HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Пон Мај 05, 2008 3:01 am

Баш би скал да ми качете што мислите за ова
Вратете се на почетокот Go down
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Пон Мај 05, 2008 11:52 pm

Јас немав никакво предчувство.
тие денови сеште ме држеше еуфоријата од концертот
и ни на крај памет не би ми текнало такво нешто и не сум,
почувствувала ништо чудно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Мај 06, 2008 12:13 am

И јас немав никакво предчувство, напротив мислев дека ќе живее 100 години човекот и дека ќе издаде 100 албуми ..... ама
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Мај 06, 2008 1:13 am

Абе гледај, и јас мислев уште 100 години ке живее, и јас не се надевав

Ама знаете ли што ми се случи? Дали пред да умре таа ноќ или наназад некоја не знам баш, заспивав со музиката од тој албум и додека свиреше ЦРЕША ми доаѓаа солзи така си паѓаа, стварно несватливо ми беше ама ете така ме фати нешто и плачев.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Мај 06, 2008 1:21 am

Значи имав многу лошо предчувство но ни на крај памет дека навистина е толку лошо,Една недела шред да се случи несреќата јас се будев и заспивав со албумот Игри без граници а посебно со носечката песна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Мај 06, 2008 1:30 am

А една Дани (другарка) од негде 3-4 часа пред несреќата до 7 часот плачела ненормално ама онака море од солзи

и кога слушнала послем... ШОК

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Мај 06, 2008 7:27 pm

Јас уште откако го купив албумот Игри без граници се чуствував многу чудно, необично како никогаш дотогаш..бев и на одмор летото и таму не ми беше убаво , а немаше причина, никаква причина за така да се чуствувам..ми беше некако како нешто да фали и како да чуствував некаква празнина а не знаев зошто...дури и на концертот во еден момент така се почуствував а таму на тоа место каде што треба да се чуствувам најисполнета и се да биде неописливо убаво немаше баш никаква причина да ми биде така! ама ете ..после тоа веќе заборавив на тоа а концертот ми помина многу брзо и веќе кажав еднаш никогаш нема да најдам зборови за да опишам како беше таму....

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Мај 06, 2008 10:40 pm

ете гледате и сами, на секого на некој начин му се наговестувало нешто страшно

дали вака или онака!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Сре Мај 07, 2008 12:04 am

Јас баш памтам тие денови А1 го даваа последниот концерт на градски.И имав многу убаво чувство, среќна бев што реди толку многу успеси,се радував и наеднаш ШОК.Се ми падна во вода,како ништо од тогаш да нема смисла.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Сре Мај 07, 2008 12:18 pm

А мајка ми баш пред да умре ме гледаше дека го слушам новото цд и вика леле оваа Игри без граници е стварно преубава, вика префрли ми ја во мојот фолдер со музика

И кога сабајле со неа кажаа дека погинал

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Сре Мај 07, 2008 9:09 pm

да секој на свој на свој начин , претчуствувал нешто...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Чет Мај 08, 2008 12:27 am

Да за сите беше подеднаков шокот, никој стварно ништо не чувствуваше
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
verica
Член
Член
avatar

Број на мислења : 87
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Мај 20, 2008 2:56 am

Немав никакво предчувство дека ќе се случи такво нешто и кога слушнав неможев да верувам.И сеуште неможам да верувам..............Дека Тоше го нема............
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Сре Мај 21, 2008 10:36 pm

Ne mogu reći da sam nešto predosjećala ali bilo je čudnih momenata par dana prije njegovog odlaska.

Nisam imala običaj tražiti neke informacije o Toši na internetu ali sam čini mi se par dana prije njegovog odlaska odlučila da malo pretražim internet. I našla sam puno stvari, i nasmijala se zbog mnogih smiješnih članaka...A onda par dana kasnije...Samo tuga.

Nije to bio predosjećaj ali mi je na neki način drago što sam to uradila.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Саб Јун 07, 2008 4:23 am

Имам блиска личност што очекуваше, и знам дека нема да ми верувате ама ке си кажам, ден пред неговата смрт го гледапе на телевизија и доби некакво чуство што одеднаш извика ОВА ДЕТЕ КЕ УМРЕ сите почнаа да и се дерат, таа беше блиска со него го сакаше како брат, позната водителка е но сепак нема да и го откријам името, кога забајле слушна во кола што се деси, керка и почна хистерично да се дете КОБНИИИК, КОБНИИК не можеше да ја смири... но тоа е

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
hristina
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 11
Age : 28
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Нед Јун 15, 2008 4:58 pm

Jas nemav nekoe posebno pretcustvo samo koga ja izdade pesnata IGRI BEZ GRANICI mislev deka ima nesto tuka,potoa POLSKO CVEKE seto toa mi bese nekako mnogu cudno.Moram i za ova da vi kazam:edna nedela pred negovata tragicna smrt majka mi sonuvala kade sto grupa na deca nosele vo racete polsko cveke i cekale da se kazi mrtvoto dete koe e i po 5 dena slusnavme.Barem da znaevme deka za nego se odnesuva sonot pa nekako da se sprecese ovaa tregedija ama toa e toa vrakajne nema.eve povtorno solzite mi izviraat neprekinato ne mozam poveke
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Нед Јун 15, 2008 5:26 pm

јас имав некакво чудно предчуство....не бев на последниот концерт, не бев во можност, и јас имав сообраќајка неколку дена пред концертот и не бев во состојба да одам на концертот..... ....кога го пуштија на А1 во живо концертот јас плачев и викав зашто не сум таму сега.....како да знаев....нешто во мене плачеше што не бев таму.......највероватно претчуството дека нема да биде меѓу нас повеќе....... ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Вто Јун 24, 2008 8:31 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Чет Јун 26, 2008 12:18 am

nemav nikakvo pre4ustvo...toa sho se slu4i beshe ona sho najmalku go o4ekuvav samo znam deka toj den na 16 oktomvri vo 6 i 20 min spiev i naednash se razbudiv...vidov deka e mn rano pa si prodolziv so spienje...ne znaev sho se slu4ilo vo toj istiot moment kilomeri podaleku od mene
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Пет Јун 27, 2008 2:37 pm


_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
**Kate**
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 23
Age : 29
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-09

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Чет Jул 10, 2008 6:29 pm

Jas nemav nekoe pretcuvstvo...Den posle posledniot koncert otidovme so majka mi kaj tetka Ljilja (inaku prijatelki se so majka mi) tamu bese i Antonia Sola bev tolku srekna sto ke se zapoznaam so nea...se slikavme..me prasuvase dali gledam zabraneta ljubov..ubavo bese...ne ni pomisliv deka posle 10 dena moze da se sluci nesto strasno...
A sto e potazno togas za posleden pat ja vidov tetka Ljilja srekna...
Posle 10 dena koga ja skusnav taa tragicna vest na tv ne mi se veruvase deka Tose veke go nema...prvo sto napraviv pocnav da i zvonam na malka mi...ona krena i samo mi rece "znam"...edvaj izustiv "a tetka LJilja?"... mi rece "neznam" i mi spusti...
I ona bese mnogu voznemirena so pomislata deka na drugarka i nesto loso i se slucilo...
...a jas...neznam ni samata kakva bev togas...samo se sekavam koga pak zazvone telefonot ... "ona e dobro" mi rece majka mi ...togas kako kamen od srce da mi padna....no podocna koga svativ sto se slucilo so Tose..e togas cel svet mi se srusi...ni samata neznam sto pravev...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Чет Jул 10, 2008 7:20 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
emi
Член
Член
avatar

Број на мислења : 86
Локација : skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Пет Jул 11, 2008 6:58 pm

ne znam dali ee tocno ova ali ke vi kazam:
imam slusnato deka onaa vecer koa mu bese poslednoto intervju vo vrteleska na vesna i se javila nekoja gatacka i i rekla da go predupredi tose i da ne mu dozvoli da trgne na pat.Ama Vesna ne i poveruvala(so e logicno) i se desi toa so se desi...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Пет Jул 11, 2008 7:09 pm

...што знам...глупости.... ...мене не ми се верува....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   Пет Jул 11, 2008 8:16 pm

па ни ја не верувам во такви глупости ...сега свашта измислуваат само за внимание да привлечат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Имавте ли некакво предчувство за несреќата на Тоше?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: