HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Јун 23, 2008 10:39 pm

i jas se nadevam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 66
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Сре Jул 02, 2008 8:09 pm

Стварно многу се ретки ваквите луѓе очигледно сватија што ѕвезда беше тоше имаше еден човек во Штип но беше казнет со 20 000 евра го имаше и на ТВ фраерот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Сре Jул 02, 2008 11:49 pm

tose напиша:
Стварно многу се ретки ваквите луѓе очигледно сватија што ѕвезда беше тоше имаше еден човек во Штип но беше казнет со 20 000 евра го имаше и на ТВ фраерот
Ај пиши нешо подетално за ова:

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bavarec
Член
Член
avatar

Број на мислења : 184
Age : 25
Локација : Пештани
опис: : FCB Support
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Саб Jул 05, 2008 2:09 pm

Да и мене ме интересира
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bayernmkd.wordpress.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Jул 14, 2008 8:42 pm

ОД ПРОДАЖБАТА НА НОВИТЕ КОМПИЛАЦИИ
Семејството на Тоше не добило ниту денар

Ситуацијата што неодамна се најде во центарот на балканското внимание, кога една двојна и една поединечна компилација со хитови од Тоше Проески почнаа легално да се продаваат во Србија, се чини ќе има поголем заплет, зошто семејството на ѕвездата нема добиено ниту денар од тоа. За двојната компилација издадена од „Сити рекордс“ одобрение дале од „Аворд“, продуцентската куќа каде Тоше беше ексклузивец, а за вториот албум со 20 песни, откако се најде на пазарот, неговата менаџерка Лилјана Петровиќ, почна преговори со белградскиот „Хај-фај центар“. Славен Ристески, зетот за сестра на Тоше, е револтиран што овие материјали се објавени без никаква консултација со семејството, кое, патем, за сето ова нема добиено ниту денар. - Ме зачуди што „Аворд“ ги издало авторските права без воопшто да се консултираме. За двете изданија дознавме од новинарите. Од сето тоа семејството досега нема добиено ниту денар. Навистина не можам да се борам против целиот бизнис што се води на сметка на Тоше. Тој живееше за тоа да се слушаат неговите песни и секако таквата мисија треба да продолжи. Но каде е семејството во целата оваа приказна? За ова се уште не сум разговарал со „Аворд“, никој не ме ни повикал. Единствена врска меѓу нас и продукцијата е Лилјана Петовиќ - вели Славен. По трагичниот настан се паднало на негов грб, од тоа дали се расипала мешалката за градење кај манастирот „Свето Преображение“, до честите патувања и преговори, авторски права, примање постхумни награди... Немајќи време да следи се што се пишува во медиумите, Славен сугерира сите информации и предлози да се испраќаат до ш“Фондацијата „Тодор Проески“. - Фондацијата е отворена за секакви идеи. Сакаме да продолжиме широкоградо, според делото на Тоше. Го познавам од седум години, јас бев негов тренер по кикбокс, и, иако беше во одлична физичка подготвеност, веднаш се препознаваше дека тој нема срце да се одбрани, а камоли да нападне некого. Не можеше да врати ниту со збор, а камоли со тупаници. Беше многу ранливо дете, не знаевме како да го заштитиме од таа негова преголема чувствителност. Но, посвесен човек немам сретнато, беспрекорно правилно ги оценуваше и луѓето и ситуациите, но не коментираше ништо - се сеќава Славен во врска разговорите кои го воделе со Тоше за музичкиот бизнис и луѓето во него. Кога Тоше станал ѕвезда, семејството му сугерирало да ги земе внуците Кристијан и Никола во спот, но тој одбивал. - Сакам моите внуци да влезат на голема врата, а не со ситни чекори. Јас поминував многу пречки сам, макотрпно си го отворав својот пат, знам како е и не сакам тоа да им се случи нив, велеше Тоше. Затоа подготви цел проект со песни за поголемиот внук Кристијан, а имаат и една дуетска песна, која наскоро ќе биде промовирана. Кристијан ќе пее на големиот концерт, планиран за петти октомври на „Градски стадион“ во Скопје - додава Ристески. На радост на неговите обожаватели, има толку многу музички материјали пронајдени во лаптопот на идолот, кои во следниве пет години ќе го хранат апетитот на публиката. - Како што Тоше растеше и созреваше така се зголемуваше неговата духовност и музичка генијалност, а стануваше се пооригинален и како композитор. Се што остави како музички снимки ќе го промовираме пред јавноста. За жал морам да констатирам дека некои луѓе како да немаат срца, украдени се доста музички материјали кои кружат на Интернет, а украдени се и многу драги предмети на Тоше, кои по трагедијата му припаѓаат на семејството - разочарано заклучува Славен.

Ва. Ѓ.

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=11&tabid=1&EditionID=1450&ArticleID=94323
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
**Kate**
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 23
Age : 29
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-09

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Сре Jул 16, 2008 1:44 am

abre luge AVORD ima dadeno 500.000 evra za angliskiot album i tie se edinstvenite sto imaat avtorski prava i moraat nekako da si gi vratat parite.Tose ima potpisani dogovori so niv i toa e zakonski.Toa sto zetot na Tose go zboruva ne drzi voda a pari za semejstvoto i fondacijata odat po drug pat procentualno...ili zetot e nezadovolen od procentot...A za pesnite sto gi ima na internet od angliskiot album i bea najgolema tajna AVORD gubi najveke bidejki ne se veke tajna .....a koj gi "ukral" ke se doznae naskoro...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
sesy
Член
Член
avatar

Број на мислења : 134
Age : 38
Локација : Hrvatska
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-22

ПишувањеПредмет: NA INTERNETU OPET JEDNA PJESMA OD <TOSE   Саб Jул 19, 2008 12:22 am

.........Se zove nova ukradena pjesma ...OVO JE UZAS ...........nista nece ostati za promocije,Netko je ponovo pustio na jednom linku ovu pjesmu i sada se vrti sto je naj gorje neko ir Makedojieje tocnije iz Skopja je stavio pjesmu na net
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://toseproeski.forumotion.com/index.htm
**Kate**
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 23
Age : 29
Локација : Skopje
Репутација :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-07-09

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Сре Jул 23, 2008 1:25 am

sesy напиша:
.........Se zove nova ukradena pjesma ...OVO JE UZAS ...........nista nece ostati za promocije,Netko je ponovo pustio na jednom linku ovu pjesmu i sada se vrti sto je naj gorje neko ir Makedojieje tocnije iz Skopja je stavio pjesmu na net
A moze li da mi go pratis linkot?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Чет Jул 24, 2008 11:51 pm

Ne go podrzuvam ova koga nesto ne dozvoleno da se objauva treba pred vreme da se prevzeme nesto vaka ne e fer sprema TOSENCE!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
ElizaBeta
Член
Член
avatar

Број на мислења : 342
Age : 32
Локација : Skopje
Репутација :
4 / 1004 / 100

Registration date : 2008-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Сре Aвг 20, 2008 2:20 am

od sekogas postoele i sekogas ke postojat zlobni luge..ne znam zosto,ama ne me cudat vakvi raboti
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zorana
Член
Член
avatar

Број на мислења : 780
Age : 26
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : TOSEMANKA
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-06-24

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Чет Aвг 21, 2008 5:07 pm

слушнав дека биле пробиени уште две песни од англискот албум ај некој ако знае дали е ова вистина да пише ....
е стварно претераа цел албум веке го има на нет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Чет Aвг 21, 2008 5:29 pm

...и јас слушнав....претераа...ова веќе нема смисла....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Нед Aвг 31, 2008 11:33 pm

Фондација Тоше Проески огорчена заради злоупотреба на името на музичката легенда!


Меѓународната фондација Тоше Проески денеска до сите медиуми, уметници, организатори на фестивали, автори на пишани дела, здруженија на граѓани, испрати молба тие да се воздржат од употреба на името Тоше Проески.

Тоа значи дека сите оние кои сакаат на Тоше да му посветат песна, фестивалска награда, книга, албум..., треба да почекаат да помине година дена од трагичниот настан, па потоа да се разгледаат сите нивни предлози и иницијативи и да се одберат оние кои на вистински начин ќе го продолжат споменот на Тоше.

Фондацијата е огорчена од неконтролираното и некоордираното користење на името Тоше Проески, како случајот со фестивалот Охрид-фест и со песни посветени на Тоше со кои се настапува на фестивали (без разлика дали се од ревијален или натпреварувачки карактер).

Се упатува огромен протест, бидејќи од најдобронамерни побуди, а некои и со лоши намери, наштетуваат на плановите и проектите кои ги подготвува Меѓународната фондација Тоше Проески, како и на ликот и делото на Тоше. Доколку ова не можеме да го регулираме во нашата земја, што останува за другите земји... – стои во дописот до медиумите.

Една од главните цели која ја има поставено Фондацијата е заштита на името и делото на Тоше Проески и таа максимално ќе се труди да ја оствари својата цел, на сите можни начини, вклучувајќи ги и правните механизми.

Она што предизвикува најголем револт е што и покрај сите обраќања и предупредувања, секојдневно се злоупотребува името на Тоше.
Фондацијата и семејството Проески се благодарни на сите оние кои ја почитуваат молбата и желбата и благодарни се на прекрасните иницијативи, од кои голем дел ќе бидат прифатени и Фондацијата ќе помогне во реализација на истите.

www.mmm.com.mk
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=15685
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 1:06 am

nemozam veke...navistina sum krajno izrevoltirana ,do koga ...do kade ke gi dovede zlobnicite sevo ova sto go pravat ,zosto ne ja pocituvaat dobrata volja na semejstvoto PROESKI... ah GOSPODE prosti im neznaat sto pravat!ANGELU zasekogas vo moeto srce ke te nosam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 3:28 am

Алелуја им текна на фондацијава да реагираат писмено.Време беше!А не секој што сака да прави...да го користи како сака ликот и делото на Тоше!

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
aleksandra
Активен
Активен
avatar

Број на мислења : 1601
Age : 35
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
18 / 10018 / 100

Registration date : 2008-05-23

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 3:41 am

....да така е...конечно се освестија дека треба да превземат нешто...редно беше....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 3:50 am

Нови реакции од фондацијата „Тоше Проески“

Меѓународната фондација „Тоше Проески“ повторно апелира до организаторите на фестивали, здруженија на граѓани, уметници, автори на пишани дела да се воздржат од употреба на името на Тоше Проески, без претходно да се координираат со фондацијата. Оттаму ја искажуваат огорченоста од неконтролираното користење на името на Тоше,за кое велат дека дознаваат од медиумите. „Таков беше случајот со фестивалот „Охрид фест-Охридски трубадури“ и со песни посветени на Тоше, со кои се настапува на фестивали, без разлика дали се од ревијален или од натпреварувачки карактер. Уште еднаш упатуваме огромен протест до сите што правејќи го тоа можеби од најдобронамерни побуди, а некои и со лоши намери наштетуваат на плановите и проектите што ги подготвува Меѓународната фондација, а и на ликот и делото на Тоше Проески“ - стои во дописот од Фондацијата.

www.dnevnik.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 10:12 am

31. август 2008.

Фондација Тоше Проески огорчена заради злоупотреба на името на музичката легенда!

Меѓународната фондација Тоше Проески денеска до сите медиуми, уметници, организатори на фестивали, автори на пишани дела, здруженија на граѓани, испрати молба тие да се воздржат од употреба на името Тоше Проески.

Тоа значи дека сите оние кои сакаат на Тоше да му посветат песна, фестивалска награда, книга, албум..., треба да почекаат да помине година дена од трагичниот настан, па потоа да се разгледаат сите нивни предлози и иницијативи и да се одберат оние кои на вистински начин ќе го продолжат споменот на Тоше.

Фондацијата е огорчена од неконтролираното и некоордираното користење на името Тоше Проески, како случајот со фестивалот Охрид-фест и со песни посветени на Тоше со кои се настапува на фестивали (без разлика дали се од ревијален или натпреварувачки карактер).

Се упатува огромен протест, бидејќи од најдобронамерни побуди, а некои и со лоши намери, наштетуваат на плановите и проектите кои ги подготвува Меѓународната фондација Тоше Проески, како и на ликот и делото на Тоше. Доколку ова не можеме да го регулираме во нашата земја, што останува за другите земји... – стои во дописот до медиумите.

Една од главните цели која ја има поставено Фондацијата е заштита на името и делото на Тоше Проески и таа максимално ќе се труди да ја оствари својата цел, на сите можни начини, вклучувајќи ги и правните механизми.

Она што предизвикува најголем револт е што и покрај сите обраќања и предупредувања, секојдневно се злоупотребува името на Тоше.
Фондацијата и семејството Проески се благодарни на сите оние кои ја почитуваат молбата и желбата и благодарни се на прекрасните иницијативи, од кои голем дел ќе бидат прифатени и Фондацијата ќе помогне во реализација на истите.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
bibe_tose
Член
Член
avatar

Број на мислења : 614
Репутација :
5 / 1005 / 100

Registration date : 2008-04-20

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 5:50 pm

se nadevam deka ke ja pocituvaat nivnata molba
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 8:41 pm

bibe_tose напиша:
se nadevam deka ke ja pocituvaat nivnata molba


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пон Сеп 01, 2008 11:23 pm

ФОНДАЦИЈА ТОШЕ ПРОЕСКИ ПРЕДУПРЕДУВА
Лути сме на "Охрид фест" и на Антониа Шола

Меѓународната фондација Тоше Проески ги замолува сите уметници, организатори на фестивали и почитувачи на Тоше да се воздржат од употреба на името на Тоше, додека не помине една година од неговата смрт.
Во писмото што го испратија до медиумите од Фондацијата велат дека се огорчени на оние кои неконторлирано го користат името на Тоше. Според нив, таков бил случајот со фестивалот "Охрид фест", кога хрватската поп-пејачка Антониа Шола со песната "Ангеле", која му ја посвети на трагично загинатата поп-sвезда победи на интернационалната вечер на фестивалот.
- Упатуваме протест до сите оние кои и кај нас и во странство го прават тоа некои со најдобри, а некои со лоши намери, да престанат зашто со тоа наштетуваат на плановите и проектите кои ги подготвуваме. Со претерано споменување на неговото име, му наштетуваат и на ликот и делото на Тоше. Ако тоа не можеме да го регулираме во нашата сопствена земја, што останува за другите?", велат од Фондацијата во писмото што го упатија до медиумите.
Она што најмногу ја ревотира Фондацијата е тоа што и покрај сите обраќања и предупредувања, нивните зборови не се почитуваат.

www.vest.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tanjuska
Нов Член
Нов Член
avatar

Број на мислења : 34
Age : 43
Репутација :
1 / 1001 / 100

Registration date : 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Вто Сеп 02, 2008 12:20 pm

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=A259B2F344CD304C903EDE99A24FD2F8
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
cherry
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 1127
Age : 37
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
6 / 1006 / 100

Registration date : 2008-05-02

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Сеп 12, 2008 2:28 am

АПЕЛ НА БЛОГЕРИТЕ
Да се заштити Тоше на интернет

Апел да се преземат мерки за отстранување видеоспотови што се направени како непристојна и перверзна пародија на некои од песните на Тоше Проески, деновиве иницираа група македонски блогери. Блогерите веќе упатија барање и до блог-страната на министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, во кое се сугерира да не изостане и акција на службите на МВР во овој случај, како за отстранување на видеоспотовите од интернет, така и за санкции за сторителите. - Името на Проески е заштитено од државата, па не смее да се дозволат никакви злоупотреби. За еден месец навршува една година од трагичната смрт на Проески. Мислам дека ова е најмалку што можеме да направиме за него - стои на еден од блоговите што ја поддржуваат оваа акција. Апелот може да се најде на адреса хттп://босанскилонец2.блог.цом.мк.

www.vreme.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://tose-mk.forumakers.com
Tvojata senka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 1001
Age : 30
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
9 / 1009 / 100

Registration date : 2008-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Сеп 12, 2008 1:53 pm

Алелуја...арно им текнало на луѓево.Само уште министерката т.е. министерството да поработи на случајов.

_________________
I kept you, my love
Within a blink of an eye
Kept you forever
Heroes never die
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tanja
Член
Член
avatar

Број на мислења : 593
Age : 30
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
2 / 1002 / 100

Registration date : 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   Пет Сеп 12, 2008 4:33 pm

Tvojata senka напиша:
Алелуја...арно им текнало на луѓево.Само уште министерката т.е. министерството да поработи на случајов.

Vo pravo si seto toa sto ne dolikuva treba da bide otstraneto!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tose-mk.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески   

Вратете се на почетокот Go down
 
Злоупотреба на ликот и делото на Тоше Проески
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Форум :: Околу форумот-
Отиди до: