HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 сите песни, посветени на Тоше

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 7:11 pm

Гjорги Крстевски - Во Неповрат
http://www.bgshare.com/get,282143.html
Лидиjа Кочовска - Златен клуч
http://www.sendspace.com/file/72ubrq
Антониjа Шола - Ангелу
http://www.bgshare.com/get,282109.html
Антониjа Шола - Небу под облак
http://www.4shared.com/file/35728179/1863a552/Antonija_Sola_-_Nebu_Pod_Oblake.html
Нина jанева - Ангели ке пеат
http://www.bgshare.com/get,282179.
Ето и спотовите на песните:
https://www.youtube.com/watch?v=NzzugRw1cHo
https://www.youtube.com/watch?v=ju-WsnazRy8&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=hVLBocLgiQs
https://www.youtube.com/watch?v=9AlGS0UsxCg
Мартин Вучич - Таму где си ти
https://www.youtube.com/watch?v=iHdXL5PfLkw
Таа песна коj jа пее ?
https://www.youtube.com/watch?v=91J56qFYLNM&feature=related
И уште едно прашане имам - "Брате моj" на Гjорги Крстевски на Тоше ли е посветена ?
http://download.mmm.com.mk/Gjorgji%20Krstevski/
Може ли някоj да качи текста на Брате моj
Благадаря
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 7:36 pm

јас имам песна од Ѓорги Крстевски за Тоше али незнам како и дали може да ја закачам тука.....мислам дека се вика Неповрат....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 7:58 pm

aleksandra напиша:
јас имам песна од Ѓорги Крстевски за Тоше али незнам како и дали може да ја закачам тука.....мислам дека се вика Неповрат....

https://www.youtube.com/watch?v=NzzugRw1cHo&feature=related

еве го линкот за песната....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 8:00 pm

aleksandra напиша:
aleksandra напиша:
јас имам песна од Ѓорги Крстевски за Тоше али незнам како и дали може да ја закачам тука.....мислам дека се вика Неповрат....

https://www.youtube.com/watch?v=NzzugRw1cHo&feature=related

еве го линкот за песната....
Во неповрат...
Мене таа ми е онака најтажна, најјезива, најнај нај од сите други...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 8:09 pm

https://www.youtube.com/watch?v=hZ4q2WaHYZY&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=5eBOa7bXvEo&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=2TuGjUfIqi0&feature=related

еве уште некој посветени за Тоше...али незнам кој се овие што ги пеат песниве....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 9:39 pm

aleksandra напиша:
aleksandra напиша:
јас имам песна од Ѓорги Крстевски за Тоше али незнам како и дали може да ја закачам тука.....мислам дека се вика Неповрат....

https://www.youtube.com/watch?v=NzzugRw1cHo&feature=related

еве го линкот за песната....

веќе ја имало ...не видов....а за таа брате мој незнам дали е посветена за Тоше.........
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 9:55 pm

aleksandra напиша:
aleksandra напиша:
aleksandra напиша:
јас имам песна од Ѓорги Крстевски за Тоше али незнам како и дали може да ја закачам тука.....мислам дека се вика Неповрат....

https://www.youtube.com/watch?v=NzzugRw1cHo&feature=related

еве го линкот за песната....

веќе ја имало ...не видов....а за таа брате мој незнам дали е посветена за Тоше.........
Брате мој не е посветена на Тоше...

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 10:47 pm

ееееј што сте направиле

па јас зашто отворив подфорум со вакво име ?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 10:52 pm

ROYAL напиша:
ееееј што сте направиле

па јас зашто отворив подфорум со вакво име ?

Темава ке биде префрлена во новиот подфорум, само чекам сите да ja видат темава за да не доjде до недоразбирање
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 10:56 pm

океј

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1410
Age : 32
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-06-11

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 11:06 pm

Сажалjaвам дека темата jа пуснах в тоа раздел, но се опитах да jа пусна в подфорума, но не успjах.Kак да го направja ? Малко ми е трудно и с jзика, зашто македонскиjа не ми е роден. Извинjавам се за правописа :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Чет Јун 19, 2008 11:11 pm

абе нема проблем ке ја преместиме ние сеа, па ке ја најдеш ти во другиот подфорум, ке поставиме линк

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 12:38 am

MARTIN MU POSVETIL PESNA!?!?!??!
AUUUUUUUU PRVPAT SLUSAM...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 12:44 am

Еli напиша:
MARTIN MU POSVETIL PESNA!?!?!??!
AUUUUUUUU PRVPAT SLUSAM...

Да, вистина е. Не знаеше?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 1:19 am

toa e ovaa pesna sto e stavena ili nekoja druga?zasto mi se cini deka ovaa od porano ja znam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 3:16 am

Еli напиша:
toa e ovaa pesna sto e stavena ili nekoja druga?zasto mi se cini deka ovaa od porano ja znam

Песната се вика Тамо где си ти. Мене музиката на песната на потсеќа на една друга песна,малку постара, сега не можам да се сетам на коja...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 1:41 pm

јас сепак мислам дека мартин има добра душа, и дека не е како татко му, затоа што кога умре Тоше неговите очи беа отечени и црвени немате поим каков беше, очигледно беше дека плачел многу

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 1:58 pm

ROYAL напиша:
јас сепак мислам дека мартин има добра душа, и дека не е како татко му, затоа што кога умре Тоше неговите очи беа отечени и црвени немате поим каков беше, очигледно беше дека плачел многу
Дада Мартин и Тоше беа многу добри другари...
често беа заедно.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 7:17 pm

e od kaj znaes dali bile cesto zaedno??
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 7:54 pm

Јас ич неможам да ги слушам овие песни посветени за Тоше, одма се расплакувам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Пет Јун 20, 2008 9:35 pm

И јас не можам да ги слушам тие песни... А да мислам дека Мартин и Тоше беа добри другари...

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Universal*
Член
Член
avatar

Број на мислења : 302
Age : 29
опис: : Перса фан
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Јун 22, 2008 3:55 am

Mene nikogas ne mi e zdodevno nitu od pesnite na Tose, nitu od pesnite posveteni za nego. Najveke ja sakam Angelu-Antonija SOla
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Јун 22, 2008 4:04 am

да, најтажна е

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Јун 22, 2008 4:43 am

Еli напиша:
e od kaj znaes dali bile cesto zaedno??
Па знам пошо често ги гледав заедно!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Eli
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 416
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : СЛУШАЈ МЕ МЕНЕ
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   Нед Јун 22, 2008 4:45 am

Tvojata senka напиша:
Еli напиша:
e od kaj znaes dali bile cesto zaedno??
Па знам пошо често ги гледав заедно!

mi tekna na Gabi...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: сите песни, посветени на Тоше   

Вратете се на почетокот Go down
 
сите песни, посветени на Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мултимедија :: Албуми :: Песни посветени на Тоше-
Отиди до: