HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Постхумни награди за Тоше

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Вто Jул 08, 2008 10:06 pm

ah, za dusa raj mi bese samo ti no neboto te skri....IKONO MOJA vecno ke te sakam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Сре Jул 09, 2008 12:26 am

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=AA7AABC0D1B4A448BA74D626D1B9CF8E
http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=12&tabid=1&EditionID=1446&ArticleID=94023


Последната промена е направена од cherry на Сре Jул 09, 2008 8:45 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Сре Jул 09, 2008 8:25 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Сре Jул 09, 2008 8:42 pm

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=ACA478373AD4A942935B580C6DDF55DA
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Сре Jул 09, 2008 9:16 pm

http://www.exclusive.com.mk/article_item.asp?artid=4342
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Чет Jул 10, 2008 8:54 pm

ЅВЕЗДЕНА ОРБИТА НА ПОПУЛАРНОСТА“
Тоше постхумно ќе добие награда за животно дело

Популарниот македонски пејач Тоше Проески постхумно ќе добие уште една награда за животно дело од манифестацијата „Ѕвездена орбита на популарноста“ која ќе се одржи на 25 јули во Центарот за култура во Битола. Доделувањето на наградите ги организира регионалната битолска телевизија „Орбис“, а нејзините гледачи ќе ги изгласаат најдобрите поп и рок-изведувачи на домашната музичка сцена. На манифестацијата се очекува да настапат популарните поп-пејачи Каролина Гочева, Ламбе Алабакоски, Дани, Верче Пандиловска, Јован Јованов, Адријан Гаџа и групата „Паркети“. „Орбис“ најави и специјална награда за двата проекти на Агенцијата за спорт и млади, „Македонија навива“ и „Македонија засекогаш“, кои гледачите можеа да ги проследат на телевизијата А1.

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=1447&ArticleID=94104
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Саб Jул 12, 2008 6:36 pm

Zasluzuva, a i mnogu mnogu poveke
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Саб Jул 12, 2008 9:20 pm


Мореееееееее....кај беа додека беше жив...
Никој ништо не му признаваше...со ретки ислкучоци...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Нед Jул 13, 2008 9:22 pm

Дали некој знае што треба да се случи за да биде прогласен за светец?!?

Негде слушав дека требало да се случат три чуда по неговата смрт....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пон Jул 14, 2008 9:14 am

bavarec напиша:
Дали некој знае што треба да се случи за да биде прогласен за светец?!?

Негде слушав дека требало да се случат три чуда по неговата смрт....

Прв пат слушам за ова, можеби некоj знае нешто во врска со тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пон Jул 14, 2008 8:25 pm

За тоа и прашувам, уште за Мајка Тереза слушнав за трите чуда...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Вто Jул 15, 2008 12:07 am

да да и јас имам слушнато дека за да се прогласи некој за светец треба да се случат три чуда после неговата смрт...така беше и за Мајка Тереза
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Вто Jул 15, 2008 12:17 am

zorana напиша:
да да и јас имам слушнато дека за да се прогласи некој за светец треба да се случат три чуда после неговата смрт...така беше и за Мајка Тереза
А чуда од каков тип?...сеа...разни работи се случија по Тоше... поврзани со него...само кој може да гарантира, да докаже дека е се тоа вистина...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Вто Jул 15, 2008 12:24 am

Tvojata senka напиша:
zorana напиша:
да да и јас имам слушнато дека за да се прогласи некој за светец треба да се случат три чуда после неговата смрт...така беше и за Мајка Тереза
А чуда од каков тип?...сеа...разни работи се случија по Тоше... поврзани со него...само кој може да гарантира, да докаже дека е се тоа вистина...

искрено појма немам какви чуда али се секавам така беше кога ја прогласуваа Мајка Тереза за светица...распрашајте се ке видите...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Сре Jул 30, 2008 9:34 pm

Site nagradi mu se zasluzeni zatoa sto se sto pravese go pravese od srce!
TOSE TE SAKAM
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пет Aвг 22, 2008 10:40 am

Влатко со „Даворин“ за животно дело, Тоше со две номинации
четврток, 21 август 2008


Стефановски ќе прими признание за особен придонес во музиката, а Проески е во трка за најдобар албум и за најдобар машки изведувач
Влатко Стефановски и Тоше Проески засега се единствените македонски музичари кои ќе бидат застапени на годинашното доделување на регионалните музички награди „Даворин“ кое на 25 октомври ќе се одржи во сараевската сала „Зетра“.
На престижната манифестација, домашниот виртуоз на гитара Влатко Стефановски ќе ја добие наградата за животно дело, обелоденија организаторите.
Легендарниот македонски пејач, пак, е номиниран за најдобар машки изведувач и е најсериозен кандидат во оваа категорија, а неговиот албум „Игри без граници“ се најде и во трката за најдобар поп - албум, покрај актуелните изданија на Нина Бадриќ и на Нермин Пушкар.
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=15033

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Вто Aвг 26, 2008 5:16 am

Тоше номиниран за две „Даворин“ награди

На овогодишното доделување на босанските музички награди „Даворин“, кое ќе се одржи на 25 октомври во сараевската дворана „Зетра“, нашата музичка ѕвезда Тоше Проески е номиниран во две категории, за најдобра машка вокална изведба, а неговиот последен албум „Игри без граници“ е номиниран за најдобар поп-албум.
Во останатите категории, за најдобра женска изведба, најдобар настап во живо, етно, рок, хип-хоп, поп и деби-албум, ќе се натпреваруваат неколку звучни имиња и групи од балканските простори. Меѓу номинираните се најдоа Нина Бадриќ, Марија Шерифовиќ, Џибони, Жељко Јоксимовиќ, „Дисциплина кичме“, „Хладно пиво“, „Ван гог“, Нермин Пушкар.
Основната цел на наградите „Даворин“ е да ги афирмира и награди најуспешните остварувања на балканските автори и изведувачи во рок и во поп-музиката за изминатата година. Покрај редовните награди, организаторите ќе доделат „Даворин“ и во категоријата „Посебни награди“ за глобален придонес на авторите и изведувачите, а највредната почесна награда „Даворин“ ќе биде доделена за животно дело. Почесната награда „Бодо Ковачевиќ“ годинава ќе му биде доделена на нашиот познат гитарист Влатко Стефановски, кој е сместен помеѓу најдобрите изведувачи во светот за овој инструмент.

www.spic.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пет Aвг 29, 2008 12:08 pm

http://www.mmm.com.mk/?ItemID=F2C93C6D06DD1F499359F07DF5BE73EA
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пет Aвг 29, 2008 12:20 pm

Tanjuska напиша:
http://www.mmm.com.mk/?ItemID=F2C93C6D06DD1F499359F07DF5BE73EA

Tanjuska veke ova istoto go ima vo drugi novosti za Tose
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пет Aвг 29, 2008 1:19 pm

Ok
ne go vidov
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Саб Aвг 30, 2008 11:11 pm

Tanjuska напиша:
Ok
ne go vidov

NEMA PROBLEM TAJUSKA SE NADEVAM DEKA NE MI SE NALUTI PORADI TOA!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
AlmostAnAngel
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 49
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Нед Aвг 31, 2008 10:59 pm

Ne mi se dopagja toa sto MakFest ke se prenesuva na ALFA !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пон Сеп 01, 2008 3:30 am

AlmostAnAngel напиша:
Ne mi se dopagja toa sto MakFest ke se prenesuva na ALFA !
Вакви коментари оставај на тема телевизија или chat!..

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Чет Јан 20, 2011 2:18 am

Ексклузивно: Постхумно признание за заслуги

Од Претседателот Иванов Тоше добива орден

За заслугите кои ги направи за Македонија легендарниот Тоше Проески ќе биде одликуван со орден за заслуги и тоа од Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, не информираат фановите.

Наводно, по повод 25-ти јануари, роденденот на Тоше, на легендата постхумно ќе му биде врачен овој орден.

Оваа информација посебно ги израдува фановите на мега-ѕвездата, кои ова го сметаат за врвен гест од страна на Претседателот.


Тоше за Македонија направи многу повеќе од сите политичари и Амбасадори заедно, и ги заслужува сите почести, сметаат фановите.


Тие по повод 25-ти јануари 2011 година, кога Тоше требаше да наполни триесет години, организираат неколку хуманитарни акции, а се вклучени и во меморијалниот концерт кој тој ден ќе се одржи во салата Борис Трајковски.


На денот на роденденот излегува новото цеде со песни снимени со гласот на Тоше, насловено како и самиот концерт, Со љубов од Тоше, со светски рок хитови, но и песната Наслони главу на моје раме.

Екипата на МММ


http://www.mmm.com.mk/?ItemID=FE5D47BF64F3D34EBDB9F4D4354345FF

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   Пет Фед 04, 2011 12:17 am

Тоше најдобар пејач на Балканот

Уште една значајна потврда дека македонската музичка легенда Тоше Проески нема замена, е најновата титула која тој ја освои во гласањето на српскиот сајт Мондовизија.

Еве го линкот!

Имено, во интернет гласањето, на прашањето: Кој е најдобар пејач на Балканот воопшто, во поширока кон***енција победи незаменливиот Тоше. По него, на второ место се најде Милан Станковиќ, а на трето, Александар Белов.

Уште македонски изведувачи се наоѓаат подолу на табелата.

Моменто неговата песната, проследена со видеоспот, Наслони главу на моје раме на целиот Балкан прави дар-мар на сите топ-листи.

Македонската гордост, момчето со ангелски глас, се чини дека уште долго долго никој не ќе може ни да му се приближи во рекорди и успеси, а да не зборуваме во популарност и омиленост.


http://mmm.com.mk/?ItemID=1219FEA36C8E474B9D86708B553ABD42

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Постхумни награди за Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
Постхумни награди за Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости :: Македонија-
Отиди до: