Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Ни колегите не го заборавија Тоше

Go down 
+8
zorana
bibe_tose
Angela
iva
Eli
Moni
Universal*
Chris
12 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeПон Апр 14, 2008 9:47 pm

Колегите не го заборавија Тоше

На шестмесечниот помен присуствуваше и неговата менаџерка Лилјана Петровиќ. Таа во Крушево пристигна со Мирослав Поповиќ од Загреб, голем пријател на Тоше. Неговото вечно живеалиште го посетија и Весна Петрушевска-Тренковски, Каролина Гочева, Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски, Огнен Неделковски, Јован Јованов и Елвир Мекиќ.

Ни колегите не го заборавија Тоше 252AC29EA5E7634D8FE5C03EDDCEE6E7


Последната промена е направена од ROYAL на Саб Апр 19, 2008 5:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 12:47 am

Pa normalno deka moraa da dojdat, posle onaa bruka od nivna strana neznam dali vi tekuva koga mu praea pomen pred nekolku meseci a nikoj od niv ne se pojavil
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 12:54 am

точно така БРУКА, ми текнува на тоа видео сега ке го поставам
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 1:00 am

da da postavi go obavezno. i mi se cini toa e edna od najgolemite bruki na makedonskata estrada
Вратете се на почетокот Go down
Moni
Член
Член
Moni


Број на мислења : 240
Age : 32
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 2:43 am

Za toa video neznam, ne mi teknuva...ama za toa sto gostuvaa vo Cumu i sto placea pred cela javnost i da kazuvaat kolku biel bliski so nego...e toa stvarno ne im trebase...togas me razocaraa... :x
Вратете се на почетокот Go down
Eli
Модератор
Модератор
Eli


Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 3:47 am

neznam sto im teknalo i sega da se pojavat......cudo :face: :face: :face:
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Апр 15, 2008 4:34 pm

епа после тој срам на а1 ексклузив кога таа рече ОД МАКЕДОНСКАТА ЕСТРАДА НИКОЈ НЕ ДОЈДЕ


се наежив
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
iva
Член
Член
iva


Број на мислења : 227
Age : 33
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-30

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 7:29 pm

mislam deka nikoj od estradata (so isklucok na antonija sola) ne zasluzuvase da mu bide prijatel....site se tolku ... dvolicni... Ни колегите не го заборавија Тоше 795322
Вратете се на почетокот Go down
Angela
Член
Член
Angela


Број на мислења : 159
Age : 32
Локација : Struga
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-29

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 10:38 pm

za kolegite mozam da kazam samo koj kako...
Вратете се на почетокот Go down
bibe_tose
Член
Член
bibe_tose


Број на мислења : 614
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-20

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 11:14 pm

stvarno ne znam sto da recam,ama mislam deka ANTONIJA navistina iskreno go sakala ,barem spored mene Ни колегите не го заборавија Тоше 898162
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeНед Мај 11, 2008 12:02 am

тоа е повеќе од очигледно се однесуваше како брат да изгубила

недај боже...


од тогаш ја обожавам неа, и не знам дали знаете за сонот што го сонувала тоше и рекол НЕ СЕ СЕКИРАЈ ТВОЈОТ АЛБУМ И ТЕБЕ КЕ ТЕ САКААТ МАКЕДОНЦИТЕ ЗАРАДИ МЕНЕ
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
Universal*


Број на мислења : 302
Age : 34
опис: : Перса фан
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeНед Мај 11, 2008 12:28 am

Lele kolku ja sakam i milo mi e sto cela makedonija misli isto za nea, prekrasna e i sigurna sum deka navistina imase,ima i ke ima vo idnina ista pocit kon tose
Вратете се на почетокот Go down
zorana
Член
Член
zorana


Број на мислења : 780
Age : 31
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-24

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 2:31 am

pa iskreno ne ja sakav mn mn antonija ali po4nuvam da ja zasakuvam
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 36
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 2:44 am

zorana напиша:
pa iskreno ne ja sakav mn mn antonija ali po4nuvam da ja zasakuvam
и јас да ти кажам... Ни колегите не го заборавија Тоше 63820 Ни колегите не го заборавија Тоше 63820 Ни колегите не го заборавија Тоше 63820 Ни колегите не го заборавија Тоше 63820
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 2:47 am

и јас си ја засакав многу.....алал да и е...покажа голема почит спрема него,иако живее во Хрватска повеќе пати го има посетено гробот на Тоше од многу наши естрадни ѕвезди- треба да се срамат ..... Ни колегите не го заборавија Тоше 90386 Ни колегите не го заборавија Тоше 90386 Ни колегите не го заборавија Тоше 90386 Ни колегите не го заборавија Тоше 90386
Вратете се на почетокот Go down
tanja_07
Член
Член
tanja_07


Број на мислења : 80
Age : 36
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-15

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 2:50 am

Antonija e prekrasna se sekavam na 16.10.2007 koga davaa izjavi javnite licnosti koga ja vidov nea (mislam bese vo kapelata vo hrvatska) bese tolku potresena i izgubena izgledase kako da go izgubila najmiloto a takvo nesto covek ne moze da odglumi,vsusnost onie sto glumea se poznaa odma.A i ne znam dali ja gledavte vo emisijata "od svoja strana" tolku ubavo zboruvase i tolku bese mila -ednostavno covek ne moza a da ne ja saka...
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 2:55 am

tanja_07 напиша:
Antonija e prekrasna se sekavam na 16.10.2007 koga davaa izjavi javnite licnosti koga ja vidov nea (mislam bese vo kapelata vo hrvatska) bese tolku potresena i izgubena izgledase kako da go izgubila najmiloto a takvo nesto covek ne moze da odglumi,vsusnost onie sto glumea se poznaa odma.A i ne znam dali ja gledavte vo emisijata "od svoja strana" tolku ubavo zboruvase i tolku bese mila -ednostavno covek ne moza a da ne ja saka...

..Има нешто многу мило во неа...затоа, а и се гледа дека и Тоше многу си ја сакаше... Ни колегите не го заборавија Тоше 90386 Ни колегите не го заборавија Тоше 90386 Ни колегите не го заборавија Тоше 90386 Ни колегите не го заборавија Тоше 90386
Вратете се на почетокот Go down
ElizaBeta
Член
Член
ElizaBeta


Број на мислења : 342
Age : 37
Локација : Skopje
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-16

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Aвг 19, 2008 9:07 pm

Antonija e preslatka i se gleda vo nejzinite zborovi deka ima iskrenost a ne samo surova zelba za popularnost i pogolema slava
sekoja cest!


Последната промена е направена од ElizaBeta на Вто Aвг 19, 2008 10:31 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeВто Aвг 19, 2008 10:16 pm

највеќе ја сакам
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
bibe_tose


Број на мислења : 614
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-20

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeПон Aвг 25, 2008 10:25 pm

i nekoi negovi kolegi koi se retki no sepak iskreni navistina i ponatamu go pocituvaat TOSE,vo nedelata bev vo nasiot Krusevski Erusalim kade go vidov Aleksandar Mitevski so negovoto semejstvo go posetija vecniot dom na ANGELOT ,sto moram da priznaam deka navistina mi bese drago ! Ни колегите не го заборавија Тоше 825168
Вратете се на почетокот Go down
Eli
Модератор
Модератор
Eli


Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeПон Aвг 25, 2008 10:54 pm

bibe_tose напиша:
i nekoi negovi kolegi koi se retki no sepak iskreni navistina i ponatamu go pocituvaat TOSE,vo nedelata bev vo nasiot Krusevski Erusalim kade go vidov Aleksandar Mitevski so negovoto semejstvo go posetija vecniot dom na ANGELOT ,sto moram da priznaam deka navistina mi bese drago ! Ни колегите не го заборавија Тоше 825168

dada i jas i Senka u nedelata go vidovme Mitevski tuka pred Gumenje
Вратете се на почетокот Go down
bibe_tose
Член
Член
bibe_tose


Број на мислења : 614
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-20

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Aвг 28, 2008 1:53 am

sekoja cest za Mitevski,koj i ponatamu go pocituva i navistina ne go zaboravi, za razlika od nekoi drugi..... Ни колегите не го заборавија Тоше 819107 tvoite fanovi sekogas ke te sakaat Ни колегите не го заборавија Тоше 825168
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 36
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Aвг 28, 2008 2:04 am

[quote="bibe_tose"]sekoja cest za Mitevski,koj i ponatamu go pocituva i navistina ne go zaboravi, za razlika od nekoi drugi..... Ни колегите не го заборавија Тоше 819107 tvoite fanovi sekogas ke te sakaat Ни колегите не го заборавија Тоше 825168[/quot
Додека Тоше има вистински фанови...нема да се заборави...
и да...фин потег на Митевски.
Вратете се на почетокот Go down
ElizaBeta
Член
Член
ElizaBeta


Број на мислења : 342
Age : 37
Локација : Skopje
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-16

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeЧет Aвг 28, 2008 3:19 am

epa toa e vistinski kolega i sorabotnik!
Ни колегите не го заборавија Тоше 883360 za Mitevski
Вратете се на почетокот Go down
ElizaBeta
Член
Член
ElizaBeta


Број на мислења : 342
Age : 37
Локација : Skopje
Репутација :
Ни колегите не го заборавија Тоше Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Ни колегите не го заборавија Тоше Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-16

Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitimeПет Aвг 29, 2008 3:23 am

Ксенија Пајчин го посети гробот на Тоше

Ксенија Пајчин е уште една во низата познати српски естрадни ѕвезди кои дојдоа да се поклонат на гробот на музичкиот великан Тоше Проески.

По неодамнешниот настап во Македонија, популарната манекенка, танчерка и пејачка Ксенија Пајчин ја искористи прилика да отиде во Крушево и да го посети гробот на легендата.

Тоше го запознав пред неколку години кога заедно настапувавме во Црна Гора на пречекот на Нова Година на плоштадот во Будва – вели Ксенија и додава:

Тој беше ретко прекрасна личност на естрадата. Кога неодамна бев во Македонија, отидов на гробот да му оддадам почит. Голема е трагедијата по која замина прекрасниот пејач со ангелски глас... - истакна Пајчин.


извор: www.mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Ни колегите не го заборавија Тоше Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ни колегите не го заборавија Тоше   Ни колегите не го заборавија Тоше I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Ни колегите не го заборавија Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Настани-
Отиди до: