HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Концерт во чест на Тоше

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Вто Јун 10, 2008 7:47 pm

se razbira... lele se naeziv... ahhh tose tose sto ni napravi....
bas vcera mislam ese gledav nekoj koncert od zeljko joksimovic na tv i koga zapea publikata pocnav da placam zasto mi tekna kako site peevme kaj tose i kako veke nikogas nema da odime na negov koncert... ne e feeeeeeeeerrrrrrrrrr
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Пет Јун 13, 2008 9:32 pm

iva напиша:
se razbira... lele se naeziv... ahhh tose tose sto ni napravi....
bas vcera mislam ese gledav nekoj koncert od zeljko joksimovic na tv i koga zapea publikata pocnav da placam zasto mi tekna kako site peevme kaj tose i kako veke nikogas nema da odime na negov koncert... ne e feeeeeeeeerrrrrrrrrr

jaс не би можела да одам на таков концерт кога знам дека нема да се поjaви Тоше
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 14, 2008 1:21 am

JAS SUM ZA KAKO I DA E KE ODAM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 14, 2008 4:13 pm

cherry напиша:
iva напиша:
se razbira... lele se naeziv... ahhh tose tose sto ni napravi....
bas vcera mislam ese gledav nekoj koncert od zeljko joksimovic na tv i koga zapea publikata pocnav da placam zasto mi tekna kako site peevme kaj tose i kako veke nikogas nema da odime na negov koncert... ne e feeeeeeeeerrrrrrrrrr

jaс не би можела да одам на таков концерт кога знам дека нема да се поjaви Тоше

na site ke ni bide tesko ama ako ne otidam posle cel zivot ke se kaam... znam deka ke bide tesko ama koga ne bi otisla bi se pocuvstvuvala kako da sum go predala tose.. ne znam....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 6:45 am

На 5 октомври концерт за Тоше на Градски

На 5 октомври на Градскиот стадион во Скопје ќе се одржи концерт со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на најголемата македонска ѕвезда,Тоше Проески.Датумот иместото на одржувањето на оваа, според најавите, грандиозна манифестација, е со симболично значење, зашто Проески својот последен концерт го одржа на 5 октомври на Градскиот стадион, кој го проследија повеќе од 20.000 луѓе. Иницијатор и покровител на концертот е Координативното тело за заштита на ликот и делото на трагично починатата ѕвезда, а за неговата организација ќе биде задолжена Фондацијата „Тоше Проески“. Координативното тело ќе биде отворено за идеи и предлози од луѓето што биле дел од кариерата на Тоше. На концертот ќе гостуваат пејачи од целиот Балкан, а другите детали засега се држат во тајност.

www.dnevnik.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 2:14 pm

bravo navistina ke bide mnogu tesko ,tazno ,bolno....no sepak mislam deko TOJ ova go zasluzuva....ANGELCE MOE VECNO KE TE SAKAM!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 3:03 pm

bibe_tose напиша:
bravo navistina ke bide mnogu tesko ,tazno ,bolno....no sepak mislam deko TOJ ova go zasluzuva....ANGELCE MOE VECNO KE TE SAKAM!

....да...убаво но и тажно......али сепак се израдував.....Тоше те сакам....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 4:25 pm

На 5 октомври на Градскиот стадион во Скопје ќе се одржи концерт со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на најголемата македонска ѕвезда,Тоше Проески.Датумот иместото на одржувањето на оваа, според најавите, грандиозна манифестација, е со симболично значење, зашто Проески својот последен концерт го одржа на 5 октомври на Градскиот стадион, кој го проследија повеќе од 20.000 луѓе. Иницијатор и покровител на концертот е Координативното тело за заштита на ликот и делото на трагично починатата ѕвезда, а за неговата организација ќе биде задолжена Фондацијата „Тоше Проески“. Координативното тело ќе биде отворено за идеи и предлози од луѓето што биле дел од кариерата на Тоше. На концертот ќе гостуваат пејачи од целиот Балкан, а другите детали засега се држат во тајност.


Дневник
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 4:30 pm

едвај чекам...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 5:17 pm

...постои ваква тема.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 7:06 pm

ја споив

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Саб Јун 28, 2008 7:27 pm

..браво ројал....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Нед Јун 29, 2008 12:29 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Нед Јун 29, 2008 6:34 pm

lele edvaj cekam iako ke bide najtazniot koncert odrzan do sega.... :(
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Нед Јун 29, 2008 9:24 pm

da najtazen.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Сре Jул 09, 2008 9:28 pm

iva напиша:
lele edvaj cekam iako ke bide najtazniot koncert odrzan do sega.... :(


Да, ова ќе биде наjтажниот концерт. Одиш заради Тоше, а Тоше нема да се поjaви
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Чет Jул 10, 2008 1:29 am

и јас едвај чекам...само се надевам дека нема пак да зезнат работа и да го одложат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viki_mama
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 7
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Чет Jул 10, 2008 3:12 pm

Na koncertor koj se nadevam deka ke se organizira TOSE ke bide vo site nas (vo nasite srca).
TOSE VECNO KE ZIVEES vo nasite srca.
TE SAKAVME,
TE SAKAME
I KE TE SAKAME.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Сре Aвг 06, 2008 11:13 am

taka e majce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Сре Aвг 06, 2008 3:30 pm

Како што времето поминува и како што се ближи Октомври , посакувам концеротт воопшто и да не одржи...
премногу ќе боли, не знам како ќе издржиме за прв пат на концерт без него...
Претешко и претажно ќе биде...ужас...боље да го одложат...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Сре Aвг 06, 2008 4:45 pm

Tvojata senka напиша:
Како што времето поминува и како што се ближи Октомври , посакувам концеротт воопшто и да не одржи...
премногу ќе боли, не знам како ќе издржиме за прв пат на концерт без него...
Претешко и претажно ќе биде...ужас...боље да го одложат...

...уххх...колку претажно.....ни јас незнам како ќе издржам...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ST
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 3
Age : 29
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Нед Aвг 10, 2008 6:04 pm

I'm sure it would be really hard for everybody to go there.. but this concert will show how much all of you respect him. I see you really do. I want a lot to be there, as well. Unfortunately there're many problems that I have to solve before that. Anyway I'd be very thankful to know how much does a ticket cost? please, help me with this information.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Сре Aвг 13, 2008 8:10 pm

Ke go ima li toj koncert,na satdion,vo oktomvri,so binata do kraj na stadion,kako sto kaza na posledniot negov koncert?>Nesto se napomena,megutoa nekako nikoj ne go komentira toa momentalno...ako ima nekoj informacija neka pise..
pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Чет Aвг 14, 2008 12:57 pm

ah...kolku boli ...zosto ...zosto otide vecno ke zivees vo nasite srca!da se slozuvam deka ke bide premnogu bolno,tazno,da se bide na koncert bez NASIOT ANGEL,namesto bezbroj nasmevki ke ima okean od solzi....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   Чет Aвг 14, 2008 2:36 pm

Не сакаааааам концееееерт... ...сега...рано е...раните не се зараснати...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Концерт во чест на Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
Концерт во чест на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Настани-
Отиди до: