tek i ne se ni znae dali ke go ima i spotot..........a sto se odnesuva do peenje na pesna od Tose od strana na Antonija ili na bilo koj nema sansi roditelite na Tose da se soglasat a iskeno i jas ne bi sakala neznam za vas...uste e rano

од кај знаеш дека нема да се согласат? јас напротив мислам дека се ова што најавија ке се одржи, србија го обожава тоше

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Пон Апр 28, 2008 10:25 pm

ROYAL напиша:
eli напиша:
luge ne se raduvajte pred vreme.....kako prvo pregovorite se vo tek i ne se ni znae dali ke go ima i spotot..........a sto se odnesuva do peenje na pesna od Tose od strana na Antonija ili na bilo koj nema sansi roditelite na Tose da se soglasat a iskeno i jas ne bi sakala neznam za vas...uste e rano

од кај знаеш дека нема да се согласат? јас напротив мислам дека се ова што најавија ке се одржи, србија го обожава тоше

aham....ok stom si tolku siguren ....sigurno ne bisuvam ako ne znam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Вто Апр 29, 2008 2:11 am

добро де ке видиме на крај како ке се одвиваат работите

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Чет Мај 01, 2008 2:32 am

se nadevam kon nasa i negova polza
Вратете се на почетокот Go down
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Мај 18, 2008 6:08 pm

pred nekoj den na hrvatskata televizija zetot na tose zboruvase za antonija i rece deka taa i tose nikogas privatno ne bile mnogu bliski i deka taa go iskoristuva imeto na tose za da dobie poeni a novinarkata rece deka antonija ne sakala da komentira za ova pred kamera.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Мај 18, 2008 6:15 pm

абе зетот на тоше може што сака да зборува, се гледа дека антонија страда за него

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Мај 18, 2008 8:24 pm

se slozuvam so tebe Kris,i jas mislam deka iskreno go saka TOSE,iako bez navreda mislam deka nema nekoj fascinanten glas no e mnogu mila
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Мај 18, 2008 8:30 pm

па да не е некоја WOW пејачка ама добра е

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Мај 18, 2008 9:32 pm

Ete toa e jas sto vikav deka moze i go iskoristuva negovoto ime za da se proslavi kaj nas...ama pak ne mozeme so sigurnost da znaeme...samo tie si znaat najdobro...

A za peenje nema glas, mene iskreno ne mi se svigja...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Мај 18, 2008 10:55 pm

абе не се согласувам дека го искористува, што да не и се продава кај нас дискот?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Нед Мај 18, 2008 11:23 pm

јас најискрено мислам дека Антонија е супер девојка, без оглед на тоа што некому не му се допаѓа вокалот, сепак мислам дека е многу добра и мила личност...според мене ако некој искрено го сака Тоше и не го искористува за да стане популарен/а тоа е Антонија...за жал има и такви кои го искористуваат...Те сакаме Антонија

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   Пон Мај 19, 2008 12:20 am

I jas mislam deka e super devojka, i kako ne bile bliski koga postojano sorabotuvaa i taa mu napisa del od negovite najgolemi hitovi i tose ja pokana kako specijalen gostin na negoviot koncert
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
Антонија Шола СЕПАК ке настапи на евровизија во чест на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Околу форумот-
Отиди до: