Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Други новости во врска со Тоше

Go down 
+22
poli_lee
Ane
stefi_18
emi
lovetose
LudaMala
Tanjuska
Sophia_2061
AlmostAnAngel
marice
zorana
Eli
batbayan
Chris
ElizaBeta
cherry
rozeta193
Tanja
Tvojata senka
bibe_tose
grkovicvanja
aleksandra
26 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
АвторПорака
aleksandra
Активен
Активен
aleksandra


Број на мислења : 1601
Age : 41
опис: : R.I.P. TOSE
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue18 / 10018 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-23

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeЧет Јан 08, 2009 5:39 pm

aj сега и елена ли ќе ја форсираат преку Тоше...офф леле...бог да чува...сега и Елена ли ја сакал....ааааааааа....претераа... Други новости во врска со Тоше - Page 10 90386
Вратете се на почетокот Go down
Tvojata senka
Модератор
Модератор
Tvojata senka


Број на мислења : 1001
Age : 36
Локација : РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
опис: : ОПАСНО ПО ЖИВОТ
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-04-15

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeПет Јан 09, 2009 2:38 am

emi напиша:
Neznam tocno kaj procitav (mozebi i nekoj od vas veke procital), no kao navodno taa licnost na koja Toska i prakal poraki taa vecer bila Elena Ristevska
Други новости во врска со Тоше - Page 10 9144
Други новости во врска со Тоше - Page 10 63820 Други новости во врска со Тоше - Page 10 63820 Други новости во врска со Тоше - Page 10 63820
Вратете се на почетокот Go down
emi
Член
Член
emi


Број на мислења : 86
Локација : skopje
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-21

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeПет Јан 09, 2009 1:30 pm

"Драгата пријателка" на Тоше била Елена Ристеска
Хрватскиот портал „Индекс“ ја објави листата со повици на Проески од кобната вечер.


Пејачката Елена Ристеска е „драгата пријателка“ со која Тоше Проески разменувал пораки кобната вечер пред да загине на автопатот кај Нова Градишка. Ова го тврди хрватскиот Интернет-портал „Индекс“, кој пред неколку дена ја објави листата со повици од мобилниот телефон на Тоше на 15 и 16 октомври минатата година.

Кому пишувал и се јавувал Тоше стана предмет на судски спор откако ексракометарката Андријана Будимир ја тужеше менаџерката Лилјана Петровиќ.

Таа побара судска разврска поради јавна навреда и траумите што ги доживеала од Лилјана Петровиќ дека, наводно, кобната вечер Тоше не пратил никаква порака, што во јавноста може да се протолкува дека не и' бил момче. Будимир во тужбата наведе дека животот во Македонија поради вакви јавни изјави и' станал кошмар и за тоа побара 150.000 евра отштета од Лилјана Петровиќ.

Менаџерката Петровиќ не одрече на судот дека Тоше и Будимир излегувале заедно и дека биле во врска, но во судот сведочеше дека ноќта кога се случи несреќата Тоше и' пратил порака на „драга пријателка“, чиј идентитет одби да го соопшти.

„Од исписот на последните телефонски разговори, кои ‘Индекс‘ наводно ексклузивно ги поседува, видливо е дека Тоше последен пат ја повикал Будимир на 16 октомври, дваесет минути по полноќ, а разговорот траел една минути и четири секунди.

Потоа ја побарал менаџерката, која чекала на наплатните рампи кај Ниш, и тоа бил негов последен повик. Од исписите е видливо дека Тоше таа вечер разменувал пораки со пејачката Елена Ристеска. Нејзе и' се јавил таа вечер, а разговорот траел речиси десет минути“, пишува „Индекс“.

Хрватскиот портал потсетува на изјавата на Петровиќ, која вели: „Точно е дека Тоше и' прати порака на една своја драга пријателка, ама тоа не беше Андријана“.

Инаку во јавноста, не само во Македонија, судскиот спор околу пораките на Тоше и неговиот приватен живот се примени со голема горчина и бес. Обожавателите на Тоше се гневни и оправдано реагираат со лутина зошто се сквернави и е предмет на судски спор интимниот живот на најголемата балканска sвезда која беше синоним за личност без пороци.

Фановите на Тоше, но не само тие, бараат поголемо достоинство и пиетет кон Тоше од сите актери на судскиот спор и од новинарите кои известуваат за овој бизарен настан.


ova e izvadok od tocka.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСаб Јан 10, 2009 12:04 pm

http://dnevnik.com.mk/?ItemID=F78A1195AA9059438636E528BE944A90
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСаб Јан 10, 2009 1:12 pm

Како градоначалник на заминување имам морална обврска да ги искористам сите правни механизми за да ја спречам узурпацијата на централното градско јадро. Имам информации дека веќе се подготвуваат документите и дека на 15 јануари почнува изградба на еден од објектите. Доколку Уставниот суд и Антикорупциска дадат позитивно мислење, јас ќе го почитувам. Но, ве уверувам дека во тој случај ќе го изгубиме Плоштадот. Црква, фонтана со споменик на Александар Македонски, тоа се владини проекти кои ќе го претворат центарот во градилиште - рече Костовски на вчерашната прес-конференција. Тој смета дека на Плоштадот како култно место за скопјани единствено нешто што му недостига е фонтана и споменик посветен на Тоше, што би симболизирале љубов и меѓусебна почит.


http://www.vecer.com.mk/?ItemID=485452F544421F4EA1E8585CFBFDA208
Вратете се на почетокот Go down
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСаб Јан 10, 2009 2:15 pm

Mislam deka ne treba nikoj da se mesa vo privatnot zivot na TOSE! Seto ova sto go pravat ne e vo red! Nie kako negovi fanovi ne treba da objavuvame takvi statii ovde! Mislam deka site ke me svatite sto sakam da kazam so ova!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeНед Јан 11, 2009 12:16 am

Интересни линкови за животот на Тоше !

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=DF5AD884213057488126080C4961C3C5
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeВто Јан 13, 2009 11:39 am

http://vecer.com.mk/?ItemID=1620F1F58E4BE240825045357CF54949

http://novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=8&tabid=2&fCat=1&top=1&EditionID=284&ArticleID=15333

http://dnevnik.com.mk/?ItemID=E30F29369B94AA4DA55B0C9F38F22380
Вратете се на почетокот Go down
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeВто Јан 13, 2009 2:41 pm

ЗА АНГЛИСКИОТ АЛБУМ НА ТОШЕ
Истовремена промоција во 6 држави

http://www.vest.com.mk/default.asp?id=162015&idg=9&idb=2572&rubrika=%40ivot
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeВто Јан 13, 2009 2:56 pm

НАЈСЛУШАНИ МИНАТАТА ГОДИНА
Албумите на Тоше меѓу најпродаваните во Хрватска

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=8&tabid=1&EditionID=1596&ArticleID=105487

http://www.spic.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=5&tabid=1&EditionID=748&ArticleID=29429
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСре Јан 14, 2009 11:49 am

http://novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=12&tabid=2&fCat=1&top=1&EditionID=285&ArticleID=15448
Вратете се на почетокот Go down
stefi_18
Член
Член
stefi_18


Број на мислења : 628
Age : 33
Локација : Makedonija
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-10-20

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeЧет Јан 15, 2009 3:02 am

Решен спорот за албумот „Тоше Проески: Хитови“

Други новости во врска со Тоше - Page 10 ED1AB81C6CA88A4D81B395B357274B8F


Тужбата што „Аворд енетертејмент“ ја поднесе против српската издавачката куќа „Хај фај-центар“ поради неовластено издавање на компилацијата „Тоше Проески: Хитови“ е повлечена, а спорот продукциите ќе го решат надвор од судот.

- Заедно со семејството Проески е договорено од емотивни причини веќе испечатената количина на албумот да не се уништува. Парите ќе се пренасочат за семејството Проески - велат од „Аворд“.Истиот албум веќе може да се најде и во Македонија. Аудиоизданието „Тоше Проески: Хитови“, кое содржи 20 песни пред извесно време почна да се продава во Белград, а „Аворд“ реши да поднесе тужба против издавачката куќа за неовластено издавање.


http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=C47BD277B8B1FB47998944C2C76940B6
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСаб Јан 17, 2009 1:57 pm

„Крушево - етноград“ награден со плакета

Факултетот за туризам од Скопје вчера со плакета го награди проектот на невладината организација „Прима-центар“, наречен „Крушево - етноград“ оценувајќи го како најдобра идеја за промоција на туризмот во Македонија. „Проектот е самоодржлив и парите вложени во него ќе бидат вратени за околу две години“, вели Ранко Петровиќ од „Прима-центар“ за добиеното признание. Според него, замислата е локалното население, облечено во комитски и турски носии, да шета низ градот и да биде атракција за сите посетители. Сакаме да направиме драмска претстава под отворено небо. Тој додаде дека наскоро ќе почне подготовката за локалното население, како да се однесува и да ги уредува собите и куќите за сместување на туристите или ако има потреба, да се реновираат. Планираме за пет години градот да има 2.000 легла. Во сите сезони Крушево може да биде атрактивна дестинација. Министерството за култура годинава одобри средства од буџетот за проектот што стартува годинава. (Д.Р.)


http://utrinski.com.mk/?ItemID=E6B84A31EE12A24E908C306DDF7DD746
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСаб Јан 17, 2009 1:58 pm

Vo Feljtonot za TOSE, Sara kerkata na tragicno zaginatiot makedonksi pretsedatel Boris Trajkovski, raskazuva:
" Sedna kraj mene, me fati za raka, i non stop povtoruvase - " Zosto Boris go zede Gospod, zosto..?" No, ona sto go izgovori navistina me presece. Onaka potresen, Tose mi rece : " Znam deka Gospod gi zema lugeto sto gi saka i onie sto imaat napraveno misja na zemjata. Jas sum mlad i mislam deka veke imam premnogu storeno za moite godini. " Iako bev mnogu potresena od zaginuvanjeto na tatko mi, vakvoto kazuvanje na Tose navistina me frapira. Kako sto sedese do mene go pottcuknav i mu rekov da ne zboruva takvi raboti. Go prasav kako voopsto pomisluva deka takvo nesto moze da mu se sluci nemu, koga ima samo 22 godini... No, namesto odgovor, samo me pogledna i zamolca " ...

I tatko mi i Tose - veli Sara, veruvaa deka Gospod e Toj sto odlucuva koga nekomu ke mu go zeme zivotot. Iako togas 22 godisno momce, znaese da ja povtoruva recenicata: " Gospod saka dobar covek da stoi kraj Nego ".
*******
Taa 2004 godina Tose se podgotvuval za nastapot na Evrovizja vo Istambul, i eden den i se javil na Vilma Trajkovska da ja prasa ke dozvoli li da patuva Sara so niv. Znaejki kolku na Sara i znaci prijatelstvoto so Tose, i toa e eden od nacinite " da gi smeni mislite " i da i donese nekoja uteha vo tie teski momenti - taa se soglasila. A vo Istambul, iako bil vo postojani podgotovki, se grizel Sara da ne se pocuvstvuva osameno i ja tretiral kako del od ekipata.
********
" ...Navistina sum srekna sto uspeav da go zapoznaam Tose, sto bese del od mojata generacija, sto imav moznost da se druzam so nego... Togas koga ni bese tesko, i koga se pokazuvase koj e prijatel,a koj ne e, toj vo bezbroj prigodi dokaza deka e prijatel i za dobro i za loso" - raskazuva Sara.
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСаб Јан 17, 2009 2:31 pm

http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=1600&ArticleID=105790
Вратете се на почетокот Go down
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeВто Јан 20, 2009 3:05 pm

Мирослав Рус открива уште еден хит на Тоше

http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1392
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСре Јан 21, 2009 11:41 am

Љиљана Петровиќ: Апелирам до медиумите да не објавуваат непроверени информации!

Менаџерката на легендарниот Тоше Проески, Љиљана Петровиќ апелира до домашните медиуми и новинари да не преземаат информации поврзани со нашата мегаѕвезда од српски и хрватски извори, доколку претходно истите не се проверени.

Последниве денови во домашните медиуми читам се и сешто што нема никаква врска со вистината. Ниту Енди Рајт ќе прави трибјут-концерт во чест на Тоше, ниту Мирослав Рус ќе компонира песни за новиот албум на Маријан Стојановски... – вели Љиљана, апелирајќи пред да се пласира било каква информација поврзана со Тоше Проески, претходно да се провери.

Инаку, Љиљана Петровиќ деновиве е ангажирана околу промоцијата на новиот албум на Тоше, и документарниот филм за тоа како се раѓаше цедето наменето за светскиот пазар...

Како што веќе објавивме, во недела, на 25. јануари во 19 часот, во Домот на АРМ во Скопје премиерно ќе биде прикажан документарниот филм за прерано загинатата музичка ѕвезда, Тоше Проески, наречен Tose - The Hardest Thing.

Истиот ден, на промоцијата од затворен тип, ќе биде промовиран англискиот албум The Hardest Thing. Ќе следуваат промоциите во Белград - на 26 јануари, во Загреб - на 27 јануари, Љубљана - на 28, а Сараево на 29 јануари.

Документарецот, кој трае 84 минути, публиката ќе има можност да го гледа од 12 февруари во кино-салите во регионот.


http://mmm.com.mk/?ItemID=66474C3CEE2571459051AD31AAF469FD
Вратете се на почетокот Go down
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСре Јан 21, 2009 2:01 pm

batbayan istata statija ja ima na strana 35
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 3:08 pm

„The Hardest thing“, последниот сон на Тоше

http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1401
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
Tanja
Член
Член
Tanja


Број на мислења : 593
Age : 36
Локација : Skopje, Makedonija
опис: : TOSE TE SAKAME I KE TE SAKAME ZASEKOGAS!
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-06

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 3:26 pm

Специјални емисии за Тоше на МТВ

Во чест на спомените и на делото на најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески, Македонската телевизија ќе емитува две специјални емисии. Првата ќе се емитува утре, еден ден пред роденденот на Тоше, а втората задутре, точно на 25 јануари. И двете се во терминот 20.15 часот.

Првата е насловена „Незаборав за Тоше“ и ќе се емитува во рамките на емисијата „Фолковизија“. Во неа ќе бидат прикажани неговата љубов кон Македонија и кон македонскиот фолклор преку спомените на неговите соработници и пријатели.

Втората специјална документарна емисија е насловена „Со Тоше во срцата“. Истата вечер во Домот на АРМ ќе биде промовиран неговиот албум на англиски јазик „The Hardest Thing“, наменет за светскиот пазар. Промоцијата од затворен тип е закажана за 19 часот, а во нејзините рамки ќе биде претпремиерно прикажан и документарниот филм посветен на снимањето на албумот. Од февруари филмот ќе се прикажува и во киносалите.

http://www.novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=10&tabid=2&fCat=1&top=1&EditionID=297&ArticleID=16326
Вратете се на почетокот Go down
http://www.tose-mk.forumakers.com
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeПет Јан 23, 2009 11:50 pm

http://mmm.com.mk/?ItemID=D2D740022F6BA044A8A29741849D5B59
Вратете се на почетокот Go down
batbayan
Модератор
Модератор
batbayan


Број на мислења : 1410
Age : 38
Локација : Далеку од тебе, но засекогаш во срцето и мислите ми
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue11 / 10011 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-06-11

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeСаб Јан 24, 2009 11:28 pm

http://mmm.com.mk/?ItemID=86DC8303A72A45448A89F845AA95991E
Вратете се на почетокот Go down
LudaMala
Супер Модератор
Супер Модератор
LudaMala


Број на мислења : 1483
Age : 42
Локација : Олимпијски град
опис: : Други новости во врска со Тоше - Page 10 Bosnia-herzegovina505
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-21

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeНед Јан 25, 2009 1:37 am

Toše Proeski je nezamenljiv

Aleksandar Belov, junak serijala „Operacija trijumf”

23.01.2009.


Aleksandar Belov, student „Operacije trijumf” iz Makedonije, poznat kao večiti favorit publike, prijavio se za „Skopski festival” - makedonski izbor za pesmu „Evrovizije”, na kome će se predstaviti sa kompozicijom Grigora Koprova. Aleksandar koji se i ne nada plasmanu na „Evroviziju”, na raznim makedonskim forumima već važi za potencijalnog pobednika, te nije isključeno da će baš on pakovati kofere za Moskvu.

- To je bila moja velika želja i zaista sam uzbuđen što ću se pojaviti na „Skopskom festivalu”. Ipak, ne nadam se pobedi, želim samo da se u najboljem svetlu pokažem makedonskoj publici - kaže pomalo skromno Belov uprkos činjenici da je u Makedoniji stekao veliku popularnost, te ga je po izlasku iz kuće u Skoplju dočekalo preko sedam hiljada fanova…
- I u „Operaciji trijumf” sam bio favorit, pa nisam pobedio. Ne želim da se opterećujem time. Mada, zaista bi bilo lepo da nas nekoliko iz „Operacije trijumf” ode u Moskvu, da iznajmimo kuću i živimo zajedno i tamo - kaže kroz smeh Aleksandar koji je ovih dana posetio Beograd, a uskoro će i živeti na relaciji Skoplje - Beograd, te planira da upiše Fakultet organizacionih nauka u Skoplju jer smatra da je diploma u životu veoma bitna. Paralelno sa priprema za festival, radi i na pesmi za prvu kompilaciju studenata „Operacije trijumf”, a kaže da se najbolje snalazi u pop-roku i baladama.
Njegovu popularnost, i samu pojavu, često su upoređivali sa tragično preminulom makedonskom zvezdom Tošetom Proeskim, ali Aleksandar, koji je poznavao Tošeta, kaže da je on jedan jedini i nezamenljiv.
- Svako bi želeo da dostigne to što je Toše radio, ali niko ne može da ga zameni. Mogu da idem njegovim putem, ali on će ostati jedini čovek koji je uspeo da ujedini ceo Balkan. U Makedoniji su me prihvatili kao Aleksandra Belova. Toše je nezamenljiv. Poštujem ga, slušam njegovu muziku, niko ne može da bude kao on - iskren je Aleksandar.
- Tošeta sam upoznao preko tatinog prijatelja. On je došao u Negotino i bilo mi je veoma drago što sam ga upoznao. Tada se još nisam bavio muzikom. Čuli smo se nekoliko puta telefonom, on mi je ostavljao karte za koncerte. Pre početka „Operacije trijumf” skupio sam hrabrost da sa porodicom odem na njegov grob. To je sudbina i moram da prihvatim da ga više nema - kaže pomalo tužno Aleksandar.


Преузето са http://www.blic.rs/index.php
Вратете се на почетокот Go down
cherry
Администратор
Администратор
cherry


Број на мислења : 1127
Age : 42
Локација : Далеку од тебе
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeНед Јан 25, 2009 6:48 pm

Илјадници посетители во Крушево за роденденот на Тоше

Илјадници луѓе од цела Македонија денеска го посетија Крушево за 28-миот роденден на Тоше. Во редици се чекаше за да се стигне до неговиот гроб. Велат засекогаш ќе остане неговиот аманет да се сакаме сите.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=103493
Вратете се на почетокот Go down
https://tose-mk.forumakers.com
rozeta193
Успешен Член
Успешен Член
rozeta193


Број на мислења : 1334
Локација : МАКЕДОНИЈА
опис: : ТОШЕ ФАН
Репутација :
Други новости во врска со Тоше - Page 10 Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Други новости во врска со Тоше - Page 10 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-17

Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitimeНед Јан 25, 2009 8:58 pm

Počela izgradnja spomen kuće Tošeta Proeskog!
Autor: Jordan Ginović

Objavljeno: 25.01.2009 09:55


Juče je, samo dan pre rođendana Tošeta Proeskog koji bi danas da je živ napunio 28 godina, u Kruševu je postavljen kamen temeljac za njegovu spomen kuću. Ovaj objekat će se prostirati na površini od 1.200 kvadratnih metara, a biće u obliku krsta. Sredstva za njegovu izgradnja, koja iznose oko 2.5 miliona evra, obezbedila je makedonska Vlada. ''U roku od godinu dana objekat bi trebalo da bude sagrađen, a zatim nas očekuje uređenje njegovog enterijera”, izjavila je ministarka kulture Elizabeta Milevska. Kamen temaljac postavio je Tošetov sestrić Kristijan Ristevski sa kojim je pevač snimio duet “My little one”. Za lokaciju memorijalnog centra izabrano je mesto na kojem je slavni pevač planirao da izgradi svoj muzički studio. U njemu će naći sve stvari koje je Toše posedovao - slike, albumi, odeća, ali i njegov omiljeni automobil “buba”. Postavljanju kamena temeljca prisustvovao je i veliki broj poznatih ličnosti. “Malo je ljudi u istoriji s kojima možemo meriti njihovo vreme, a Toše je jedan od tih”, rekla je pevačica Kaliopi koja je za tu priliku doputovala u Kruševo.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Други новости во врска со Тоше - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Други новости во врска со Тоше   Други новости во врска со Тоше - Page 10 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Други новости во врска со Тоше
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 20Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» The Hardest Thing --- PROMOCIJA

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пишани и Електронски медиуми :: Новости-
Отиди до: