HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пет Мај 30, 2008 3:21 am

Kate напиша:
Pred nekolku dena naletav na edna internet strana, kade sto mozes online da gi kupis kartite za RBD koncertot vo Srbija.Denes se utepav barajki ja, za da vi ja postavam ovde, no nemozev da ja najdam...
No eve barem gi najdov cenite:

Parter VIP-Gold 3,500 din.
Parter-other 2,200 din.
Tribine I kategorija 2,700 din.
Tribine II kategorija 2,500 din.
Tribine III kategorija 1,600 din.


може онлајн да се земе? леле те молам побарај ја стварно ми е проблем земањето на карта

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пет Мај 30, 2008 9:20 pm

Vazi, ke ja pobaram pak stranata
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пет Мај 30, 2008 10:47 pm

ај, чекам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Kate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 81
Age : 24
Локација : Na koncert na Erreway vo Skopje
опис: : ERREWAY FAN
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Саб Мај 31, 2008 12:14 am

Eve ja najdov:
http://www.tickets.co.yu/Partners/Arena.asp?NewAction=1&HitID=15152980-0001&LangID=3&EditionID=3&KeyID=
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.katerinastevovska.piczo.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Саб Мај 31, 2008 1:34 am

леле фала ти најмногу најмногу
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ike
Нов Член
Нов Член


Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Каква музика најчесто слушате   Нед Јун 01, 2008 11:01 pm

Јас македонски рап и забавни песни од 80-тите
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ike
Нов Член
Нов Член


Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Омилен музички бенд   Нед Јун 01, 2008 11:01 pm

Од Странските- G-unit
Од македонските- RNS
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 12:58 am

Ike напиша:
Од Странските- G-unit
Од македонските- RNS

Ike, veke postoi tema Omileni Muzicari
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 1:05 am

Ike напиша:
Јас македонски рап и забавни песни од 80-тите

I ova tema se povtoruva.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 2:53 am

ја споив темава бидејки се повторуваше

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ike
Нов Член
Нов Член


Број на мислења : 24
Age : 28
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 2:50 pm

Не се повторува.Јас побарав убаво во форумот Музика, нема. Или па видот не ми е во ред
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 3:19 pm

не, па јас кога го видов постот на cherry побарав таква тема па не најдовајде сеа, омилена музика ми е поп а знам и рок да пуштам некогаш али комбинација на поп/рок е нешто најдобро

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
marice
Член
Член
avatar

Број на мислења : 215
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-05-22

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 5:25 pm

RETRO BALADI
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 5:34 pm

Mozda se ne ponavlja skroz, ali je slicna onoj temi o omiljenim muzicarima. Meni je to slicno.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 7:11 pm

добро ај ке ја спојам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 8:11 pm

LudaMala напиша:
Mozda se ne ponavlja skroz, ali je slicna onoj temi o omiljenim muzicarima. Meni je to slicno.

I jas go mislam istoto. Omileni muzicari i Kakva muzika slusate se slicni temi. Jas na primer koga ke napisam koi mi se omileni muzicari, so toa kazuvam i kakva muzika slusam. Jas mislam deka nemase potreba od dve takvi temi i ubavo e sto se spoeni.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 28
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 8:20 pm

pametno
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 8:27 pm

Uste nesto. Koga razmisliv podobro sfativ deka temite se isti, samo imaat razlicen naslov.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пон Јун 02, 2008 10:33 pm

хахаха па да бе

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 04, 2008 12:45 am

SAMO TOSE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Пет Јун 06, 2008 3:54 pm

Слушам секаков вид на музика едноставно ако ми влезе у глава и крај.

но само за пеач дефинитивно кај мене во моето срце е сам без конкуренција ТОШЕ ПРОЕСКИ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
elena24g@yahoo.com.
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 3
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-17

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Вто Јун 17, 2008 11:14 pm

Тоше Проески , Тони Цетински , Стинг и Енрике .Јас слушам забавно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Вто Јун 17, 2008 11:16 pm

Odlican izbor...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 1:40 am

изгледа овдека сите сме по забавната

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   Сре Јун 18, 2008 3:45 am

Jas sum po narodnata...
Goce Arnaudov - forever!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кои ви се омилени музичари? и Каква музика најчесто слушате?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Музика-
Отиди до: