HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Ни колегите не го заборавија Тоше

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Ни колегите не го заборавија Тоше   Пон Апр 14, 2008 9:47 pm

Колегите не го заборавија Тоше

На шестмесечниот помен присуствуваше и неговата менаџерка Лилјана Петровиќ. Таа во Крушево пристигна со Мирослав Поповиќ од Загреб, голем пријател на Тоше. Неговото вечно живеалиште го посетија и Весна Петрушевска-Тренковски, Каролина Гочева, Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски, Огнен Неделковски, Јован Јованов и Елвир Мекиќ.


_________________


Последната промена е направена од ROYAL на Саб Апр 19, 2008 5:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Апр 15, 2008 12:47 am

Pa normalno deka moraa da dojdat, posle onaa bruka od nivna strana neznam dali vi tekuva koga mu praea pomen pred nekolku meseci a nikoj od niv ne se pojavil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Апр 15, 2008 12:54 am

точно така БРУКА, ми текнува на тоа видео сега ке го поставам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Апр 15, 2008 1:00 am

da da postavi go obavezno. i mi se cini toa e edna od najgolemite bruki na makedonskata estrada
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Апр 15, 2008 2:43 am

Za toa video neznam, ne mi teknuva...ama za toa sto gostuvaa vo Cumu i sto placea pred cela javnost i da kazuvaat kolku biel bliski so nego...e toa stvarno ne im trebase...togas me razocaraa... :x
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Апр 15, 2008 3:47 am

neznam sto im teknalo i sega da se pojavat......cudo :face: :face: :face:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Апр 15, 2008 4:34 pm

епа после тој срам на а1 ексклузив кога таа рече ОД МАКЕДОНСКАТА ЕСТРАДА НИКОЈ НЕ ДОЈДЕ


се наежив

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
avatar

Број на мислења : 227
Age : 27
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Саб Мај 10, 2008 7:29 pm

mislam deka nikoj od estradata (so isklucok na antonija sola) ne zasluzuvase da mu bide prijatel....site se tolku ... dvolicni...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Саб Мај 10, 2008 10:38 pm

za kolegite mozam da kazam samo koj kako...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Саб Мај 10, 2008 11:14 pm

stvarno ne znam sto da recam,ama mislam deka ANTONIJA navistina iskreno go sakala ,barem spored mene
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Нед Мај 11, 2008 12:02 am

тоа е повеќе од очигледно се однесуваше како брат да изгубила

недај боже...


од тогаш ја обожавам неа, и не знам дали знаете за сонот што го сонувала тоше и рекол НЕ СЕ СЕКИРАЈ ТВОЈОТ АЛБУМ И ТЕБЕ КЕ ТЕ САКААТ МАКЕДОНЦИТЕ ЗАРАДИ МЕНЕ

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Нед Мај 11, 2008 12:28 am

Lele kolku ja sakam i milo mi e sto cela makedonija misli isto za nea, prekrasna e i sigurna sum deka navistina imase,ima i ke ima vo idnina ista pocit kon tose
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Jул 03, 2008 2:31 am

pa iskreno ne ja sakav mn mn antonija ali po4nuvam da ja zasakuvam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Jул 03, 2008 2:44 am

zorana напиша:
pa iskreno ne ja sakav mn mn antonija ali po4nuvam da ja zasakuvam
и јас да ти кажам...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Jул 03, 2008 2:47 am

и јас си ја засакав многу.....алал да и е...покажа голема почит спрема него,иако живее во Хрватска повеќе пати го има посетено гробот на Тоше од многу наши естрадни ѕвезди- треба да се срамат .....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tanja_07
Член
Член
avatar

Број на мислења : 80
Age : 31
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Jул 03, 2008 2:50 am

Antonija e prekrasna se sekavam na 16.10.2007 koga davaa izjavi javnite licnosti koga ja vidov nea (mislam bese vo kapelata vo hrvatska) bese tolku potresena i izgubena izgledase kako da go izgubila najmiloto a takvo nesto covek ne moze da odglumi,vsusnost onie sto glumea se poznaa odma.A i ne znam dali ja gledavte vo emisijata "od svoja strana" tolku ubavo zboruvase i tolku bese mila -ednostavno covek ne moza a da ne ja saka...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Jул 03, 2008 2:55 am

tanja_07 напиша:
Antonija e prekrasna se sekavam na 16.10.2007 koga davaa izjavi javnite licnosti koga ja vidov nea (mislam bese vo kapelata vo hrvatska) bese tolku potresena i izgubena izgledase kako da go izgubila najmiloto a takvo nesto covek ne moze da odglumi,vsusnost onie sto glumea se poznaa odma.A i ne znam dali ja gledavte vo emisijata "od svoja strana" tolku ubavo zboruvase i tolku bese mila -ednostavno covek ne moza a da ne ja saka...

..Има нешто многу мило во неа...затоа, а и се гледа дека и Тоше многу си ја сакаше...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Aвг 19, 2008 9:07 pm

Antonija e preslatka i se gleda vo nejzinite zborovi deka ima iskrenost a ne samo surova zelba za popularnost i pogolema slava
sekoja cest!


Последната промена е направена од ElizaBeta на Вто Aвг 19, 2008 10:31 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Вто Aвг 19, 2008 10:16 pm

највеќе ја сакам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Пон Aвг 25, 2008 10:25 pm

i nekoi negovi kolegi koi se retki no sepak iskreni navistina i ponatamu go pocituvaat TOSE,vo nedelata bev vo nasiot Krusevski Erusalim kade go vidov Aleksandar Mitevski so negovoto semejstvo go posetija vecniot dom na ANGELOT ,sto moram da priznaam deka navistina mi bese drago !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Пон Aвг 25, 2008 10:54 pm

bibe_tose напиша:
i nekoi negovi kolegi koi se retki no sepak iskreni navistina i ponatamu go pocituvaat TOSE,vo nedelata bev vo nasiot Krusevski Erusalim kade go vidov Aleksandar Mitevski so negovoto semejstvo go posetija vecniot dom na ANGELOT ,sto moram da priznaam deka navistina mi bese drago !

dada i jas i Senka u nedelata go vidovme Mitevski tuka pred Gumenje

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Aвг 28, 2008 1:53 am

sekoja cest za Mitevski,koj i ponatamu go pocituva i navistina ne go zaboravi, za razlika od nekoi drugi..... tvoite fanovi sekogas ke te sakaat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Aвг 28, 2008 2:04 am

[quote="bibe_tose"]sekoja cest za Mitevski,koj i ponatamu go pocituva i navistina ne go zaboravi, za razlika od nekoi drugi..... tvoite fanovi sekogas ke te sakaat [/quot
Додека Тоше има вистински фанови...нема да се заборави...
и да...фин потег на Митевски.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Чет Aвг 28, 2008 3:19 am

epa toa e vistinski kolega i sorabotnik!
za Mitevski
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 31
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Пет Aвг 29, 2008 3:23 am

Ксенија Пајчин го посети гробот на Тоше

Ксенија Пајчин е уште една во низата познати српски естрадни ѕвезди кои дојдоа да се поклонат на гробот на музичкиот великан Тоше Проески.

По неодамнешниот настап во Македонија, популарната манекенка, танчерка и пејачка Ксенија Пајчин ја искористи прилика да отиде во Крушево и да го посети гробот на легендата.

Тоше го запознав пред неколку години кога заедно настапувавме во Црна Гора на пречекот на Нова Година на плоштадот во Будва – вели Ксенија и додава:

Тој беше ретко прекрасна личност на естрадата. Кога неодамна бев во Македонија, отидов на гробот да му оддадам почит. Голема е трагедијата по која замина прекрасниот пејач со ангелски глас... - истакна Пајчин.


извор: www.mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
Ни колегите не го заборавија Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Настани-
Отиди до: