HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 7:59 pm

bavarec напиша:
Денес најдов уште една песна од Англискиот албум на Тоше, ова е ств срамота што му прават на песните...

еве го линкот до песната, јас ја немам слушнато и покрај големата желба, но ако некој од вас сака

*се извинувам од напред, ако згрешив со тоа што го поставив линкотајдеееееееее......и на youtube ли ја има песнава.....СРАМОТА......па имаат ли луѓево некаква почит спрема Тоше?...... ...ни јас несакам да ја слушнам додека не биде промовирана.....Тоше те сакам.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 8:18 pm

Nema vise niko postovanja prema Tosi. Skoro niko! Izgleda da je na nama da ako nista drugo zaustavimo reklamiranje pjesama koje su se nelegalno nasle tamo.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 9:36 pm

Затоа јас и напишав извинување што го ставив линкот бидејќи не знаев дали смеам, сепак фала за исправката;) а исто така спотот со песнава, како и линк за download стои како блог на http://www.top.com.mk каде и што напишав коментар како молба да биде избришан заради почит кон Тоше, иако не верувам дека ке го избришат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 9:41 pm

bavarec
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 9:48 pm

Како и што мислев коментарот е избришан од авторот на блогот и еве што ми има напиштано:
blagica напиша:
ne e objavena pa kako ima spot na youtube? i sekoj pogolem fan na tose ja ima... jas ne go brisam mojot blog.... sto sakam toa ke stavam..... blogeraj znaci sloboda na mislenje i izrazuvanje... jas se izrazuvam na moj nacin a ako nesto ne e dobro ima i crveno race... slobodno stisni go... pozzzz
и мојот одоговор на ова
bavarec напиша:

Извини, ама тие поголемите фанови на Тоше ја немаат оваа песна, ја имаат тие што се прават фанови, а тоа на You Tube како што можеш да видиш клипот е правен од некоја будала што ставал слики, а песната е украдена, искрено не знам како...но песната уште не е објавена, и ако имате барем малце морал и почит спрема Тоше, нема да ја слушате и објавувате оваа песна, сепак останува на вас
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 9:50 pm

Dobro si joj odgovorio!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 10:10 pm

Блогераj = слобода на изразување???
Па ако е така, зошто поставува необjaвени песни од Тоше. Можеби според авторот на блогот, блогераjoт значи и слобода на поставување необjaвени песни... што се човек нема да слушне...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 10:16 pm

Da, a sta se onda desilo sa autorskim pravima? Ljudi stvarno zloupotrebljavaju slobodu govora.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 10:18 pm

LudaMala напиша:
Da, a sta se onda desilo sa autorskim pravima? Ljudi stvarno zloupotrebljavaju slobodu govora.

Е сега и ти авторски права!!!
Мислиш сите знаат што се тоа авторски права?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 10:19 pm

Eh, na zapadu se dobro kaznjava njihovo krsenje...Ali opet, mi nismo zapad...

A bas sam ja neka...Cuj autorska prava...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Јун 20, 2008 10:21 pm

Се знае каде се пробиваат албуми
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 21, 2008 4:11 am

е овој коментар уште го нема избришано, а ми има стаено одговор демек и The Hardest Thing била исто објавена, што значи не е фан на Тоше, штом не знае дека таа песна имаше светска премиера....
многу мразам вакви...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 21, 2008 4:29 am

Мислам дека е добро напишано, ако имам нешто заборавено слободно кажете ке поправам...
http://www.top.com.mk/blogs.php?entry=3175
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 21, 2008 7:34 pm

bavarec напиша:
е овој коментар уште го нема избришано,

кој коментар?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Moni
Член
Член
avatar

Број на мислења : 240
Age : 27
Локација : Stip
опис: : Тоше засекогаш
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 21, 2008 8:12 pm

Of lele, ne go ostavija i ne go ostavija da pociva vo mir...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar

Број на мислења : 1483
Age : 37
Локација : Олимпијски град
опис: :
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-05-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 21, 2008 9:55 pm

ROYAL напиша:
bavarec напиша:
е овој коментар уште го нема избришано,

кој коментар?

Otidji na 7. stranu i bit ce ti malo jasnije. Da vidis kako se @bavarec zauzeo ta naseg Tosu. Svaka cast @bavarec jos jednom!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 21, 2008 10:26 pm

ааа браво баварец стварно насекаде ги има песните по фоумиве не знам што се случува со луѓево

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Ane
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Кичево, Македонија
опис: : Тоше фан
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Јун 21, 2008 10:35 pm

bavarec

_________________
"Од небо нек' се спуштаат и громови на душа, само да Ти чујам Глас..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Нед Јун 22, 2008 1:16 am

bavarec,bravo ,navistina ti se voshituvam na stavot i jas se slozuvam so tebe ,nema smisla ova sto se pravi mislam deka ne e fer sto se zloupotrebuva dorinata na semejstvoto PROESKI
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Нед Јун 22, 2008 3:29 am

Ова го прават само тие што јас ги викам „огромни“ фанови на Тоше, кои го слушаат Тоше и се прават дека го сакаат по неговата смрт, само за да добијат внимание, или не знам што... и искрено ми одат на нерви, но ги има многу и тешко оди спротувстваувањето...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Јун 23, 2008 1:22 am

hehehe
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Јун 23, 2008 3:38 am

bavarec напиша:
Ова го прават само тие што јас ги викам „огромни“ фанови на Тоше, кои го слушаат Тоше и се прават дека го сакаат по неговата смрт, само за да добијат внимание, или не знам што... и искрено ми одат на нерви, но ги има многу и тешко оди спротувстваувањето...

јас те поддржав.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Јун 23, 2008 4:26 am

епа тие кои размислуваат правилно и го почитуваат Тоше не прават така, но сепак има многу кои го крадат...но како што пееше Тоше, „...на нив само еден ке им суди...“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
Chris
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 2179
Age : 29
Локација : СКОПЈЕ
опис: : RBD FAN
Репутација :
11 / 10011 / 100

Registration date : 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Јун 23, 2008 4:34 am

ке им дојде тој ден, нека не се секираат

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
avatar

Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
3 / 1003 / 100

Registration date : 2008-05-17

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Јун 23, 2008 5:53 pm

да,тоа сигурно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   

Вратете се на почетокот Go down
 
Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Околу форумот-
Отиди до: