Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 The Hardest Thing --- PROMOCIJA

Go down 
+10
emi
stefi_18
ElizaBeta
rozeta193
LudaMala
Tanja
Tvojata senka
batbayan
aleksandra
cherry
14 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСаб Јан 31, 2009 2:00 pm

ПРОМОЦИЈА И ВО САРАЕВО
Сараевчани го видоа филмот за Тоше
Промоцијата на постхумниот албум на легендата Тоше Проески на англиски јазик „Тхе Хардест Тхинг“, беше одржана во четвртокот, во „Обала арт центар“, Сараево. Во таа пригода беше прикажан и документарниот филм „Тоше - најтешкото“ со поднаслов „Чекор до светска слава“, кој се снимаше за време на реализирањето на овој албум. Меѓу гостите што дошле да му оддадат почит на големиот пејач биле амбасадорот на Република Македонија во Босна и Херцеговина, гости од амбасадата на Република Словенија, Жан Маролт, Ханка Палдум, Дино Мухаремовиќ и членови на фан-клубот на Тоше Проески од Сараево. На проекцијата присуствуваа и продуцентот на албумот, Британецот Енди Рајт, продуцентката на филмот Нина Север-Јогунчиќ и режисерот Боштјан Слатенчек. - За мене е неверојатна чест што сум режисер на овој документарен филм, не затоа што Тоше беше врвен музичар, туку затоа што беше и врвен човек - изјавил словенечкиот режисер Слатеншек. Многубројните обожаватели го замолиле Енди Рајт да им ги потпишува цедеата од Тоше.


http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=1611&ArticleID=106720
Вратете се на почетокот Go down
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
rozeta193


Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue3 / 1003 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-17

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСаб Јан 31, 2009 4:28 pm

РОДЕНДЕНСКИ ПОДАРОК
Autor: Александар Наков, Маја Велјановска

Foto: “Свет“

Objavljeno: 26.01.2009 11:35



Торта во форма на портокалова “фолсваген буба“, неговиот омилен автомобил, во круг на најблиските пријатели, менаџерката ХЉиљана ПертовиќХ и соработниците од “Аворд продукција“... Е сликата која многумина ја имаат пред себе кога ќе помислат на 25 јануари, денот кога на свет дојде најголемата македонска поп-ѕвезда. Очи полни со живот, насмевка на лицето на Тоше, кое секогаш зрачело со многу енергија, пред тортата со 26 роденденски свеќички, е последната фотографија во роденденскиот албумот на ХТоше ПроескиХ. Дваесет и осум свеќички на споменикот на вечното почивалиште на Тоше. Вака годинава ќе изгледа 25 јануари, денот кога години наназад телефонот на Тоше не престануваше да ѕвони, кога во него немаше доволно место да ги собере сите СМС-пораки од фановите ширум Балканот, кои сакаа со свои желби и честитки да му посакаат уште една среќна година од неговиот живот. Овој пат место пораките, крај ќе им нема на солзите пролеани од болката, што годинава немаат можност да му посакаат многу успех во неговата 28 година од животот. Веќе втора година Македонија, Хрватска, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Словенија и останатите земји од соседството ќе посакаат милиот ангел да ги чува горе од небото, ветувајќи му дека вечно ќе живее во нивните срца.
Раните постојат, солзите течат, недостасува неговиот глас, недостасува неговата насмевка и ведра мисла. Недостасува неговото: Х“ВЕ САКАМ СИТЕ“Х. Им недостига на сите, но сепак, најмногу недостига во домот на семејството Проески, во домот во Крушево. Втора година по ред, место да го чекаат синот дома со роденденска торта, родителите ќе одат пред неговиот дом, надевајќи се дека милото чедо од небото ќе ги дувне свеќичките. Роденденската желба на Тоше ќе биде само една нерешена енигма. Тагата во домот на Тоше се уште е присутна. Неколку дена пред неговиот роденден, го посетивме семејството Проески. На врата не пречека неговата сестра ХДораХ. Влеговме во домот, каде што насекаде се гледаше црната гардероба на семејството Проески. Фотографиите, гитарите, иконите, наградите, спомените на Тоше. Се е тука на едно место. Се чини дека само ја нема неговата музика.
Х“Се уште милозвучниот глас предизвикува немир и во моето, но најмногу во срцата на моите родители. Се уште им е тешко да го гледаат своето чедо, кое им недостигаше и додека беше тука на земјата, бидејќи поради музиката немаше време да биде дома. Сега кога замина на небото, и нема крај на болката. Роденденот на мојот Тоше... Зарем има начин да се одбележи?“Х, ни рече низ солзи Дора.
Задоволна е што фановите ширум Балканот го спомнуваат Тоше, што сите во еден глас ги пеат неговите песни, што сите се сеќаваат на неговиот роденден. Но вели, човек не може да биде среќен поради тоа, може само да биде горд што Тоше ги сплотил сите. Среќа после Тоше – нема!
А вечниот дом на Тоше и понатаму е најпосетеното место во земјава. Бела новогодишна елка за ангелот кој прерано не напушти, цвеќиња, срциња, пораки, фотографии и подароци – вака изгледа домот на Тоше непосредно пред неговиот 28 роденден. На неговиот гроб се чувствува чудесен мир, особено сега, пред неговиот роденден, кога снегот ја обоил природата во бело. Неговите многубројни фанови не дозволуваат нивниот ангел да се почувствува осамено ниту за момент.
И иако го нема веќе долу на земјата, Тоше го исполнува она што им го вети на обожавателите. Вети нови ноти, нови песни, нови хитови. Ги испеа новите стихови пред да замине горе на небото. Им ги остави на сите оние кои здружени во еден глас пееја на секој негов концерт. Неговиот тим само го состави тоа и на роденденот на Тоше ќе го даде подарокот кој тој го остави за фановите. На 28-от роденден на големата легенда ќе биде промовиран неговиот, за жал, последен албум, прв на англиски јазик “The Hardest Thing“. Оние кои го сакаа Тоше, избраа како да изгледа ова последно цеде, потпишано со името на Тошка. Го добија подарокот од својот миленик. А тие својот подарок ќе му го дадат на 5 октомври годинава, кога сите во еден глас, на неговиот вечен дом ќе ги пеат неговите нови песни.

Ќе останеме вечно сиромашни без неговата насмевка, неговата прегратка и неговиот ангелски глас. Крај засекогаш не постои, соништата не умираат, сонцето заоѓа и пак изгрева, а Тоше никогаш нема да замине.
Вратете се на почетокот Go down
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 4:23 am

“Beautiful to me” omiljena Tošetova pesma

Nakon singlova "The hardest thing" i "Arie" tragično nastradalog pevača Tošeta Proeskog, objavljena je i numera "Beautiful to me", koju je mladi umetnik snimio sa britanskim kompozitorom i producentom Endijem Rajtom. Poznati britanski producent je tokom nedavne posete Beogradu otkrio da je baš ta pesma bila prva koju su snimili i obojici omiljena! „Ceo dan smo proveli u studiju i, kada smo se konačno rastali, on je seo u svoja kola, ja u svoja, nešto smo zaboravili jedan drugom da kažemo i pozvao sam ga telefonom. U tom trenutku sam shvatio da i on i ja slušamo istu pesmu, baš tu koju smo celi dan snimali u studiju, i shvatio sam da ćemo tek stvarati dobru muziku zajedno. To je bila prva numera koju smo zajedno uradili, i naša omiljena. Zove se 'Beautiful to me'", kaže Rajt. Nema dileme da će ova pesma uskoro postati omiljena mnogima.

www.svet.rs
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 2:08 pm

ВО БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ЗА САМО ДВА ДЕНА
Распродаден првичниот тираж од албумот на Тоше
Издавачот на албумот „Тхе Хардест Тхинг“ во Босна и Херцеговина, „Хајат продакшн“, објави официјални податоци дека првичниот тираж од 10.000 примероци од англискиот албум на Тоше Проески се продал за само два дена. Ова го соопшти директорот Харун Махмутовиќ. - Верувам дека ова ќе биде најпродаван албум во Босна и Херцеговина, а ист е случајот во целиот регион, каде што веќе пламнаа сите 120.000 примероци од албумот - додал Махмутовиќ. Босанските медиуми деновиве ги пренесуваат многубројните изјави на соработниците на Тоше за ова цеде, но сепак акцентот го ставаат на славниот светски продуцент Енди Рајт, кој го продуцираше овој албум. Рајт, познат по соработките со „Симпли ред“, Ени Ленокс, Бритни Спирс, се потсетил на првите моменти на запознавањето со Тоше, кога пејачот влегол во просторијата, веднаш седнал на клавирот и почнал да свири. - Имав привилегија да го слушам во живо. Одма ме освои и помислив колку би било добро да направиме нешто заедно. Беше неверојатно талентирано и харизматично момче, а во исто време скромен. Се смееше најгласно од кој било друг на светот, а тоа беше многу убаво. Многу сакаше пржено пилешко „кентаки“. - изјавил Енди и додал дека Тоше ќе го памти по многу нешта. Енди истакнал и дека Тоше имал се што треба да има една светска ѕвезда - преубав изглед, неверојатен глас, прекрасен карактер и комплетен перформанс. Продуцентот потврдил дека првите два месеци албумот ќе биде промовиран само на Балканот, а потоа ќе се обидат да го промовираат и во другите региони. - Не знам кога точно тоа ќе се случи, но ќе дадам се од себе да помогнам во тој процес. На тој албум, сепак, најважен е Тоше и неговиот неверојатен глас. Неговата посебност е најдобра промоција за овој албум - заклучил тој


http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=1612&ArticleID=106795
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeВто Фед 03, 2009 2:56 pm

ОД „Тhe hardest thing“
„Beautiful to me“ објавена како сингл
По сингловите „The hardest thing“ и „Ариа“ на Тоше Проески, како сингл е објавена и песната „Bautiful to me“, која, како и целиот албум, ја сними со композиторот и продуцент Енди Рајт. Светски познатиот британски продуцент за белградските новинари откри дека токму оваа песна била прва што ја снимиле и дека им е омилена и на двајцата. - Целиот ден го поминавме во студио и кога, конечно, се разделивме, тој седна во својот автомобил, јас во мојот. Наеднаш се сетив дека нешто заборавивме да си кажеме еден на друг и го повикав на телефон. Во тој момент сфатив дека и тој и јас слушаме иста песна, токму таа што цел ден ја снимавме во студиото. Тоа беше првата нумера што ја снимивме заедно, и стана наша омилена. Се вика „Beautiful to me“ - открива Рајт.


http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=7&tabid=1&EditionID=1613&ArticleID=106881
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeВто Фед 10, 2009 11:53 am

Гилти го обележа новиот албум на Тоше !
од RadioMK
Објавено на: Февруари 9, 2009


По првичното преслушување на новиот албум на Тоше Проески, ја објавивме и двонеделната анкета на РадиоМК каде беше поставено прашањето која песна ви е најомилена од новиот албум на Тоше "The hardest thing". Најголемиот дел се изјаснија за Guitly со 43.8% од испитаниците потоа следуваат...




43.8%
1. Guitly

15.9%
2.The Hardest Thing

9.4%
3.My Little One

7.9%
4.Separate Ways

6.9%
5. Beautiful To Me

5%
6.Aria

6.3%
7.Don’t Hurt ...

2.5%
8.Glide

2.4%
9.Forever In A Day


http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1434
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 9:53 am

Фановите прават спотови за новите песни на Тоше

Темата Guilty, симната од последниот албум на нашата легенда Тоше Проески – The Hardest Thing, од неодамна има видео-спот. Никола Димитров, обожавател на Тоше, деновиве ја поставил на YouTube, со што овозможил спотот им биде достапен и на останатите негови фанови.

Иако се работи за аматерски чекор, спотот, во кој се користени парчиња од постарите видео-записи на Тоше, изгледа сосема пристојно.

Веруваме дека и во иднина фановите на нашиот мегастар ќе најдат начини за продолжување на неговото музичко дело.


http://mmm.com.mk/?ItemID=F292A11C899C484B81BD73DE511237F4
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 1:48 pm

Филмот Тhe hardest thing од денес и во Битола

Филмот The Hardest thing посветен на македонската музичка легенда Тоше Проески, од денес па во наредните десет дена ќе се прикажува на големото платно и во Центарот за култура во Битола.

За филмот владее очекувано голем интерес и тоа од сите генерации. Почетоците од ѕвездените патеки на Тоше се во нашиот град и затоа битолчани се нестрпливи да го видат овој проект, истакна директорката на Центарот за култура во Битола, Љупка Коларова - Паевиќ.

На вчерашната средба со новинарите беше најавена богата филмска програма и инвестиции во оваа сфера.

Подготвуваме нова кино-арт сала, која ќе биде адаптирана за филмови чија посета ќе биде до сто лица за да не се користи големата сала со осумстотини седишта и со поголеми трошоци. Во малата сала ќе има зачестени филмски проекции со цел да се надмине ланскиот лош резултат бидејќи имавме вкупно 1.500 посетители за цела година, вклучувајќи ја и посетеноста за време на фестивалот Браќа Манаќи посочи директорката Коларова - Паевиќ.

Центарот за култура-Битола годинава стартува и со поголема финансиска поддршка од Министерството за култура.


http://mmm.com.mk/?ItemID=5C6345A409F1D648A86C430435B012EB
Вратете се на почетокот Go down
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 3:17 pm

Документарецот за Тоше од денеска во кина во Битола и во Скопје

http://www.novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=2&fCat=1&top=1&EditionID=315&ArticleID=17951

http://www.spic.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=773&ArticleID=30321
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 3:19 pm

ОТКАКО ПРВИОТ ТИРАЖ „ПЛАМНА“
Нови 10.000 примероци од албумот на Тоше
По вртоглавата продажба на првиот тираж од англискиот албум на Тоше Проески „The Hardest Thing“, од вчера во продавниците во Македонија се пуштени и нови 10.000 копии. Големата е побарувачката на албумот во регионов, како и интересот за се што пејачот остави како музичко богатство. Неговиот талент и хуманитарност ги предизвикува неговите обожаватели постојано да му се оддолжуваат на свој начин. Така, на пример, за темата „Гуилтѕ“, инаку голем хит на топ-листите на радио, од неодамна е монтиран и видеоспот. Никола Димитров, обожавател на Тоше, деновиве ја поставил на „јутјуб“, со што овозможил спотот им биде достапен и на другите негови фанови. Се работи за аматерски чекор, но успешно изведен спот, во кој се користени парчиња од постарите видеозаписи на Тоше. Обожавателите на македонската мегаѕвезда постојано наоѓаат начин за продолжување на неговото музичко дело. Официјални спотови се најавени за уште неколку од песните од „Тхе хардест тхинг“. - Овие неколку недели оставаме албумот да „дише“ и да видиме која песна ќе предизвика најголем интерес, иако сите песни на Тоше се на исто ниво. Постојано го следиме ритамот на неговите обожаватели, за кои, од материјалите што Тоше ги направи за време на снимањето на англискиот албум, ќе реализираме и видеоспот - ни откри Сашо Митков, од продукцијата „Аворд“.

Филмот за Тоше во Скопје и во Битола


Во скопското кино „Рамстор“ од денеска, до 16 февруари на репертоар ќе биде само документарниот филм за нашата најголема поп-икона Тоше Проески, „Најтешкото“ („Тхе хардест тхинг“). Проекциите во двете киносали ќе бидат со почеток во 12; 14; 16; 18; 20 и во 22 часот, а, најверојатно, ќе следуваат и проекции и по 16 февруари.
Од утре, па во наредните десет дена филмот почнува да се прикажува и на големото платно во Центарот за култура во Битола.
- За филмот владее очекувано голем интерес и тоа од сите генерации. Почетоците на ѕвездените патеки на Тоше се во нашиот град и затоа битолчани се нестрпливи да го видат овој проект - изјави директорката на Центарот за култура во Битола, Љупка Коларова-Паевиќ.

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=8&tabid=1&EditionID=1621&ArticleID=107579

http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1438
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 6:15 pm

Филмот „Тоше - најтешкото нешто - чекор до славата“ од денеска во Скопје и Битола


Документарниот филм „Тоше - најтешкото нешто - чекор до славата“, посветен на создавањето на последниот албум „The Hardest Thing“ на македонската мегаѕвезда, од вечерва ќе се прикажува во кино „Рамстор“ во Скопје и во Центарот за култура во Битола

Филмот претпремиерно беше прикажан на денот на раѓањето на Тоше - 25 јануари, кога беше промовиран и постхумно објавениот албум на англиски јазик. Режисер на филмот е Словенецот Боштјан Слатеншек, кој лично не го запознал Тоше, но на промоцијата истакна дека е многу задоволен што работел филм за голем уметник.

Филмот е приказна за момчето кое со својот глас и харизма стигна до ѕвездите и го следи создавањето на најновите песни кои Тоше ги снимил во Англија, Ирска и на Јамајка.

Во кино „Рамстор“ филмот ќе се прикажува до 16 февруари во двете сали, во термините 12, 14, 16, 18, 20 и 22 часот, а во Центарот за култура во Битола проекции ќе има во наредните десет дена.



http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=20942
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeЧет Фед 12, 2009 6:25 pm

http://novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=2&fCat=1&top=1&EditionID=315&ArticleID=17951
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 10:14 am

Нови 10.000 копии од последното CD на Тоше

По целосната распродажба на првиот тираж од англискиот албум на Тоше Проески - The Hardest Thing, во музичките продавници во Македонија се пуштени и нови 10.000 копии. Големата е побарувачката на албумот и во регионов, како и интересот за се што пејачот остави како музичко богатство.

Неговиот талент и хуманитарност ги предизвикува неговите обожаватели постојано да му се оддолжуваат на свој начин. Така,на пример, за темата Guilty, инаку голем хит на топ-листите, од неодамна е монтиран и видео-спот. Никола Димитров, обожавател на Тоше, деновиве ја поставил на YouTube и втората верзија на спотот, со што овозможил истиот да им биде достапен и на другите негови фанови.

Се работи за аматерски чекор, но успешно изведен спот, во кој се користени парчиња од постарите видеозаписи на Тоше. Обожавателите на македонската мегаѕвезда постојано наоѓаат начин за продолжување на неговото музичко дело. Официјални спотови се најавени за уште неколку од песните од The Hardest Thing.

Овие неколку недели оставаме албумот да дише и да видиме која песна ќе предизвика најголем интерес, иако сите песни на Тоше се на исто ниво. Постојано го следиме ритамот на неговите обожаватели, за кои, од материјалите што Тоше ги направи за време на снимањето на англискиот албум, ќе реализираме и видеоспот - открива Сашо Митков, од продукцијата Аворд.

http://mmm.com.mk/?ItemID=44DD300C5085CA4B8AFB73747BBAC7D4
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 10:23 am

Документарецот за Тоше во кино „Рамстор“



Музичкиот документарен филм за Тоше - The Hardest Thing од вчера почна да се прикажува во киното „Рамстор“. Термините на проекциите почнуваат во 12 часот и се прикажуваат на секои два часа во текот на денот. Последното прикажување е во 22 часот. Тој ја прикажува заднината на настанувањето на истоимениот албум и на големиот број необјавени снимки на познатиот автор и амбасадор на УНИЦЕФ, Тоше Проески.

Филмот посветен на македонската музичка легенда Проески, од вчера се прикажува и во Центарот на културата во Битола, како и во сите поранешни југословенски републики.Филмот изобилува со голем број снимки од Јамајка и од Лондон, каде што се создаваше новиот албум, како и од фотоснимањата на албумот со кој Тоше имаше желба да направи светска кариера. Поголемиот дел од филмот го прикажува односот на Тоше кон пријателите, публиката, кон луѓето на кои им беше потребна помош.

Документарниот филм за Тоше - The Hardest Thing снимен е во два дела. Првиот дел е снимен за време создавањето на албумот, а другиот дел е по смртта на Тоше, во Лондон, Дубровник, Скопје, Крушево, Дубаи и Стокхолм.Сценариото и режијата се на Боштјан Слатеншек, а продуценти се Нина Север, која на Тоше му помагаше во кариерата за пазарот во Словенија и Игор Педичек, кој за филмот „Ничија земја“ е добитник на „Оскар“ во категоријата филм од неанглиско говорно подрачје.


http://dnevnik.com.mk/?ItemID=F389FC7657CF2E4592422E7DB650398F
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 6:21 pm

Тоше ја враќа публиката во кино



Автор: Ангелина Димоска

Очекуваме публиката масовно да ни се врати, барем додека се прикажува филмот за Тоше, велат од киното „Рамстор“, каде што од синоќа почна да се прикажува документарниот филм „Тоше - најтешкото нешто“ (Toshe - The Hardest Thing).

- Двете киносали во „Рамстор“ не се многу големи и не можат да примат многуброен аудиториум, па затоа филмот ќе се прикажува во сите термини во првите четири дена. Очекуваме голем интерес од публиката, очекуваме да видиме слика каква што не гледаме често. Преполни сали и редици пред киноблагајните - велат од киното „Рамстор“.

Дали документарецот за Тоше Проевски, кој од синоќа, освен во Скопје, се прикажува и во Битола, барем за кратко ќе ја врати назад одамна загубената кинопублика? Дистрибутерите се сигурни во тоа, зашто за филмот постои голем интерес. Филмот се прикажува од 12, 14, 16, 18, 20 и 22 часот. Трае 84 минути.
Ќе успее ли Тоше да ја врати публиката во киносалите, која во годините зад нас, среде непостоењето соодветна киносала и нерешени услови за киноприкажувачка дејност, речиси сосема исчезна?

Судејќи по интересот на првиот ден од прикажувањето, ваквите очекувања се оправдани. Вчера до пладне веќе беа продадени билетите за вечерните проекции на „Тоше - најтешкото нешто“. Добро е, коментираат сите, што барем за момент ќе видиме редици пред киноблагајните. Како во старите добри времиња - кога за проекција в кино се чекаше ред за билети.

Киното „Рамстор“ во моментов е единственото кино со постојан репертоар во Скопје.

- Навистина не може да се пожалиме дека нема публика. Можеби салите ни се полни зошто се мали, каков што е и интересот на публиката за кинокултура. Сепак, ние сме задоволни - велат од „Рамстор“.

Веројатно тоа се должи и на фактот што во моментов „Рамстор“ е единственото комерцијално кино во градов. Освен него, повремено функционира и арт-киното „Фросина“ (главно за фестивали и ревии), а „Милениум“ почесто е сцена за дебати, отколку за кинопроекции.

Кинотеката на Македонија, пак, има наменска, кинотечна програма.
Во вакво опкружување, двете киносали во „Рамстор“ се единственото постојано активно, комерцијално комплекс-кино во Скопје.

- На програмата имаме светски филмски хитови, кои се интересни за поголемиот дел од публиката. Имавме рекордна посетеност на последниот филм од серијалот за „Џејмс Бонд“, а гледани беа и „Австралија“ и „Мама миа“. Киното одлично работи, особено за време на викендите - вели Моника Станковска од киното „Рамстор“.

Несомнено дека прикажувањето на документарецот на Тоше ќе ги урне сите рекорди на гледаност, велат од „Рамстор“. Онака како што неговата музика ја уриваше посетеноста на стадионите на кои настапуваше и онака како што се продаваа неговите албуми.
Документарецот за Тоше претпремиерно се прикажа на денот на неговото раѓање - 28 јануари. Режисер е Словенецот Боштјан Слатеншек.

Филмот за снимањето на албумот, всушност, беше идеја на Проески и видеоматеријалите се снимаа заедно со музичките, од летото 2006 година до трагедијата во октомври 2007 година. Снимките, користени во документарецот, се од Јамајка, Лондон, Скопје... Дел се дополнително снимени во Скопје, Крушево, Лондон, Стокхолм, Дубаи и во Дубровник.

Од вчера филмот се прикажува во кината низ целиот Балкан. Интернет-сајтовите во соседните земји интензивно го најавуваат почетокот на прикажувањето на документарецот за Тоше, кој беше познат и омилен со својата музика во поширокиот регион.

Несомнено дека прикажувањето на документарецот на Тоше ќе ги урне сите рекорди на гледаност, велат од „Рамстор“. Онака како што неговата музика ја уриваше посетеноста на стадионите на кои настапуваше и онака како што се продаваа неговите албуми.

Вчера до пладне веќе беа продадени билетите за вечерните проекции на првиот ден од прикажувањето на документарецот „Тоше - најтешкото нешто“.



http://www.novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=2&fCat=1&top=1&EditionID=316&ArticleID=18035
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 12:21 pm

ДЕНОВИВЕ


Новиот тираж од "The Hardest Thing" во музичките продавници


Најавениот нов тираж од 10.000 примероци од албумот на Тоше Проески "The Hardest Thing" веќе е пуштен во музичките продавници. Тиражот доаѓа поради големата побарувачка на албумот, што беше промовиран на денот на роденденот на Тоше - 25 јануари, а рекордно се распродаде. Истиот ден материјалот се најде во продажба во сите поранешни Ју-републики, каде музиката на Тоше и понатаму ги руши сите рекорди. Од 12 февруари стартуваа и проекциите на документарниот филм посветен на снимањето на "The Hardest Thing" . На домашен терен филмот е ставен на репертоарот на кино "Рамстор".

Од она што ќе следува во блиска иднина се уште неколку спота за актуелните хитови. Од продуцентската куќа на Тоше Аворд ентертејмент откриваат дека во моментов оставаат албумот да дише и да се види која тема ќе предизвика најголем интерес. Постојано го следат ритамот на обожавателите на Тоше, за кои од материјалите што поп-ѕвездата ги направи при снимањето на англискиот албум ќе се реализира и видеоспот.

(А.Т.)


http://vecer.com.mk/?ItemID=656DF729C79FF74AA002A76A2ED19E69
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 12:23 pm

Англискиот албум на Тоше со нов тираж



По целосната распродажба на првиот тираж од англискиот албум на Тоше Проески, The Hardest Thing, во музичките продавници во Македонија се пуштени нови 10.000 копии. Првиот тираж е распродаден во првите неколку дена, а неговите обожаватели веднаш бараа да се отпечатат нови примероци. Верните обожаватели на Тоше на интернет-сајтот „Јутјуб“ постојано монтираат и видеоспотови, а сега се постирани и видеозаписи за некои песни од новиот албум.Од продукцијата „Аворд“ за mmm.com.mk најави и официјални спотови за неколку од песните од The Hardest Thing.

- Овие неколку недели оставаме албумот да дише и да видиме која песна ќе предизвика најголем интерес, иако сите песни на Тоше се на исто ниво. Постојано го следиме ритамот на неговите обожаватели, за кои, од материјалите што Тоше ги направи за време на снимањето на англискиот албум, ќе реализираме и видеоспот - изјавил Сашо Митков од продукцијата „Аворд“.


http://dnevnik.com.mk/?ItemID=A54EA8D7C7110B4C909C49271FED4E42
Вратете се на почетокот Go down
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeНед Фед 15, 2009 2:06 pm

Англискиот албум на Тоше со нов тираж

http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1443
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСре Фед 25, 2009 11:42 am

--------------------------------------------------------------------------------

Филмот Тhe Hardest thing го гледаа над 2.000 битолчани

Филмот Тhe Hardest thing посветен на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески, досега го гледале над 2.000 битолчани од сите генерации, јави МИА. Филмот се прикажуваше во големата сала на Националната установа Центар за култура во Битола и за десет дена го надмина бројот на кино посетители во текот на мината година, кога во Битола, вклучувајќи ги и проекциите на фестивалот Милтон Манаки филмски проекции гледале околу 1.500 луѓе.

За враќање на публиката пред големото платно, менаџерскиот тим на Центарот за култура почна со реализација на проектот џебно-кино кое ќе биде во малата сала на оваа установа и ќе собира 107 посетители.

http://mmm.com.mk/?ItemID=E515EE04A472C541AB1F324C82783363
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСаб Мар 07, 2009 3:05 pm

НЕ СПЛАСНУВА ИНТЕРЕСОТ ЗА ДОКУМЕНТАРНИОТ ФИЛМ ЗА ТОШЕ ПРОЕСКИ
„Најтешкото“ го оживеа домашното кино
Документарниот филм „Најтешкото“, посветен на создавањето на албумот што требаше да го отвори патот кон светската музичка сцена на Тоше Проески, по еден месец од првите проекции, се уште го полни кино „Рамстор“. - Во Скопје филмот досега го гледале 9.000 гледачи. Тој се прикажуваше и во Битола и во Охрид каде што се продадоа околу 2.000, односно околу 1.000 билети, а во моментов игра во Струга - вели Виолета Станковска од С.В.-РСА, дистрибутер на документарниот филм. Бројката од речиси 12.000 гледачи Станковска ја споменува како голем успех, посебно затоа што е постигната во период во кој, практично, во земјава нема киноживот. „Најтешкото“ наскоро ќе почне да се прикажува во уште четири македонски градови, а интересот за него е голем и во некои од поранешни југословенски републики. Во Словенија, на пример, остварувањето на нивниот сонародник, режисерот Боштјан Слатеншек, го виделе речиси 10.000 луѓе. Во Србија, пак, интересот е минимален, а филмот имал едвај 900 посетители. Со сегашната гледаност, „Најтешкото“ е многу од 120.000 илјади гледачи, колку што имаше филмот „Балканкан“ на режисерот Дарко Митревски, најгледаниот филм кај нас досега, но е прво документарно остварување што постигнало толкава популарност и е прв документарен филм во кинодистрибуција од осамостојувањето на Македонија. Тоа што е заедничко за двата филма, од аспект на заживување на домашното кино, е што за нивните проекции дистрибутерите ги анимираа сите простори оспособени за киноприкажувачка дејност, реанимирајќи една мртва сфера во културниот живот. Своевремено Митревски тоа го направи со проверен рецепт: со постојано присуство во медиумите и со наметлива реклама, проследена со музички спот. Интересот, пак, за документарниот филм за најголемата домашна музичка ѕвезда е логичен редослед на огромната слава што ја доживеа и се уште ја има се што е поврзано со Тоше Проески. - Се трудиме филмот да може да го видат сите градови во Македонија, кои имаат можност за проектирање на 35-милиметарски филмови - вели Виолета Станковска. Од кино „Рамстор“, пак, јавуваат дека вечерните проекции се константно распродадени, од првите денови на прикажување на филмот до денес. - Во публиката најмногу има млади луѓе, претежно средношколци, но и по некој претставник на постарите генерации - велат од киното. Осумдесет и неколукуминутниот филм е снимен во Лондон и на Јамајка, паралелно со правењето на песните за англискиот албум на Проески, „Тхе хардест тхинг“, но и во Лондон, Стокхолм, Дубаи, Скопје и во Дубровник, во периодот по трагичната смрт на пејачот.


http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=3&tabid=1&EditionID=1642&ArticleID=109202
Вратете се на почетокот Go down
I_Love_Tose
Нов Член
Нов Член
I_Love_Tose


Број на мислења : 16
Age : 31
Локација : ToseLand
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-30

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 2:17 pm

Не знам дали овде му е местото да прашувам,али знаете ли кога ке можеме ние обожавателите од Бугариjа да видим поне дел од филмот?Во Бугариjа нема како да го гледаме во кината,за тоа ви прашувам.Малце да видиме,пак ке сме срекни...Срекни нема да сме,зошто филмот е тажен,али....
Извинете ме,за тоа што не зборувам добро македонскиот jазик!!!Ве сакам сите!!! The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 744747 The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 883767
Вратете се на почетокот Go down
http://bglovetose.18.forumer.com/
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСаб Мар 21, 2009 3:55 pm

Мисля, че това дали ще покажат филма в БГ зависи от нашите кинаджии - дали ще прояват интерес към филма. А хората, които отговорят за правата на филма биха се съгласили. Беше показан в толкова държави, защо да не го покажат и у нас ? В крайна сметка филмът е създаден за да популяризира живота и делото на Тоше сред широката публика !
Вратете се на почетокот Go down
Eli
Модератор
Модератор
Eli


Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeСре Мар 25, 2009 7:12 pm

filmot go davaa na cel Balkan...jas mislam deka trebase i vo Bugarija ama ete... The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 198862
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 10:26 pm

http://www.narodni.hr/novost.asp?newsID=10851

Toše Proeski - novi singl "Guilty"

S albuma na engleskom jeziku „The Hardest Thing“, s kojim je Toše Proeski trebao osvojiti svijet, u etere radio postaja pušten je novi singl! Nakon najavnog/naslovnog singla The Hardest Thing, zatim singla Separate Ways, novi singl je pjesma pod nazivom „Guilty“.

Glazbu i teks radio je Wayne Hector, a aranžman Martin Hansen. Novi singl, pjesma „Guilty“ odmah je po izlasku albuma našla put do slušatelja pa ju je većina Tošinih fanova odmah proglasila najljepšom na albumu...

Album „The Hardest Thing“ u prodaji je, u cd shopu Hit Records-a, (Preradovićeva 12), prodavaonicama dm-a i svim boljim prodavaonicama nosača zvuka.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: The Hardest Thing --- PROMOCIJA   The Hardest Thing --- PROMOCIJA - Page 4 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
The Hardest Thing --- PROMOCIJA
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» The Hardest Thing mp3
» The Hardest Thing
» Tose Proeski - Hardest Thing
» Tose Proeski -The Hardest Thing- komentari albuma

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Околу форумот-
Отиди до: