HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 *Хуманост*

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 1:54 am

нешто ме натера да ја отворам темава...

не знам колку е ова хуманост што го направив ама се потрудивме со мајка ми и успеавме, ке кажам на краткокај неа на работа има жена што 16 години не ги видела своите деца и ги земала свекрвата на 1-2 години и ги дала во дом, додека да ги побара тие веќе одпатувале а словенија... поминале 16 години женава се премажила и ништо не превземала дали поради тоа што веќе изгубила надеж, или немало кој да и помогне не знам... и мајка ми кога слушна пред месец дена дојде дома, и решивме да и пратиме mail на Анета Кочишки (жена која што помага на вакви случаеви, има шоу за ова БИСЕРИ, за оние кој се надвор од Македонија) и ја раскажавме приказната и она ни врати mail дека ке направи се за да ги најде, тоа и работи она, АЛАЛ ДА И Е, не помина една недела и се јави на жената и и кажа да се напие 2 дијазепама затоа што има изненадување за неа, женава можам да замислам колку била среќна, ГЛЕДАЈТЕ ГО СЛУЧАЈОВ ВО СРЕДА на А1 телевизија, женава утре во Александар Палас ке ја снима емисијата а вечер во среда во 22:00 ке можеме да ја гледаме, ако ве заинтересира ова погледнете го

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 8:27 am

Royal, dobro delo ste napravile ti i majka ti. Sekoja cest!. Mnogu retki se lugeto vo denesno vreme kako vas sto sakaat nekomu da pomognat.
Za zal, nema da mozam da ja gledam emisijata, no se nadevam deka ke mozes da ni napises kratok izvestaj.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 11:55 am

lele ne mi se veruva.....ete kolku moze da se pomogne samo so edna mala rabota kako na primer prakanje na mail
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 3:16 pm

Uf..se naeziv...lele...bravo bravo....sekoja cest!!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 3:49 pm

Vidi vidi @Royal...Prava si dobra dusica.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
verica
Член
Член
avatar

Број на мислења : 87
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 6:34 pm

Ova e eden ubav gest koj ne go pravi sekoj
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 8:33 pm

lele se naezav bravos...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 9:49 pm

Алал да ви е.. БРАВОООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Сре Јун 04, 2008 11:33 pm

да, во право сте, само едно се нервирам, толку ли немаше некој друг вака да и помогне пред да ја запознаеме, затоа што мајка ми брзо се вработи таму... срамота, а потребно е само едно испраќање на порака, Анета секогаш се обидува на сите да помогне

моментално е емисијата во тек, после ке ви кажам што се случило

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Чет Јун 05, 2008 8:18 pm

BRAVO KRIS ZA TEBE I TVOJATA MAJKA STO STE HUMANI I SAKATE DA POMOGNETE
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 06, 2008 3:16 am

Jas sea pustiv na A1 reprizata e valjda, bas ke ja gledam emisijava...

Inace Kris bravo zatoa sto ste go napravile so majka ti...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 06, 2008 9:14 am

Sto se sluci so emisijata?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 06, 2008 5:17 pm

ова иде многу полека... жената беше на емисија и сеа прават као... КЕ ГИ БАРАМЕ а они веќе ги имаат најдено, жената е таа во црвената блуза, првата што беше и се надевам ке видиме што се десило наредната емисија

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
lanamkd
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 17
Локација : Македонија
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-02

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 13, 2008 4:37 am

Bravo Kris...
No koga sme veke kaj humanosta...sto mislite vo idnina da se organizirame malku poaktivno i kolku sto ke mozeme da prodolzime po patot na Tose. Jas veruvam deka negovata fondacija veke pravi nesto vo vrska so humanosta no bi mozele i nie kako negovi fanovi da se obideme da im pomogneme na onie na koi im treba pomos.
Ova e edna ideja na koja bi mozele malku poveke da podiskutirame
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 13, 2008 6:52 pm

lanamkd напиша:
Bravo Kris...
No koga sme veke kaj humanosta...sto mislite vo idnina da se organizirame malku poaktivno i kolku sto ke mozeme da prodolzime po patot na Tose. Jas veruvam deka negovata fondacija veke pravi nesto vo vrska so humanosta no bi mozele i nie kako negovi fanovi da se obideme da im pomogneme na onie na koi im treba pomos.
Ova e edna ideja na koja bi mozele malku poveke da podiskutirame
Apsolutno si vo pravo!
bi mozele da se organizirame nekako...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
lanamkd
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 17
Локација : Македонија
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-02

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 13, 2008 8:24 pm

Eve na primer vo domot za deca bez roditeli, ili detskite oddelenija vo bolnicite...mozeme nekako da soberime obleka ili igracki kolku za pocetok. Da vidime kako ke ide pa posle da prodolzime i so nekoi pogolemi raboti...
Koj ima predlozi neka pisuva tuka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 13, 2008 9:28 pm

lanamkd напиша:
Eve na primer vo domot za deca bez roditeli, ili detskite oddelenija vo bolnicite...mozeme nekako da soberime obleka ili igracki kolku za pocetok. Da vidime kako ke ide pa posle da prodolzime i so nekoi pogolemi raboti...
Koj ima predlozi neka pisuva tuka


Одлична идеja!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Јун 15, 2008 1:29 am

da bravo idejava e odlicna ,bi mozele da sobereme igracki obleka i da gi podarime vo domot 11oktomvri na deinjata bez roditeli
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Јун 15, 2008 1:57 am

lanamkd те поддржувам

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Angela
Член
Член
avatar

Број на мислења : 159
Age : 27
Локација : Struga
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-29

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Јун 15, 2008 10:48 am

i jas se soglasuvam so ova..dajte da go ostvarime toa..idejava e super ..da se organizirame i da go ostvarime
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Јун 27, 2008 8:12 pm

pa ajde da se organizirame i da napravime nesto ne samo da se soglasuvame
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
micsvet@yahoo.com
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 15
Age : 59
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-10

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Jул 13, 2008 12:08 am

ajde deca na rabota. Na mnogu ljudze im treba pomosMladi stari da pomagame.
humanosta e edna od najdobrite odliki na covekot
sekoja cest za idejata
Svetle
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Нед Jул 13, 2008 12:45 pm

Navistina nemam zborovi!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Сеп 26, 2008 12:29 pm

POMOZITE MALOJ SARI!

Traži se A minus (- )krvna grupa HITNO za malu Saru (staru samo 14 mjeseci)

- mislim da nije problem barem proslijediti!

Ako znate nekoga s tom
krvnom grupom A- (A minus) javite se hitno na broj 091/4185432 - Krešo .


Krv je potrebna za transfuziju Krešine kćeri Sare stare samo 14 mjeseci.


Sara već dugo
vremena leži na Rebru i prolazi kroz presađivanje koštane srži.

Kolege
molim Vas
pošaljite ovaj email na što više adresa! Situacija je jako ozbiljna.
Hvala Vam u ime male Sare!
Kontakt email :
krv.za.saru@gmail.comDA POMOGNEME SITE DOKOLKU SME VO MPZNOST!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   Пет Сеп 26, 2008 2:10 pm

ova kako prvo dali e za kaj nas?...vo Makedonija?

_________________
Never born
Never died
Just visited Earth between 25.01.1981 - 16.10.2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: *Хуманост*   

Вратете се на почетокот Go down
 
*Хуманост*
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: