HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Search for songs!!!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Search for songs!!!   Пет Мај 02, 2008 11:21 pm

темава ја отворив поради што мони ме замоли за една песна ама и треба да има ваква тема за ако немате некоја песна (што не верувам) ама сепак еве овде ке побарате ако немате нешто!


Тоше Просеки-Моја

за мони

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Мај 03, 2008 3:31 am

Fala Kris
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Мај 03, 2008 11:08 am

се за тебе

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Мај 03, 2008 8:09 pm

Lele kolku mi e ubava pesnava, kolku placam na nea

Sea cekam edna licnost da se ukluce na MSN da mi go prevede tekstot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Мај 03, 2008 10:20 pm

јас ич не знам словенски многу ми е чуден јазикот

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Мај 03, 2008 11:35 pm

i mene isto taka. nekoja cudna mesavina
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Мај 04, 2008 4:13 am

Moni se slozuvam so tebe pesnickata e mnogu ubava a i spotot isto taka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Мај 04, 2008 4:14 am

Pa po nesto se razbira...okolu 30% od tekstot go razbrav,
ama sakam se ubavo da go znam, zatoa mora da pobram mala pomos
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Мај 04, 2008 6:48 am

i najdovte pevod?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Мај 04, 2008 10:08 pm

Ne uste

Sea kako za inat site se ukluceni na MSN, a ja nema bas taa licnost sto mi treba

Ko ke go najdm prevodot ke go stavam vo temata tekstovi!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Пон Мај 05, 2008 2:30 am

абе па што ке ви е превод

горе доле истите зборови се од Среќна ли си ти, како што е случајот со Dal' si sretnija

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
toshky
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 8
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-10

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Мај 11, 2008 1:00 am

jas mislam deka mozam da ja prevedam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Мај 11, 2008 1:02 am

епа ајде, ке ти бидеме благодарни

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Сре Јун 25, 2008 9:22 pm

Ima li neko Морска ѕвеѕдо u mp3 formatu?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Сре Јун 25, 2008 9:42 pm

....da proveram.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Сре Јун 25, 2008 9:49 pm

aleksandra напиша:
....da proveram.....

....ja imam....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Сре Јун 25, 2008 10:11 pm

Имам едно прашане - как мога да upload песен от моjот компутер на форума. Имам Морска sвездо, но не знам како да jа кача
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Чет Јун 26, 2008 12:09 am

batbayan напиша:
Имам едно прашане - как мога да upload песен от моjот компутер на форума. Имам Морска sвездо, но не знам како да jа кача
Hej hvala ti za link. Uspjela sam skinuti.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Jул 19, 2008 10:37 pm

Tъй kато темата за тексовете е заклучена, не знам каде точно да пусна поста си:

Pjesma koju je Tose napisao

Ako ti jave: umro sam,
a bio sam ti drag,
onda ce u tebi
odjednom ne,,to posiveti.
Na trepavici magla.
Na usni pepeljast trag.

Da li si uopste ponekad
mislio sta znaci ziveti?
Ako ti jave: umro sam
evo ,,ta ,,e biti.

Hiljadu sarenih riba
leprsace mi kroz oko.
I zemlja ce me skriti.
I korov ce me skriti.
A ja cu za to vreme
leteti visoko...

Visoko.

Zar mislis da moja ruka,
koleno,
ili glava
moze da bude sutra
koren breze
il' trava?

Ako ti jave: umro sam,
ne veruj
to ne umem.

Nocu,
kad gledas u nebo,
i ti namigni meni.
Neka to bude tajna.
Uprkos danima sivim
kad vidis neku kometu
da nebo zarumeni,
upamti: to ja jos uvek
sasav letim, i zivim.

Na ovu zemlju sam svratio
da ti namignem malo.
Da za mnom ostane nesto
kao leprsav trag.

I zato: ne budi tuzan.
Toliko mi je stalo
da ostanem u tebi
budalast i cudno

Некоj има ли информациja за тоа текст. Дали наистина песната е напишана од Тоше и дали ке jа издадат во иднина ?

Заборавих да ви помолja за превод на македонски, ако може некой да направи.

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Jул 19, 2008 10:41 pm

aaaaaaaaaaaa.....leleeeeeeeeeeeeeeeee....leleeeeeeeeeeeeeee.... ....jas neznam dali ja napisal Tose....leleeeeeeeeeeeeeeeeeeee......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Саб Jул 19, 2008 11:07 pm

Го најдов текстот од Моја и е објавен во подфорум Текстови тема Igra bez granica.
клики тука
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Jул 20, 2008 12:26 pm

batbayan напиша:

Pjesma koju je Tose napisao
Некоj има ли информациja за тоа текст. Дали наистина песната е напишана од Тоше и дали ке jа издадат во иднина ?

Заборавих да ви помолja за превод на македонски, ако може некой да направи.

Ovu pjesmu nije napisao Tose. Mislim da je srpski pjesnik M. Antic u pitanju ali nisam 100% sigurna. Ipak znam da nije Tosina pjesma.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Jул 20, 2008 12:41 pm

LudaMala напиша:

Ovu pjesmu nije napisao Tose. Mislim da je srpski pjesnik M. Antic u pitanju ali nisam 100% sigurna. Ipak znam da nije Tosina pjesma.


Мерси. Тоа пат разбрав ова дето си го напишала и нема да сакам да ми го превеждат на македонски

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Нед Jул 20, 2008 12:46 pm

Hihihi...Ma ne brini to sto me ponekad ne razumijes. I ja nekada tebe ne razumijem pa mi cherry prevede. (Malo me bugarska slova zezaju. Hihihi...)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   Пон Jул 21, 2008 9:14 pm

http://www.sendspace.com/file/o6cg9o

НекоJ знае ли нешто за ова песна. Каде ja изпалнjaва Тоше ? Зашто е толкова кратка ? Некой има ли целата песна ?

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Search for songs!!!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Search for songs!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми-
Отиди до: