HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Необјавени песни кои Тоше ги напишал ќе ги исполнат најпознати ѕвезди од екс ЈУ регионов

Go down 
АвторПорака
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 33
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

20091007
ПишувањеНеобјавени песни кои Тоше ги напишал ќе ги исполнат најпознати ѕвезди од екс ЈУ регионов

Во декември цеде со нови песни


Нов носач на звук на кој ќе бидат сместени седум односно осум сосема нови композиции ќе се најде во музичките продавници на почетокот на декември, најдоцна до 10-ти истиот месец.

На радост на огромната армија на обожаватели на нашата ѕвезда, на изданието ќе се најдат досега необјавени песни кои Тоше ги напишал за себе. Музиката е комплетно негова, на текстовите моментално работат најдобрите текстописци од регионов, а аранжманите се во фаза на договарање.

Како што дознаваме, се уште не е познато ниту името на издавачката куќа која ќе застане позади објавувањето на цедето, но она што е извесно е дека песните ќе ги исполнат најпознати ѕвезди од екс ЈУ регионов. Во наредниот период се планира и снимање на два видеоспотови- првиот за темата „Још увијек сањам да смо заједно“ на Мирослав Рус, која ќе биде дел од новото цеде, како и за темата „Separate Ways“, која е сместена на англискиот албум на Тоше Проески.

http://utrinski.com.mk/?ItemID=A4FA9C6141E...B3CF688A216D08E

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Необјавени песни кои Тоше ги напишал ќе ги исполнат најпознати ѕвезди од екс ЈУ регионов :: Comments

EH ANGELE, PREMNOGU E BOLNO DRUGI DA GI PEAT TVOITE PESNI... NIE TE SAKAME SAMO TEBE, NIKOJ NE MOZE DA TE ZAMENI!!! Da ne cepkat po nasite rani, kako bi izgledala taa pesna so negovata najubava muzka nekoj da ja unisti...nikako..dovolna e samo negovata muzika a nie ke go prepoznaeme negoviot glas vo nea...nikakvi tekstovi,peaci i sl...ako veke treba da gi pee nekoj toa moze samo NEGOVIOT VNUK KRISTIJAN zasto kako sto i TOSE velel samo toj moze da go dostigne i nadmine.
 

Необјавени песни кои Тоше ги напишал ќе ги исполнат најпознати ѕвезди од екс ЈУ регионов

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Портал новости-
Отиди до: