HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Зошто го сакаме сите?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Зошто го сакаме сите?   Саб Мај 03, 2008 12:36 am

Tose od prviot den koga se pojavi na makedonskata estrada imase posebna magija, site go sakaa, i tie sto se pravea deka ne go slusaat go slusaa. So mislite deka bese najdobroto kaj nego? Sto ve natera da pocnete da go slusate? Koga za prv pat ste slusnale negova pesna?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Саб Мај 03, 2008 12:46 am

sto?pred se me voodusevuvase negovata SKROMNOST, sramezlivost,ednostavnost, kako i negovipt angelski glasi NAJISKRENOTO ,VE SAKAM SITE!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Саб Мај 03, 2008 12:48 am

Prv pat kolku sto se sekjavam ja slusnav ''Ruski rulet''...togas so drugarkite vezbavme da igrame na taa pesna za na kraj godina, i mnooogu ja sakav...no bev mala imav okolu 8 godini i ne ni znaev koj i sto bese Tose.

Posle toa koga izleze albumot Ako me poglednes vo oci go zasakav, no za inat na edna drugarka se pravev deka ne go sakam...ccc, kolku sum bila smotana i nezrela

I epteeeen mnogu go zasakav vo 2005 so albumot Po tebe...uste prv pat koga gi slusnav pesnite mi se vrezaa vo srce, a vo Tose se zaljubiv
I ottogas pa navaka go sakav najmnogu, go sledev redovno, se novo sto izleguvase vo vrska so nego...

Znaci pred se go zasakav pordi pesnite i toa sto mi bese mnogu ubav, bese najdobar...no sega gledam deka mnogu raboti ne sum znaela za nego, za negovata dusa, za toa koj i sto vsusnost bese Tose...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Саб Мај 03, 2008 12:55 am

ке пишам подоцна затоа што стварно ми треба време реферат треба за ова да се напише, мислите ке ми идат и ке ми идат нонстоп!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Саб Мај 03, 2008 1:10 am

heheheheh ajde sredi si gi mislite i napisi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Нед Мај 04, 2008 4:36 pm

нема да пишувам многу зошто нема да можам да се доискажам ионака...првпат ја слушнав Твоите бакнежи на мојте бели кошули и по цел ден ја пеев, бев мала тогаш , можеби и не знаев каков е Тоше ама песната ми беше хит бр 1 потоа имав еден период и не го следев многу ама откако се преселив во скопје, ми беше потребно нешто за да се справам со ситуацијата, селење, ново место, нови другари и сл....а и самата не знаев што, како и тогаш почнав пак да го слушам, посебно тој период пред да замине на Евровизија полудев по него и тоа ме држи до ден-денес...дури си се лутев како сум можела порано да не го засакам така.. А навистина како можеше човек да не го засака она дете, ведро и насмеано во секоја прилика, со очи полни љубов срце и душа големи ко планина, спремен да помогне секому...толку ГОЛЕМ, ВОЗВИШЕН, БОЖЕСТВЕН, а толку СКРОМЕН, ЕДНОСТАВЕН, ПРЕКРАСЕН..самата појава предизвикува ВОСХИТ...Ангел наш...
реков нема многу ама пак се распишував, ај доста е веќе почнав и да плачам, ВЕ САКАМ СИТЕ!!!! најубавите зборови кои уште ми одекнуваат во ушите...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Нед Мај 04, 2008 4:43 pm

јас искрено да си кажам не го сакав тоше од почетокот, мислам сакав некои песни како казна моја си ти, тајно моја, излажи ме... ама не бев некој фан, но одкога излезе албумот Ако ме погледнеш во очи од тогаш многу го засакав тоше и стана мој омилен македонски пејач, потоа се знае дека сите го сакавме заради неговата добрина и хуманост, беше човек кого балканските тинејџери го следеа и ја следеа неговата мода

хехе се сеќавам кога излезе со онаква фризура нагоре како панкерска, во македонија сите носевме такви фризури

значи во секој поглед беше супер и недостиглив, и многу ми е криво што вака се случи сево ова

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Мај 05, 2008 2:55 am

zatoa sto me terase da go sakam ete taka ednostavno ima luge koj sto i da ne sakas imas custva prema niv
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Мај 05, 2008 3:11 am

па да, во право си

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Мај 05, 2008 3:16 am

... zatoa sto bese ednostaven, edinstven, zracese so pozitivna energija. Mnogu mi e tesko koga pisuvam "bese", no toj uste e moja inspiracija, licnost na koja i se voshituvam.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Мај 05, 2008 1:58 pm

а јас па на пример се ежам кога некој ке рече БОГ ДА ГО ПРОСТИ ТОШЕ

не знам некако не ја прифаќам неговата смрт и тоа ми е необично


ама сепак бог да го прости

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Чет Мај 08, 2008 2:35 pm

се сложувам со тебе cherry но и со тебе крис...Тоше е уште моја инспирација и чудно ми е дури непријатно кога ќе речат Бог да го прости...мислев дека сум ја прифатила ситуацијава на некој начин но уште не ми се верува дека го нема..како и да е ТОЈ СЕКОГАШ ЌЕ ЖИВЕЕ МЕЃУ НАС И ВО НАС, ТЕ САКАМЕ ТОШЕ

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Чет Мај 29, 2008 3:41 pm

Ne vjerujem da cu ikada uspjeti da se pomirim sa tim da on vise nije tu, da ne postoji ni teoretska sansa da ga nekada sretnem u ovome svijetu. Zasto sam ga voljela i zasto ga idalje volim? Zato sto je meni nemoguce ne voljeti jedno tako drago bice poput Tose. On je inspiracija i nacin zivota, a ako se malo potrudimo i radimo ono sto je i on radio ovaj svijet moze postati ljepse mjesto.

Ja jednostavno nikada i nisam imala izbora da li da ga volim ili ne. Tose se jednostavno voli. Kraj price.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Чет Мај 29, 2008 4:27 pm

да, не можеш да не го сакаш

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Јун 09, 2008 4:39 am

Еееее искрено убава тема многу ми се допаѓа и со задоволство ќе искоментирам:
Вака Тоше иако имам потекло од Крушево не го знаев но го запознав со песната Сонце во твојте руси коси,анѓел што љубов мене ми носи.....
Тоа беше на негова прва промоција на песната на МТВ 1 само не се сеќавам на датумот 97 година мислам беше а после тоа го запознав во Крушево
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Јун 09, 2008 5:06 pm

jas prv pat na mak fest go vidov....so negovata prva pesna......odma mi ostana u memorija.....neznam zasto.....me osvoi od prva......znam deka cela nedela komentirav...lele deckoto kakov e ...kako pee.....i samo se rasprasuvav za nego.....ahhhh.....ni jas ne mozam da priafatam deka go nema i mislam nikogas nema ni da prifatam......premnogu boli taa vistina.....TOSE ZASEKOGAS.....kako sto kazaa TOSE IMA SAMO DATA NA RAGANJE......
Tose te sakam....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Јун 09, 2008 9:48 pm

Да да тука во целост те подржувам дека тоше има само дата на раѓање
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Јун 09, 2008 10:15 pm

Баш сакав да прокоментирам нешто...зашто го сакам, зашто го сакаме...ама...
Не постојат зборови со кои тоа може да се каже...да се искаже...не не нема...

...ми недостига...многу...многу....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пон Јун 09, 2008 10:33 pm

aleksandra напиша:
.....kako sto kazaa TOSE IMA SAMO DATA NA RAGANJE......

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Вто Јун 10, 2008 2:09 am

Сакам сите членови на форумов кои летово после 15 јули планираат да идат во Крушево да ме известат јас ќе бидам таму
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Вто Јун 10, 2008 4:05 am

речено сторено

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Вто Јун 10, 2008 6:26 pm

tose напиша:
Сакам сите членови на форумов кои летово после 15 јули планираат да идат во Крушево да ме известат јас ќе бидам таму

ok tose.. jas ke odam sigurno samo ne znam tocno koga.. planirav za 19 ama sestra mi na 20 polaga za na fax nesto i nema sansiiii :( ama 100000% ke odam ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Вто Јун 10, 2008 6:32 pm

izbegavme od temata sorry...
go sakavme zasto imase nesto posebno vo nego, ne znam sto bese, nesto sto go nema nikoj drug....mislam deka e nevozmozno da ne go sakas.. kakvi mili ocinja, posebni, angelski... nasmevkata... DUSATA...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Сре Јун 11, 2008 12:24 pm

Tvojata senka напиша:
Баш сакав да прокоментирам нешто...зашто го сакам, зашто го сакаме...ама...
Не постојат зборови со кои тоа може да се каже...да се искаже...не не нема...

...ми недостига...многу...многу....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Пет Јун 20, 2008 8:05 pm

Tose nikada nece prestati da mi nedostaje.

Naravno, bilo je nemoguce ne voljeti ga. Ipak, ono sto mi se najvise dopadalo kod njega jeste to sto je bio totalno neopterecen vjerom i nacijom. On je ljude dijelio na dobre i lose i jos vjerovao da su ljudi u principu dobri.

U svijetu u kojem mnogi druge posmatraju kroz prizmu nacionalne i vjerske pripadnosti on to nije radio. Nije mu bilo vazno odakle neko dolazi i u sta vjeruje sve dok je taj neko bio dobar covjek.

Steta sto mnogi ne zele slijediti njegov primjer. Steta sto jos uvijek postoje oni kojima je bitnije odakle dolazis nego da li si dobar covjek ili ne. Jos su gori oni koji se kunu da im vjera i nacija nista ne znace a mrze sve sto je drugo i drugacije. Nazalost takvih je i previse.

Eh, ja volim Tosu jer je nebrojeno mnogo puta pokazao koliko voli Bosnu i Bosance. Volim ga jer je volio Makedoniju ali je ''ve sakam site'' mislio za sve ljude. Jer je volio Makedoniju ali nije mrzio druge. Jer se hvalio Makedonijom ali nije druge zemlje kudio. Jer je jednostavno volio. Jer mu nije smetalo da li neko govori bosanski, srpski, hrvatski, engleski. Jer mu nije smetalo kojim se pismom koristi. Jer mu nije smetalo da li se neko krsti ili ide u dzamiju. Jer je volio raznolikost.

Da se barem i drugi na njega ugledaju...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Зошто го сакаме сите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: