HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Зошто го сакаме сите?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Sonju6
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 8
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Саб Јун 21, 2008 5:36 pm

Го сакаме затоа што покрај неговиот боженствен глас, тој поседуваше едно огромно срце, во кое имаше надеж за подобра иднина, срце во кое зрачеа хуманоста, чесноста, љубовта, благодарноста. Она кое што денес малку луѓе го имаат.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Сре Јун 25, 2008 11:54 pm

eh se sekavam....bev mn mala zdravko colic imashe koncert vo skopje bev so majka mi imavme gratisi...tose beshe gostin ja peeshe nemash ni blagodaram...od kako zavrshi koncertot oditovme na rabota kaj vujko mi on togahs raboteshe vo mcm i tamu bea tose i zdravko imashe novinari i site bea nasobrano okolu zdravko...togash vujko go vikna tose da mi dade avtogram i me gushna ,me baci..a ja poludev od toj den go zasakav beskrajno,po4nav da sobiram sliki od nego,ise4oci od vesnik i da gi kupuvam negovite cdnja ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Нед Jул 13, 2008 1:59 pm

Go SAKAM ZATOA STO IAKO BESE ZVEZDA NIKOGAS NE SE ODNESUVASE TAKA! SEKOGAS IMASE POSEBEN ODNOS KON SITE! SITE GI SAKASE GI POCITUVASE BESE HUMAN DAVASE OD SRCE!
Neznam sto da kazam osven deka mnogu mnogu go SAKAM KAKO COVEK RETKI SE TAKVITE KAKO MEGO!
TE SAKAM ZLATO MOE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
sesy
Член
Член
avatar

Број на мислења : 134
Age : 38
Локација : Hrvatska
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-22

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Нед Jул 13, 2008 2:44 pm

volim gato sto je bio skren,posten,samo jedan obični dečko iz susjedstva kako smo znali reci u mom kvartu..nikada niko kao on nikada...toše volim te
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://toseproeski.forumotion.com/index.htm
dadi4ka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 5
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Чет Aвг 14, 2008 3:28 am

mnogu go sakaam,ne sakam da kazam go sakav,omilena pesna mi bese "tvoite baknezi na moite beli kosuli"
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
toseangel
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 19
Age : 29
Локација : so srce vo Krusevo
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-21

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Сре Окт 22, 2008 11:54 am

Mislam deka temata treba da se vika Zosto site go SAKAME, zastoa sto Tose e seuste so nas i nie GO SAKAME SE DO VECNOSTA I NAZAD!!!! ZASEKOGAS!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivizvezdicka
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 6
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Чет Јан 29, 2009 7:17 am

go obozavam zaradi nasmevkata... veruvam deka nikoj nikogas nema da ima ni slicna ko negovata nasmevka :( retki se lugeto koi mozat vednas da ti se piknat pod koza i posle se sto i da pravis e zaludno. takov e toj. i mozebo ponekogas i sakam pomalku da go sakav za da mozam seto ova nekako da go podnesam, ama nikogas neam da se kaam sto go sakam volku, bidejki samo toa me pravi vesela...:)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
eli_mk
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 13
Age : 28
Локација : Македонија
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Сре Апр 15, 2009 2:42 am

Го сакам затоа што едноставно тој е ТОШЕ ПРОЕСКИ!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
I_Love_Tose
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Age : 26
Локација : ToseLand
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-01-30

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Чет Jул 09, 2009 12:28 pm

За жал овде во Бугарија не беше многу популарен...Јас знам за Тоше од 2002 година мислам,слушнав Магија...Видов спотот и кога видов и тие очи исполнени со толку чувство...Ах,нема како да искажам што се случи...Немав воздух... Го сакам,зошто разбрав каков човек е бил,каков Ангел...И тоа се чита во се што е направил...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bglovetose.18.forumer.com/
hazmin
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 16
Локација : nekade so mislite nakloneti kon TOSE
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   Нед Фед 07, 2010 3:06 pm

Пред се сакам да им кажам на сите(не се однесува на членовите тука).На големброј од нашата естрада и таканаречени сегашни негови фанови.Кога Тоше го направи спотот за песната Твоите Бакнежи на моите бели кошули,немаше кој да не се насмее.А,сите сме свесни дека како почетник нормално не можеш да го достигнеш нормите.Кога започна да чекори по патот на светска слава на сите им стана свесно со кого всушност си имаат работа.Не,е дека го сакаме сите туку некои од навика велат-Тој беше наш најдобар пејач,а сметам дека поголем број од нив воопшто и не го слушаат.Не си направил добро за него ако си донирал пари за неговата црква,за некоја изградба во негово име.Да не беше тој моето училиште ќе останеше без клупи и столови,животот на некој ќе згаснеше.И сега ми нашол некој да ми каже јас ова јас она.Тоше беше Тоше и никој друг.Се е бесполезно сега кога тој е мртов.Убаво кажано дека човек повеќе се цени кога е мртво..Па кажете ми тоа ли казната што тој мораше да ја добие за да забележи дека некој да го сакал??Не сме фер према него,ни према самите себеси..а дека беше човек-беше..Само доцна го сфативме тоа..Мислам дека наш ред е да го одржиме неговиот спомен вечно..а не да се забавауваме на маркетиншки концерти...со кои некои од балканскиве пејачи стекнуваат популарност,.. Го сакам,затоа што го сакам...затоа што јас заспивав во Тајно Моја,затоа што тој единствено вреди
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Зошто го сакаме сите?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Зошто го сакаме сите?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: