HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Вицови

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:37 pm

Едно ламборџини шлепа едно фиќо.

Овој од фиќото му вика на другиот, ако возиш многу брзо ќе ти блендирам за да намалиш.

И возат така некое време, застануваат на семафори. Паралелно со ламборџинито застанува едно ферари, и овие двајца почнуваат да се тркаат... ама на едно место, двајца џандари со радар, мерат...

Поминуваат ламборџинито и ферарито со 300 на час... и еден од цајканите му вика на другиот: колега, ги виде овие двајца, со 300 и нешто возеа, а другиов му вели, остави ти тоа, го виде ли фиќото што им блендираше за да ги помине.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:37 pm

Женски мерки:
- голем
- поголем
- таман


Машки мерки:
- мал
- помал
- ист како мојот

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:38 pm

Едно семејство оди на ручек.Јаделе кебапчиња.Се најале и им останало едно кебапче.Дошол келнерот и го видел и му рекол на детето:
-мали ај изеди го кебапчето да ти порасне пачето.
Кога го слушнала тоа мајката го удрила детето по рака и му рекла:
-Не ти,татко ти нека го изеде!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:43 pm

На вратата на една баба тропа еден кој продава Космодиск...и бабата му кажува....ох, синко, не треба јас сум веќе претплатена на Т-Мобиле
БАКСУЗ

Фатил некој БАКСУЗ златна рипка.......... И му умрела :)
Која е разликата помеѓу с**с со докторка и с**с со професорка?

Докторката после сексот вика следниот, а професорката вика ајде да повториме


Последната промена е направена од aleksandra на Нед Aвг 31, 2008 7:15 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:44 pm

Таа: - Миличок...веруваш ли ти дека човек може да се заљуби на прв поглед толку многу, што може да ја изгуби главата?

Тој: - Секако драга моја...немаше да те оженам ако те погледнев по втор пат.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:47 pm

Која е разликата помеѓу педагог, педијатар и педофила?

Овој последниот НАВИСТИНА ги сака децата!!!!кои се 70-те работи кои треба секоја жена да ги знае?

готвење + 69!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:50 pm

Како полицаец прави вино?
- И дава на кравата да јаде грозје, па после ја молзи!


Шефот прима плавуша за чистачка и веднаш и дава задача:
- Измијте го подот во лифтот!!!!
Плавушата:
- А шефе, само на овој спрат или на сите?

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:50 pm

Биле 3 полицајци...и првиот кажува:

"А бе дечки, слушнав дека во ноември ќе биде 40 степени."

Вториот одговорил:

"Јас пак слушнав дека ќе паѓа снег."

A третиот:

"Туф, бре! Кој ќе чисти снег на 40 степени!!."
што е ТАНЦУВАЊЕ?

Вертикална положба на хоризонтални желби!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 6:54 pm

Зошто цајканите не се бањаат?

Затоа што чекаат зелено светло на бојлерот!Отишол Хасо во ќебапчилница и прашал:
- Колку ви се ќебапите?
- 10 денари.
- А кромидот?
- Тоа е џабе.... оди бесплатно со ќебапите.
- Е, па, дај ми тогаш еден ќебап и една вреќа кромид!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:01 pm

Трпе решил да купи стан во Скопје, бендисал еден и прашува:
- Добро станчево е супер, а дали е тивка населбава?
- Како не, за една недела имавме 7 грабежи, 3 силувања и едно убиство, и никој ништо не слушнал

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:03 pm

Се договараат троица лудаци навечер да бегаат од лудница...
Смислиле план и вечерта избегале....кога стигнале до првата бензинска тој главниот што им бил им вика:"генералната проба беше успешна ајде сега сите назад на спиење"

..и рекла ледвата цицка на десната: „МЕЃУ НАС Е СВРШЕНО“!!!


- Тато, татоооооо...ако не ми дозволиш да се омажам за него...ќе се фрлам во Вардар
- Слободно ќерко фрли се, немаш гајле...секоја гуска знае да плива!!!


Маж несреќен во бракот, се враќа дома доцна пијан до даска. Сопругата му отвора врата:
- Значииии...хик...ама ИЧ немам среќа во животов....абе цела вечер пијам да те заборавам....а сега...хик...те гледам дуплоВратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:07 pm

На полицаецот Зоран пред вратата во снегот некој со урина му напишал "Зоран педер". Овој изнервиран побарал услуга од колегите да откријат кој бил тоа. После извршените лабараториски анализи му ги кажуваат резултатите на Зоран.
- Види Зоран имам една добра и една лоша вест. Добрата е што го откривме човекот, тоа е твојот најдобар пријател Љубе, а лошата е тоа што ракописот е на жена ти!


Разговараат две жени.
- Оној мојот е 100% импотентен.
- Биди среќна, оној мојот е 300% импотентен.
- Е како е можно 300%, да не си му жена на Амди.
- Не, бе, 100% е импотентен оти не му се дига, 100% зошто вчера си го шина средниот прст, и 100% зошто вчера си го гризна и јазикот.

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:12 pm

-Како велешанец врши самоубиство?
- Дише воздух.


Влегува полицаец во бурекџилница. Застанал во редот и чека и некое дете пред него вика четврт со месо, а полицаецот од позади се дере ТРЕТ СО СИРЕЊЕ!

Зошто нилските коњи водат љубов во вода?
-Па кој фраер може да навлажни цура од 2 тона.


Постојат три врсти на с**с:
Домашен с**с: не сте во брак, се с**сате низ цела куќа кај ќе стигнете.
Креветен с**с: во брак сте извесно време, се с**сате само во кревет во спалната соба.
Собен с**с: дооооолго време сте во брак, се среќавате низ собите и се поздравувате „Еби се!„

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:19 pm

Отишол полицаец на бербер и прашува колку е шишање.
150 денари му рекол берберот, а бричење 50 му рекол берберот.
Е па тогаш избричи ми ја главата.Одела овца по патот и кога сакала да помине низ една ограда се заглавила, Поминува тука некој Американец, ја гледа овцата и си вели:
"Ех, да беше ова Мерилин Монро." И си заминува тажен.
Наидува Французинот:
"Ех, да беше ова Брижит Бардо."
По него оди Англичанецот:
"Ух, да беше Леди Ди."
Помипува Мујо, ја гледа овцата и воздивнува:
"Ух, да беше темница."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:20 pm

Оди Мујо во сауна и гледа се голи мажи.
Одеднаш на некој му ѕвони мобилниот, типов го вади од гз и започнува разговор. Мујо, се чуди.
После некое време на некој друг ми ѕвони мобилниот, и овој исто ко предходниот го вади од г`з и започнува разговор.
Мујо ги посмарта цело време се нервира... излегува од сауна и оди во ве-це, зема тоалетна хартија и ја пика в г`з.
Арно ама не ја напикал ко шо треба и маживе во саунава почнале да се прашуваат помеѓу себе што може да има овој во газот.
Едно време еден го прашува: „А бе Мујо, што е тоа што ти виси позади“?
А Мујо важен вика: „Ааааааааа.. сигурно ми стигнал факс“.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:23 pm

Се качил Црногорец во полн автобус. На првата станица возачот и викнал на патниците:

- Ајде ќе ве молам сите, одете малку пооназад, да влезат други луѓе!

Се помрднале сите, па и Црногорецот мрзоволно. На следната станица повторно возачот:

- Ајде уште малку назад, да има место за сите!

На тоа Црногорецот дофрла:

- Добро бе мајсторе, ја ти платив да се возам, а не пешки да одам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:25 pm

На некој полицаец му умрела мајка му

Се собрале комшиите да му изразат сочуство, а полицаецот зборел на телефон.
Кога спуштил слушалка рекол

- Ах несреќа у несреќа.
- Еве и брат ми сеа ми јавува, и на него му умрела мајка му.


- Што имаат заедничко забар и гинеколог?
- И двајцата викаат: ОТВОРИ ШИРОКО.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:30 pm

Дошол Црногорец во полиција со перница....

Полицаецот го прашува: "Кажете господине, што сакате?"

Црногорецот: "Па слушнав за лежечки полицајци и сакам да се пријавам"Влегува ромка во автобус, купува карта и го прашува возачот:
- Може да замам цвеќе со мене?
- Може.
- Ружо, влагај.


Што пишува на п*****а на Северина?
- Објект под видео надзор!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Нед Aвг 31, 2008 7:33 pm

- Како Црногорци градат автопат? - Ќе направат 10 километри и ќе стават знак "итн."


- Има сто нозе и десет заби, што е тоа?
- Редица за пензија.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пон Сеп 29, 2008 6:40 pm

Седи зајакот тажен на шанк а пред него една кригла пиво.
Дошол дабарот да го позаебава ама он не мрднал само гледал во пивото.
Дабарот на финта му го зел пивото и го испил.
А зајакот на тоа вели со тажен глас :
- Ту у пи*ку матер, денес ми е стварно лош ден, ништо не ми оди од рака.
Прво пробувам со пиштол - нема куршуми , пробувам да се обесам - се кине јажето.
Со последните пари купувам пиво и ставам отров во него и да не веруваш, ми го снема од пред нос !!!

Решиле Мујо и Хасо да бегаат преку граница. Заклале една крава, ја одрале
и влегле во нејзината кожа - Мујо напред, а Хасо пазади. На граничарите им била сомнителпа кравата и почиале да ја испитуваат. И дале да јаде трева; Мујо ја јаде тревата, а Хасо се смее. Откако ја изел тревата почнал и Мујо да се смее.
"Што ти е, што се смееш?"
"Еве, гледам тројца граничари како водат еден бик"- одговорил Мујо.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Пон Сеп 29, 2008 6:52 pm

Си бил некој Скопјанец во Охрид и оди до трафика и го прашува продавачот имате Марлборо.
продавацот:да имаме.
Скопјанецот: А, Лајт?
продавачот:Ами не је куче да лајт

Мамо, мамо, зошто оној чичко нема коса ?
-Ќути, ќе те слушне !
-А он незнае ли ???


Седат двајца каубојци во салун:
- Го гледаш оној на шанк?
- Кој бе, десет луѓе се?
- Оној со шеширот.
- Сите се со шешир.
- Оној што пие виски.
- Сите пијат.

Се изнервирал типот и убил 9 од оние 10 на шанк.
- Е оној што остана.
- Е што тој?
- Многу ме нервира, некој ден ќе го убијам!
Грди фаци

Учителката во школо видела неколку
деца како прават фаци додека си играат,
па ги предупредува:
- Деца, кога бевме мали нас не учеа дека
кој прави грди фаци ќе остане таков кога
ќе порасне.
На тоа Кирче коментира:
- Па добро, барем не може да се жалите
дека не ве предупредиле.


Me боли главата нешто

Се јавува работникот на работа.
- Шефе, а бе денес не ми е добро,
нешто глава ме боли па нема да
дојдам на работа.
- Слушај вака, кога мене ме боли глава,
рипам на жената, за саат време
сум ко нов,и си доаѓам на работа така свеж.
Ете ти го работников после саат
време се појавува на работа.
Шефот:
- А, кажи како функционира?
- Да бе шефе, алал да и е на жена ти!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вто Сеп 30, 2008 4:51 pm

Реклама на радио:

Погребалното претпријатие „Вечен Сон“ ги поздравува сите пензионери со песната: „Чекам те код колима“

.Тројца преживеани бродоломци на пуст остров нашле златна рипка.Рипката им рекла дека на секој од нив ке му исполни по една желба.
-Првиот:Jaс сакам да си одам дома!
-Вториот:И јас!!!
-Третиот:E,што ке праам јас сам тука!!!Нека се вратат другите!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 36
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вто Сеп 30, 2008 11:48 pm

Одличан вам је сваки. Хихихихи!

_________________
Dynamic Glitter Text Generator at TextSpace.net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Сре Окт 01, 2008 1:24 pm


_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Сре Окт 01, 2008 1:56 pm

rozeta193 напиша:
Реклама на радио:

Погребалното претпријатие „Вечен Сон“ ги поздравува сите пензионери со песната: „Чекам те код колима“Da vi prasham - kak e kod kolima na angliiski ? Barav vo rechnikot ama nema takov zbor !

_________________


Тој е горе во височините каде што и секогаш беше. Се наоѓа во темнина. Темнината сме ние, фановите кои чуваме една голема темнина во срцата, бидејќи него повеќе го нема. А на небото има само една сјајна звезда - Тоше, единствена сјајна ѕвезда која секогаш ќе остане да сјае
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Разно-
Отиди до: