Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Дали Тоше ви се има појавено на сон

Go down 
+36
KaTee
bibi_pmk
mala
ivizvezdicka
eli_mk
Tanjuska
kikosk
AlmostAnAngel
elena_pp
batbayan
*srcka****
julija
aleksandar pocev
dadi4ka
sesy
bavarec
Eli
emi
zorana
hristina
marice
Angela
tanja_07
Tvojata senka
micsvet@yahoo.com
bibe_tose
iva
LudaMala
gaga-voli-toseta
danielajovanovik
cherry
Chris
aleksandra
Ane
Moni
tose
40 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
tanja_07
Член
Член
tanja_07


Број на мислења : 80
Age : 36
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-15

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 7:41 am

Zdravo na site jas sum nova ovde (i mnogu mi e milo Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 73125 )
vo vrska so temava -licno ne sum go sonuvala no imam slusnato za eden son sto stvarno me potrese. Ne znam kolku e vistina no go razbrav od licnost sto zivee vo krusevo.Imeno nekoja zena od strumica go sonuvala i vo sonot i rekol da odi kaj nego na grobot i da gi zamoli negovite roditeli da go trgnat cveketo bidejki mu bilo mnogu tesko.Zenata prvo ne obrnala vnimanie no go sonila istiot son 2 pat i togas i rekol deka ako go napravi toa vecno ce mu bide blagodarna.Po nekolku dena taa otisla vo krusevo i razgovarala so negovite roditeli i tie ja poslusale.Koga se vratila zenata doma na vratata stoel daj a preceka nejziniot sin koj dolgo vreme bil vo kolicka i ne mozel da odi.
Mozebi ova vi zvuci navistina cudno(i mene mi e ) i ne znam kolku e tocno -ne sakam da mislite deka izmisluvam samo sakav da spodelam so vas ona sto jas slusnav.
POZZ
Вратете се на почетокот Go down
Angela
Член
Член
Angela


Број на мислења : 159
Age : 32
Локација : Struga
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-29

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 10:50 am

lele me naezi sonov
Вратете се на почетокот Go down
iva
Член
Член
iva


Број на мислења : 227
Age : 33
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-30

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 1:19 pm

lelee.... kojznae dali e vistina.... hmm... vo sekoj slucaj mnogu cudno..
Вратете се на почетокот Go down
iva
Член
Член
iva


Број на мислења : 227
Age : 33
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-30

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 1:21 pm

stvarno vo site sonovi e nasmean.. i jas koga go sonuvam bese nasmean... i mene mi rece DA PEEME POVESELA PESNA...hmmmm.....
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Модератор
Модератор
Ane


Број на мислења : 711
Age : 32
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-21

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 1:46 pm

и јас се наежив од соновиве... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 ехх колку сакам и јас еднаш да го сонувам...и да ми рече така: "Ајде сега да запееме повесела песна..." и да ми се насмее... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 607517 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 73125 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 203686
Вратете се на почетокот Go down
iva
Член
Член
iva


Број на мислења : 227
Age : 33
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-30

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 1:58 pm

jas go sonuvav 2-3 pati ama ne znaes kolku placev vo toj son taka kaj sto mi kaza... dusa... lele mnogu go sakam... najmnogu.... :(
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 36
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 2:44 pm

Toa za sonot na zenata e vistina...deka mu tezele cvekjinjata igrackite...toa e vistina..ama za toa so sinot....ne znam...
Vo sekoj slucaj....cudno..mnogu cudno... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
Вратете се на почетокот Go down
marice
Член
Член
marice


Број на мислења : 215
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-22

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 3:40 pm

ja go sonuvav...bese sisan...onaka skoro kelav Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 763215
i neznam neso muabeti ova ona i da si idam sega jas i on me drzi za raka i mi vika prodolzi da davas...
i jas mu vikam sto da davam?!
znaes ti !!!
i tolkuuuuuuuuuuuuuuu
hmmm....den denes se mislam sto sakase da mi kaze ali toa e... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 63820
Вратете се на почетокот Go down
hristina
Нов Член
Нов Член
hristina


Број на мислења : 11
Age : 33
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-15

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 3:52 pm

Da go imam sonuvano TOSKA poveke pati no ne mozam tocno da se setam na se.Ali znam otako ke go sonam mi se slucuva nesto ubavo...ili pak nekogas vo sonistata mi se pojavuva za da me predupredi deka mi pretstoi nekoja nevojla vo zivotot..TE SAKAME TOSKA zasekogas ke ostanes vo nasive srce ,nikogas nema da te zaboravam ANGELU!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 4:14 pm

marice напиша:
ja go sonuvav...bese sisan...onaka skoro kelav Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 763215
i neznam neso muabeti ova ona i da si idam sega jas i on me drzi za raka i mi vika prodolzi da davas...
i jas mu vikam sto da davam?!
znaes ti !!!
i tolkuuuuuuuuuuuuuuu
hmmm....den denes se mislam sto sakase da mi kaze ali toa e... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 63820

да даваш Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 969969 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 969969 малку смешно изгледа Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 969969

ама ај сериозни, Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 607517 јас мислам дека тоа го рекол на пример ако си била некогаш хумана... па за да продолжиш да бидеш Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 607517
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 4:42 pm

tanja_07 напиша:
Zdravo na site jas sum nova ovde (i mnogu mi e milo Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 73125 )
vo vrska so temava -licno ne sum go sonuvala no imam slusnato za eden son sto stvarno me potrese. Ne znam kolku e vistina no go razbrav od licnost sto zivee vo krusevo.Imeno nekoja zena od strumica go sonuvala i vo sonot i rekol da odi kaj nego na grobot i da gi zamoli negovite roditeli da go trgnat cveketo bidejki mu bilo mnogu tesko.Zenata prvo ne obrnala vnimanie no go sonila istiot son 2 pat i togas i rekol deka ako go napravi toa vecno ce mu bide blagodarna.Po nekolku dena taa otisla vo krusevo i razgovarala so negovite roditeli i tie ja poslusale.Koga se vratila zenata doma na vratata stoel daj a preceka nejziniot sin koj dolgo vreme bil vo kolicka i ne mozel da odi.
Mozebi ova vi zvuci navistina cudno(i mene mi e ) i ne znam kolku e tocno -ne sakam da mislite deka izmisluvam samo sakav da spodelam so vas ona sto jas slusnav.
POZZ

lele se naeziv....ne sum slusnala za ova....leleeeeeeeee...... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Број на мислења : 2179
Age : 34
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-13

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 11:31 pm

леле Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 9144 сонов ме наежи, кога слушнавте за ова?
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
marice
Член
Член
marice


Број на мислења : 215
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-22

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 15, 2008 11:38 pm

ROYAL напиша:
marice напиша:
ja go sonuvav...bese sisan...onaka skoro kelav Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 763215
i neznam neso muabeti ova ona i da si idam sega jas i on me drzi za raka i mi vika prodolzi da davas...
i jas mu vikam sto da davam?!
znaes ti !!!
i tolkuuuuuuuuuuuuuuu
hmmm....den denes se mislam sto sakase da mi kaze ali toa e... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 63820

да даваш Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 969969 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 969969 малку смешно изгледа Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 969969

ама ај сериозни, Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 607517 јас мислам дека тоа го рекол на пример ако си била некогаш хумана... па за да продолжиш да бидеш Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 607517

malce poveke e smesno ama aj Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 607517
mozebi neznam ne sum bila koj znae sto no imam momenti humani pominati so nego
p.s:svake nemoj da si zucnala razbra Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 901872
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 36
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeПон Јун 16, 2008 12:41 am

Сваќе....у мене се сомневаш.... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 9144 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 9144 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 9144 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 9144
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 883767 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 883767 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 883767 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 883767
Вратете се на почетокот Go down
marice
Член
Член
marice


Број на мислења : 215
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-22

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeПон Јун 16, 2008 1:16 am

vo nikoj slucaj no... jas da si kazam
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 883767
Вратете се на почетокот Go down
tanja_07
Член
Член
tanja_07


Број на мислења : 80
Age : 36
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-15

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeПон Јун 16, 2008 1:53 am

ROYAL напиша:
леле Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 9144 сонов ме наежи, кога слушнавте за ова?


za sonot slusnav pred okolu mesec dena znam deka na site vi e cuden -i mene isto taka
pozz
Вратете се на почетокот Go down
gaga-voli-toseta
Нов Член
Нов Член
gaga-voli-toseta


Број на мислења : 7
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-04

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeВто Јун 17, 2008 9:43 pm

DA SANJALA SAM TOSETA NEKOLKO PUTA ALI NIJEDNOM NE MOGU DA SE SETIM KAKO SAM GA SANJALA Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
Вратете се на почетокот Go down
zorana
Член
Член
zorana


Број на мислења : 780
Age : 31
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-24

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeСре Јун 25, 2008 11:56 pm

pa go imam mn pati sonuvano tose no ne se sekavam shto to4no Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
Вратете се на почетокот Go down
emi
Член
Член
emi


Број на мислења : 86
Локација : skopje
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-21

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 12:15 am

Do sea go imam sonuvano poveke pati ali ke vi raskazam samo neso na kratko:
-Den ili dve po smrta go sonuvav kaj mene na ul.se zatrcav da go stignam i go prasav kade bese do sea?Toj mi rece:,,Bev gore me viknaa``Go prasav:``Koj te viknal? Toij samo mi se nasmevna.Inaku na rakata nosese crvena brojanica no mu s drzese zamo na eden konec i mu bese mokra-kapese voda od nea.Prasav edna zena so znaci toa a taa mi rece deka SKINATA BROJANICA=rano prekinat zivot, MOKRA BROJANICA=SOLZITE NA NARODOT.
-Pred mesec dena go sonuvav kako lezi oblecen se vo crno.Bese tazen i go prasav :Sto ti e, da ne te boli nesto?A toj mi rece deka go boli kaj gradite i deka ne gi oseka nozete.
-A pred nekolku dena go sonuvav na edno mesto kade sto ja i on sedime na prag od edna vrata vo nekoja kuka.Bese oblecen vo sina maica i sini sorcevi.Jas go guskav i go baknav vo celo.Togas go prasav``Sto se slucilo?(neznam sto sum mislela so toa zoso ne se sekavam na razgovorot).Toj mi rece deka se onesvestil i deka na nisto ne se sekaval.Potoa stana i trgna niz sobata, dojde kaj dr.luge i jas duri togas svativ deka toj bese dux i deka samo jas mozev da zboruvam so nego-na sonot.
e toa e luge,znam deka sonovive mi semn. cudni...
Вратете се на почетокот Go down
Eli
Модератор
Модератор
Eli


Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-14

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 2:29 am

emi напиша:
Do sea go imam sonuvano poveke pati ali ke vi raskazam samo neso na kratko:
-Den ili dve po smrta go sonuvav kaj mene na ul.se zatrcav da go stignam i go prasav kade bese do sea?Toj mi rece:,,Bev gore me viknaa``Go prasav:``Koj te viknal? Toij samo mi se nasmevna.Inaku na rakata nosese crvena brojanica no mu s drzese zamo na eden konec i mu bese mokra-kapese voda od nea.Prasav edna zena so znaci toa a taa mi rece deka SKINATA BROJANICA=rano prekinat zivot, MOKRA BROJANICA=SOLZITE NA NARODOT.
-Pred mesec dena go sonuvav kako lezi oblecen se vo crno.Bese tazen i go prasav :Sto ti e, da ne te boli nesto?A toj mi rece deka go boli kaj gradite i deka ne gi oseka nozete.
-A pred nekolku dena go sonuvav na edno mesto kade sto ja i on sedime na prag od edna vrata vo nekoja kuka.Bese oblecen vo sina maica i sini sorcevi.Jas go guskav i go baknav vo celo.Togas go prasav``Sto se slucilo?(neznam sto sum mislela so toa zoso ne se sekavam na razgovorot).Toj mi rece deka se onesvestil i deka na nisto ne se sekaval.Potoa stana i trgna niz sobata, dojde kaj dr.luge i jas duri togas svativ deka toj bese dux i deka samo jas mozev da zboruvam so nego-na sonot.
e toa e luge,znam deka sonovive mi semn. cudni...

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
e toa e....samo na son ke go gledame
Вратете се на почетокот Go down
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 10:01 am

emi напиша:
Do sea go imam sonuvano poveke pati ali ke vi raskazam samo neso na kratko:
-Den ili dve po smrta go sonuvav kaj mene na ul.se zatrcav da go stignam i go prasav kade bese do sea?Toj mi rece:,,Bev gore me viknaa``Go prasav:``Koj te viknal? Toij samo mi se nasmevna.Inaku na rakata nosese crvena brojanica no mu s drzese zamo na eden konec i mu bese mokra-kapese voda od nea.Prasav edna zena so znaci toa a taa mi rece deka SKINATA BROJANICA=rano prekinat zivot, MOKRA BROJANICA=SOLZITE NA NARODOT.
-Pred mesec dena go sonuvav kako lezi oblecen se vo crno.Bese tazen i go prasav :Sto ti e, da ne te boli nesto?A toj mi rece deka go boli kaj gradite i deka ne gi oseka nozete.
-A pred nekolku dena go sonuvav na edno mesto kade sto ja i on sedime na prag od edna vrata vo nekoja kuka.Bese oblecen vo sina maica i sini sorcevi.Jas go guskav i go baknav vo celo.Togas go prasav``Sto se slucilo?(neznam sto sum mislela so toa zoso ne se sekavam na razgovorot).Toj mi rece deka se onesvestil i deka na nisto ne se sekaval.Potoa stana i trgna niz sobata, dojde kaj dr.luge i jas duri togas svativ deka toj bese dux i deka samo jas mozev da zboruvam so nego-na sonot.
e toa e luge,znam deka sonovive mi semn. cudni...

Бев горе, ме викнаа... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 3:19 pm

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Модератор
Модератор
Ane


Број на мислења : 711
Age : 32
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-21

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 3:28 pm

леле еми... Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386 Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 90386
Вратете се на почетокот Go down
bavarec
Член
Член
bavarec


Број на мислења : 184
Age : 31
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-03

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 4:43 pm

Јас го немам сонувано, но ми имаат кажувано неколку сонови и случки...

Некоја жена од Струга мислам, доживеала клиничка смрт, и како што раскажувала, отишла горе, и Тоше организирал концерт, бил облечен цел во бело и над главата имал тоа од ангелите нз како се вика. Таа седнала во прв ред, но дошол некој од обезбедувањето и ја прашал дали има карта она рекла дека нема и ја избркале, и она тогаш се разбудила.

----
Тоше на некои деца им имал даено некоја книга, не знам точно шо, цимери биле, ама сега не живееле веќе заедно. По несреќата, едно дете сонувал како Тоше им ја бара книгата назад. На дечкото му паднало чудно па му се јавил на другар му за да му каже, и тој му кажал дека истиот сон го сонувал. Па биле и книгата им ја дале на родителите.

----
Некој другар на Тоше од Скопје, бил по астрономија и така сонови. Од чист разговор често се губел и разговарал со некој друг. Па така сега им раскажувал на другите другари дека тој често разговарал со Тоше, и дека Тоше бил добро. И тој го опишува облечен во бело со тоа како од ангел над главата.


Сите овие работи ми ги имаат раскажувано, колку се вистинити...
Вратете се на почетокот Go down
http://bayernmkd.wordpress.com
bibe_tose
Член
Член
bibe_tose


Број на мислења : 614
Репутација :
Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-20

Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 29, 2008 12:33 am

ova sto ke go recam sea go procitav vo Tajnata na Sambala deka angelite kako Tose koga vi se javuvaat na son znaci deka se vasi angeli cuvari i ve predupreduvaat za nesto Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 898162 jas licno veruvam vo toa
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали Тоше ви се има појавено на сон   Дали Тоше ви се има појавено на сон - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали Тоше ви се има појавено на сон
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општо :: Се останато во врска со Тоше-
Отиди до: