Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 сите песни, посветени на Тоше

Go down 
+25
Tamara_delcevo
_maja_
du6i4ka
Stelly
grkovicvanja
AlmostAnAngel
rozeta193
ElizaBeta
ST
LudaMala
Tanja
tanja_07
mimka
Mirjana
bibe_tose
Moni
Universal*
Ane
bavarec
Eli
cherry
Chris
Tvojata senka
aleksandra
batbayan
29 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue18 / 10018 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПон Jул 28, 2008 8:14 pm

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 63820 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 63820 ....мислам дека е вака....има некој делови малку нејасни ....сто пати ја преслушав и пак не сум баш најсигурна..... сите песни, посветени на Тоше - Page 3 203686....
.... сите песни, посветени на Тоше - Page 3 90386 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 90386 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 90386 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 90386 ......
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 36
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue9 / 1009 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПон Jул 28, 2008 8:24 pm

Е фала многу ..фала... сите песни, посветени на Тоше - Page 3 203686 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 203686 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 203686 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 203686
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue18 / 10018 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПон Jул 28, 2008 8:25 pm

нама проблем.... сите песни, посветени на Тоше - Page 3 744747
Вратете се на почетокот Go down
ST
Нов Член
Нов Член
ST


Број на мислења : 3
Age : 35
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-18

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 01, 2008 7:52 pm

ubava pesna, i na mene mi stana qko tuzno makar da ne razbiram site zborovi. i sorry za greskite no ne sum ucila makedonski nikogas :)

pozz do site, mnogo dobar forum сите песни, посветени на Тоше - Page 3 883767
Вратете се на почетокот Go down
ElizaBeta
Член
Член
ElizaBeta


Број на мислења : 342
Age : 37
Локација : Skopje
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue4 / 1004 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-16

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeВто Aвг 19, 2008 1:58 am

а знаете дека и Калиопи има песна посветена на Тоше?ајде ќе се распрашам како се вика и ако можам некако ќе ја ставам
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 21, 2008 6:36 pm

Сузана Спасовска ќе отпее песна за Тоше



"Тага балканска" е песната која Сузана Спасовска ќе ја отпее на Лешочкиот фестивал, а му е посветена на Тоше Проески. Музиката е на Сузе Интернационале, текстот на Ангеле Нинески, а аранжманот на Ване Јовчев од групата Синтезис.
"Со оваа песна сакаме да му оддадеме почит на нашиот ангел - Тоше. Иако тој е од поп-музиката, сметавме дека и една македонската народна песна треба да биде отпеана за него. Тој е лист од нашата гора, кој цветаше и пошироко и го ширеше нашиот мелос. Многу ја сакаше македонската народна песна, ја пееше и промовираше и заслужува да му биде посветена вистинска македонска песна. Втор пат ми се укажува чест да отпеам песна која е посветена на колега кој веќе не е меѓу живите. На минатогодишниот фестивал Валандово ја исполнив песната "На бисерот бисерите", посветена на Гоце Николовски", вели бисерното грло на македонската народна песна.


http://www.vecer.com.mk/?ItemID=841597E6DB681841830631B945DE31B8
Вратете се на почетокот Go down
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
rozeta193


Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue3 / 1003 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-17

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 21, 2008 6:54 pm

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 883360 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 883360 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 883360
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 22, 2008 10:35 am

НА „ТЕТОВСКИ ФОЛК-ФЕСТ“
Во Лешок ќе се пее песна за Тоше
Фолк-дивата Сузана Спасовска на 27 август, на големиот христијански празник Успение на Богородица, на сцената на „Тетовски фолк-фест“ќе испее песна посветена за Тоше Проески. Таа е коавтор на оваа песна, заедно со авторот Ване Јовчев и с? текстописецот Ангеле Ниневски. Инаку, на овој фестивал, кој традиционално се одржува во манастирскиот комплекс на црквите „Свети Атанасиј“ и „Пресвета Мајка Богородица“ во Лешок, ќе бидат испеани 25 нови композиции од познати пејачки имиња, меѓу кои Блага Петреска, Гоце Арнаудов, Сузана Спасовска, Виолета Томовска, Росана, Ибуш Ибраимовски и други. Фестивалот ќе почне во 20.30 часот, а снимка ќе биде емитувана следниот ден на МТВ од 20 часот. На овој ревијален фестивал ќе бидат доделени само две награди - Сузана ќе добие награда за афирмација на црквата, за минатогодишната песна „Послание“, што ја испеа по повод 60-годишнината од обновувањето на Македонската православна црква, а Злате Милошески за најслушана песна меѓу два фестивала, за „Мое Маврово“. Сите песни се снимани во студиото „Подрумот“ со продуцентот Ангел Ќосев, и со оркестар под диригентско водство на Благојче Трајковски. Директор на фестивалот е Томислав Стојановски- Бомбај, а уметнички директор Борче Брзанов. Фестивалските цедеа се во издаваштво на „Мистер компани“.



http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&ArticleID=97212&EditionID=1482
Вратете се на почетокот Go down
AlmostAnAngel
Нов Член
Нов Член
AlmostAnAngel


Број на мислења : 49
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue3 / 1003 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-08-23

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeНед Aвг 24, 2008 3:55 pm

I sto bide so ovaa pesna?
A vecerva ke gledame OHRID FEST zatoa sto neli Antonija Sola ke ja pee pesnata BOZJI PAT posvetena na Tose.

Mene iskreno me trogna pesnata na ELI raperkata od Holandija...prvata pesna od nea sto ja imate postaveno kako LINK ne e napisana posle negovata tuku pred negovata smrt.Toa e ona sto najmnogu me vozbuduva i me pravi da razmisluvam na tekstot...premnogu soodveten kako za posle smrtta... Ne znam...
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue18 / 10018 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПон Aвг 25, 2008 3:47 am

Победи Антонија.... сите песни, посветени на Тоше - Page 3 883360 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 883360 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 883767
Вратете се на почетокот Go down
AlmostAnAngel
Нов Член
Нов Член
AlmostAnAngel


Број на мислења : 49
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue3 / 1003 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-08-23

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПон Aвг 25, 2008 4:51 am

daaa i pesnata ne e losa, bas e vedra !
Вратете се на почетокот Go down
Eli
Модератор
Модератор
Eli


Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 12:05 am

Decki izkoci nova pesna posvetena na Tose od Suzana Spasovska.....koj ke ja najde ke ve molam vednas da ja stavi na forum

a eve i eden nastap od Toni Cetinski posveten na Tose....pretazno e....
https://www.youtube.com/watch?v=4ZjStpC7ZFE
Вратете се на почетокот Go down
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 12:07 am

Тетовски Фолк - фест

Сузана Спасовска пееше за Тоше

ЛЕШОК - И на 14. издание на „Тетовскиот фолк фест“ се пееше за македонската ѕвезда Тоше Проески. Сузана Спасовска со песната „Тага балканска“ ја дигна на нозе десетилјадната публика, која на овој начин уште еднаш му оддаде почит на својот Тоше...............


www.utrinski.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 12:18 am

Калиопи

Želim ti reći (Сакам да ти кажам)

............................................................

Албумот насловен според оваа тема, која всушност и го отвора, Калиопи и го посвети на Македонија, како што смата вели – земјата која ме научи да бидам космопилит. Станува збор за моќна балада, која Калиопи му го посвети на Тоше Проески...

По сите трагични настани кои се случија, песната силно ја поврзувам со Тоше Проески. Но, јас не сакам да го експлоатирам неговото име по медиумите, туку само сакав песната да ја посветам на мојот голем пријател, и никогаш не прежален Тоше. Таа посвета се случува длабоко во мене, што ми е и најважно – потенцира Калиопи.

Оваа тема, која е дефинитивно нејзината лична исповед, е меѓу првите песни напишани за актуелново издание. Датира уште од 2004-та година, а премиерно била исполнета на концертот на Тереза Кесовија во Дубровник.

Во оваа песна, која е посебна на свој начин, има многу симболика. За прв пат ја исполнив во Дубровник, а на тоа патување заминав заедно со Тоше и со Есма, кои исто така настапија на концертот. Таму се дружевме повеќе од сето време пред и после тоа, таму и во вистинска смисла беше изградено моето пријателство со Тоше.

Но, таа песна до мене дојде многу чудно. Во истовреме ги напишав и музиката и текстот, кои ми дојдоа додека во кујната ги миев чиниите. Едноставно ме прогонуваа се додека не саднав за клавирот, за да не го пропуштам моментот. Ја составив во еден здив, а кога почнав да ја свирам Васил вчудоневиден само стоеше и ме праша: Што е ова? И толку!

Потоа песната живееше меѓу нашите пријатели. Васил инсистираше да ја свирам секој пат кога дома ни доаѓаа гости, а јас веднаш забележував колку силно таа допира до луѓето. Во тие 2 минути и 22 секунди колку што трае, толку многу е кажано...

По се што се имаше случено последнава година, мене “Желим ти реќи” силно ме потсеќа на Тоше, како што ме потсеќа и на моето дете, на мојот Пако. Толку многу сум сакала да им кажам, а не сум успеала... – заклучува Калиопи.

www.mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
Eli


Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 12:32 am

A ja ima nekoj ovaa pesna??? сите песни, посветени на Тоше - Page 3 90386
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 11:04 pm

Сакам да ви прашам тоа ли е текстот на песната, коjато Калиопи посвештава на Тоше или тоа е друга песна ?

Имам - немам

Сите денови и ноќи ти ги ветувам
И би сакала јас толку многу да ти дам
За сите денови јас небо ке ти подарам
И мали облаци со дождови од тишина

Се давам за тебе
се што имам и што немам
се за тебе
а ти ме гледаш од далечина
И кога јас ти велам
Имам - немам
Но се би дала јас за тебе
Безброј мали сни да поделам
Имам - немам
Но сепак можам јас со тебе
Безброј мали сни да поделам

Сакам да ти кажам
Сакам да ми веруваш
И штом се буди денот божји
Да ме послушаш

Се давам за тебе
се што имам и што немам
се за тебе
а ти ме гледаш од далечина
И кога јас ти велам

Музика: Калиопи
Аранжман: Дарко Димитров
Текст: Калиопи
Вратете се на почетокот Go down
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 11:30 pm

batbayan напиша:
Сакам да ви прашам тоа ли е текстот на песната, коjато Калиопи посвештава на Тоше или тоа е друга песна ?

Имам - немам

Сите денови и ноќи ти ги ветувам
И би сакала јас толку многу да ти дам
За сите денови јас небо ке ти подарам
И мали облаци со дождови од тишина

Се давам за тебе
се што имам и што немам
се за тебе
а ти ме гледаш од далечина
И кога јас ти велам
Имам - немам
Но се би дала јас за тебе
Безброј мали сни да поделам
Имам - немам
Но сепак можам јас со тебе
Безброј мали сни да поделам

Сакам да ти кажам
Сакам да ми веруваш
И штом се буди денот божји
Да ме послушаш

Се давам за тебе
се што имам и што немам
се за тебе
а ти ме гледаш од далечина
И кога јас ти велам

Музика: Калиопи
Аранжман: Дарко Димитров
Текст: Калиопи

Песнава е од Калиопи, постара песна е... песната што ja посветува на Тоше се вика Želim ti reći (Сакам да ти кажам)
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПет Јан 16, 2009 12:36 am

https://www.youtube.com/watch?v=nAlx2cFv2E8&feature=related

Знае ли некој кој ја пее ова песна ?
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Bosnia-herzegovina505
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПет Јан 16, 2009 1:15 am

Та је пјесма посвећена хрватским ватрогасцима који су погинули на Корнатима. Нисам баш била сигурна ко је изводи али сам ово нашла на нету.
Цитат :
Povodom glazbeno-nogometne manifestacije, ali i kao zahvala svim poginulim hrabrim vatrogascima Goran Karan i Neno Ninčević napisali su pjesmu "Ovo nije kraj" čiji aranžman potpisuje Remi Kazinoti. Pjesmu će naravno otpjevati ekipa Humanih zvijezda Karan, Oliver, Giuliano, Spalato, Thompson, Kondža, Zečić, Doris, Nižetić, Dundo iz Tria Gušt i Saša Jakelić.
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeЧет Јан 29, 2009 11:46 pm

https://www.youtube.com/watch?v=k7jN3GSmY4M
Вратете се на почетокот Go down
grkovicvanja
Член
Член
grkovicvanja


Број на мислења : 701
Age : 31
Локација : Srbija
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeПет Јан 30, 2009 11:15 pm

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 39121 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 39121 сите песни, посветени на Тоше - Page 3 39121
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 12:36 pm

https://www.youtube.com/watch?v=k7jN3GSmY4M


Некој знае ли нешто за песната ? Кој ја е напишал и т.н. ?
Вратете се на почетокот Go down
Stelly
Нов Член
Нов Член
avatar


Број на мислења : 11
Age : 35
Локација : Sofia/BULGARIA
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2009-01-30

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeЧет Фед 19, 2009 3:36 am

batbayan напиша:
https://www.youtube.com/watch?v=k7jN3GSmY4M


Некој знае ли нешто за песната ? Кој ја е напишал и т.н. ?

Песна е на Тоше Трпевски, но незнам повеке :)
Вратете се на почетокот Go down
du6i4ka
Нов Член
Нов Член
du6i4ka


Број на мислења : 1
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-15

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeЧет Мар 05, 2009 8:17 pm

slusnete ja pesnava posvetena e do Tose i e navistina mnogu ubava


https://www.youtube.com/watch?v=J2-ro2vhgnM

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 819107
Вратете се на почетокот Go down
_maja_
Нов Член
Нов Член
_maja_


Број на мислења : 13
Репутација :
сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-11-24

сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 12:22 pm

navistina e ubava :(
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





сите песни, посветени на Тоше - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   сите песни, посветени на Тоше - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
сите песни, посветени на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Песни посветени на Тоше-
Отиди до: